3 sposoby na ciemieniuchę

9 sierpnia 2018, dodał: Redakcja

Ciemieniucha to częsta przypadłość u niemowląt. Chociaż nie boli, nie swędzi i nie jest w żaden sposób uciążliwa dla malucha, nie można jej bagatelizować. Poznaj skuteczne sposoby, dzięki którym szybko i bezpiecznie pozbędziesz się nieestetycznych łusek.

 

Ciemieniucha ma postać żółtych lub beżowych łusek, które pojawiają się na owłosionej skórze – najczęściej na głowie, ale również w okolicach nosa czy brwi. Przyczyną jest przede wszystkim niedostateczna dojrzałość gruczołów łojowych, ale wpływ ma także obecność w organizmie malucha nadmiaru hormonów kobiecych. Skutkuje to wzmożoną produkcją sebum, w efekcie czego na powierzchni głowy powstaje mało estetyczna skorupa. Uniemożliwia ona oddychanie skóry głowy, dlatego ciemieniuchy należy się pozbyć. Zobacz, w jaki sposób można to zrobić.

  • Systematycznie natłuszczanie skóry głowy

Natłuszczanie skóry głowy oliwką dla dzieci to pierwszy i podstawowy krok prowadzący do usunięcia ciemieniuchy.

Niewielką ilość kosmetyku nanieś na skórę głowy dziecka i wymasuj. Odczekaj 15-20 minut – tyle czasu zwykle wystarczy, aby łuski zmiękły. Następnie dokładnie umyj włosy i skórę głowy malucha (najlepiej podczas kąpieli). Na koniec wyczesz łuski miękką szczotką.

  • Zastosuj specjalny preparat na ciemieniuchę

Gdy ciemieniucha jest nasilona i zwykła oliwka dziecięca nie przyniosła oczekiwanych efektów, sięgnij po specjalny preparat. Tego rodzaju specyfiki zawierają najczęściej wyciągi roślinne, które hamują nadaktywność gruczołów łojowych, przyczyniając się do zmniejszenia produkcji sebum. Dodatkowym składnikiem są substancje natłuszczające, dzięki którym łuski znacznie szybciej odwarstwiają się.

  • Zaaplikuj maseczkę z płatków owsianych

Ciemieniuchę możesz spróbować usunąć specjalną maseczką z płatków owsianych. Przygotujesz ją z 2 łyżek płatków zalanych gorącą wodą. Powstałą papkę, gdy trochę ostygnie, nałóż na miejsca objęte ciemieniuchą. Odczekaj kilkanaście minut, a następnie dokładnie umyj główkę dziecka.

Walczysz z ciemieniuchą? Tego nie rób

Jeżeli chcesz mieć pewność, że usuwanie ciemieniuchy będzie nie tylko skuteczne, ale i bezpieczne, pamiętaj o kilku ważnych kwestiach.

  • Nie wyczesuj ciemieniuchy na sucho.
  • Nie wyskubuj ani nie wydrapuj łusek.
  • Nie stosuj oliwy z oliwek.
  • Nie stosuj żadnych maści aptecznych bez konsultacji z pediatrą.

Jeśli po 2-3 tygodniach łuski nie znikną, udaj się do lekarza. Niekiedy zmiany mogą mieć charakter alergiczny lub hormonalny – wówczas konieczne może okazać się leczenie farmakologiczne.

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Technologia żywej wody "Living Water Technology"
Cena:
390 zł
Sklep EDorota.pl
Cena:
199 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Duże rozmairy - sklep EDorota.pl
Cena:
179 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

smart kid belt
Szukam informacji na temat pasów tego typu https://smartkidbelt.com/pl/, czy jest to dobre rozwiązanie? Czytałam...
Fryzjerki w bikini
Szowinizm pełną gębą! A już myślałam, że wyrośliśmy z tego raczkującego kapitalizmu, który...
Wszy u fryzjera
Nie no, chyba żart! Dla mnie to tam wszystko na tyle często myte...
Sklepy z tańszymi świecami zapachow…
Polecam Yooka, są doskonałe jakościowo!