URODA I ZDROWIE

21 listopada – Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada 2016, dodał: karolina0092

Mało kto wie, że  21 listopada aż w 180 krajach obchodzimy Dzień Życzliwości. Hallo World Day ma nauczyć każdego z nas mówienia prostego „cześć” co najmniej do dziesięciu osób, codziennie! Oczywiście słowo „cześć” jest symbolicznym gestem. Możemy je zastąpić każdym innym pozdrowieniem. Głównym powodem Dnia Życzliwości jest uczulenie i ukazanie pozytywnych skutków wynikających z codziennej serdeczności.

world-hello-day

Święto to jest w pewny sposób protestem przeciwko szarej rzeczywistości. Przeciwko ludziom, którzy mimo, że są zdrowi nie chcą podzielić się uśmiechem, czułym gestem lub słowem. Wyrazów pozdrowień jest wiele: „dzień dobry”, „miłego dnia”, „siemanko”. Gestów życzliwości jeszcze więcej. Możemy pomóc starszej osobie przejść przez pasy, ustąpić miejsca w autobusie ciężarnej kobiecie, zrobić zakupy zabieganej znajomej, odwiedzić dom dziecka, używać prostych, często zapomnianych słów (dziękuję, proszę) i wiele, wiele innych. Ważny jest uśmiech, radość w twoich oczach. To tak mało kosztuje, a tak dużo możesz dzięki temu zyskać. Nie tylko ty, ale i inni.

108592227-helping-the-elderly-to-move

Życzliwość to życie z pozytywnym nastawieniem do całego Świata, otaczających nas ludzi oraz samych siebie. To zwracanie się do drugiego człowieka w taki sposób, jak sami chcielibyśmy być traktowani. To cecha, której inni mogą nam tylko pozazdrości. Zdecydowanie pozytywnie oddziałuje na otoczenie. Jesteśmy odbierani jako osoby szczere,  godne zaufania, jako wspaniali przyjaciele.

o-happy-woman

Człowiek życzliwy jest uważany za osobę, która kocha siebie i własne życie. I ta pozytywna energia, którą uzyskuje dzięki samej sobie, pozwala jej dzielić się dobrocią z innymi. Jeśli nie pokochaliśmy własnego „ja”, uważamy że nasze istnienie jest nudne, szare i nie potrafimy odnaleźć w nim żadnych pozytywnych cech, ciężko będzie nam wykazywać życzliwość dla innych.

sad-woman-failure

„Czasami jeden uśmiech może sprawić, że dzień stanie się lepszy”. Uśmiech redukuje stres, dodaje atrakcyjności, poprawia nastrój, polepsza atmosferę, a podobno nawet wydłuża życie! Ponadto zaraża. Czy zdarzyło Ci się, że dzięki twojemu uśmiechowi, pojawiła się  radość na twarzy innej osoby? Że cały Świat zaczął radować się z tobą? Jeśli tak, to wiesz jakie to wspaniałe uczucie! Jeśli nie, to dzisiaj to ten dzień, w którym powinnaś spróbować jak Życzliwość zmienia szarą rzeczywistość.

earthsmile-logo-2-inch

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

pozycjonowanie
Co do marketingu internetowego to warto rozpocząć współpracę z naprawdę godną uznania agencją reklamową...
Umiecie udzielić pierwszej pomocy w…
Kiedyś umiałam, ale pozapominało mi się szczegółów, muszę tą wiedzę odświeżyć...
Auto na minuty
Ja częściej wypożyczam na kilka godzin, więc na minuty byłoby chyba drożej?
Kosmetyki do makijażu twarzy
Stonowany, jednak w pracy trzeba wyglądać profesjonalnie, a nie krzykliwie:) Żadnego smoky eyes ani...