11 filmów, , które każda dziewczyna powinna obejrzeć

5 czerwca 2015, dodał: Kuro

Filmy z aktorkami w rolach głównych są absolutnie niezbędne. I nie mówię tu o super bohaterkach, chociaż te też są fajne — Chciałbym zobaczyć, jak dziewczyny kopią komuś tyłek. Jednak to te prawdziwe kobiety, napędzają filmy i nas reprezentują.

Niektóre z nich oparte są na prawdziwych historiach kobiet, inne to kobiety, które wydają się prawdziwe. Mogą być przyjaciółkami, matkami, siostrami. W ostatnich latach pojawiło się wiele filmów z kobietami w rolach głównych, kronika wszystkich z nich byłaby niemożliwa. Tak więc, oto niektóre z moich ulubionych filmów. Żeby obejrzeć, wystarczy kliknąć na tytuł filmu ;)

Stalowe magnolie

Stalowe magnolie to jeden z moich ulubionych filmów wszech czasów. Fabuła rozgrywa się w małym miasteczku na Południu Stanów. Sześć kobiet o różnym statusie, wieku i doświadczeniach spotyka się regularnie w salonie kosmetycznym Truvy. Ich życie jest na pozór przeciętne — nacechowane miłością, macierzyństwem, cierpieniem, chorobą, poświęceniem, śmiercią. Udowadnia, że przyjaźni kobiecej nic nie jest w stanie zniszczyć.

Kolor purpury

Historia życia czarnoskórej kobiety, która w młodości była wielokrotnie gwałcona przez ojca, a potem maltretowana przez męża.

Celie jest niesamowita, a obserwując, jakie wsparcie dostaje od Sofii i Shug, wzrusza.

Smażone zielone pomidory

Opowiada o życiu Idgie Threadgoode — chłopczycy, która do końca życia odczuwa traumę z powodu tragicznej śmierci brata Buddy’ego pod kołami pociągu. Mimo to jest radosna — korzysta z życia, pomaga innym, a nawet zakłada restaurację Whistle Stop z Ruth Jamison, koleżanką uratowaną z rąk brutalnego męża. Kiedy synek Ruth, który również ją traktował, jak matkę wpada pod pociąg, który ucina mu rękę, Idgie pokazuje mu, jak zapomnieć o bolesnych przeżyciach oraz nadaje przezwisko ‚Kikutek‚, by oswoił się ze swoją stratą.

Z pamiętnika wściekłej żony

Helen, żona Charlesa, adwokata, jest wkurzona. Poświeciła całe życie swojemu małżeństwu, dbała jak mogła o wielki dom i męża, ale ten niewdzięcznik w czasie przygotowań do rocznicy ich związku oświadcza, że chce rozwodu i wyrzuca ją z domu. W dodatku okazuje się, że z nową wybranką jest jej przyjaciółka. Helen zatrzymuje się u swojej babci. Dzięki nowym ludziom (a szczególnie jednemu przystojniakowi) kobieta staje na nogi.

Służące

Skeeter, dziewczyna z dobrego domu z południa, która po studiach marzy o karierze pisarki. Niespodziewanie wywraca do góry nogami życie swoich przyjaciół i mieszkańców rodzinnego miasteczka, gdy postanawia przeprowadzić wywiad z czarnoskórą służącą najzamożniejszych rodzin w okolicy

Igrzyska Śmierci

Trudno nie zauważyć, że wiele z tych filmów opartych jest na książkach. W trylogii zapoznajemy się z trójkątem miłosnym, ale Katniss również jest odpowiedzialna za dom i rodzinę. Jest bardzo zdolna i jeśli miałaby przeżyć resztę swych dni bez partnera, zapewniając bliskim wsparcie, zrobiłaby to celująco.

Merida waleczna

Uwielbiam ten film. Kocham klasyczne filmy Disneya, ale wiele z bohaterek niekoniecznie były silne. Miały swoje momenty, ale były zdecydowanie słabsze od ich książąt. Merida jest niepokorna i zbuntowana. Jest pełna zapału, nieustępliwa nastolatka, która pragnie sama decydować o swoim losie. Uwielbia przebywać na świeżym powietrzu, ćwiczyć strzelanie z łuku i szermierkę oraz galopować przez wzgórza Szkocji na swym wiernym rumaku, Angusie. Pomimo wybuchowego charakteru Merida ma bardzo wrażliwe serce, szczególnie wobec trójki swych młodszych braci.

Godziny

Książka i film są wspaniałe. Zobaczycie nową odsłonę Virginii. I nie chodzi o to, że próbowała popełnić samobujstwo. Film, którego akcja umieszczona jest na przemian w różnych okresach XX wieku. Losy dwóch głównych bohaterek – Clarissy Vaughan (Meryl Streep) i Laury Brown (Julianne Moore) – splatają się z wątkami zaczerpniętymi z życiorysu pisarki Virginii Woolf (Nicole Kidman). Clarissa, mieszkanka współczesnego Nowego Jorku, nazywana przez mężczyznę, którego kocha, panią Dalloway, jest wydawcą; Laura — gospodyni domowa uwięziona w dusznym, beznamiętnym małżeństwie. Obie szamoczą się między pragnieniem miłości a wpojonymi zasadami, między nadzieją a rozpaczą. Próbują odnaleźć radość życia na przekór temu, czego oczekują od nich przyjaciele, kochankowie, rodzina.

Czekając na miłość

Cztery przyjaciółki, Savannah, Bernadine, Robin i Gloria dzielą ze sobą wszystkie radości, smutki, kłopoty i nadzieje. Każda z nich ma swoje problemy z facetami. Savannah to atrakcyjna producentka telewizyjna. Czuje się rozdarta pomiędzy dwoma mężczyznami: uwodzicielskim Lionelem i dawnym kochankiem, żonatym Kennethem. Zamożna Bernadine przeżywa prawdziwy dramat: w noc sylwestrową mąż oznajmia jej, że po jedenastu latach małżeństwa odchodzi do swej sekretarki. Rozwiedziona Gloria poświęca swój czas na wychowanie syna Tarika i prowadzenie eleganckiego salonu fryzjerskiego. Choć od rozwodu upłynęło już sporo czasu, Gloria wciąż próbuje odzyskać uczucie męża. Najmłodsza z całej czwórki, Robin, prowadzi swobodny tryb życia. Znajduje czas dla atrakcyjnych, ale nie zasługujących na zaufanie mężczyzn w typie Troya, który nie cofa się przed kłamstwem i oszustwem. Robin stara się pokochać pełnego ciepła i zrozumienia Michaela, ale zmiana postawy życiowej nie jest
łatwa…

Vera Drake

To niesamowite, że niektórzy znają Imeldę Staunton tylko jako Dolores Umbridge. W tym filmie zmaga się z biedą i broni swoich przekonań w nielegalne sposób.

Elizabeth

Film o jednej z najsilniejszych kobiet w historii. Towarzyszymy Królowej Elisabeth w jej drodze do korony i poznajemy siec intryg na dworze królewskim.

A jakie filmy, wy polecacie?

 

Zobacz również:

  1. Wszystkie polecane filmy
  2. Polecane książki
  3. Muzyka – nowości z rynku
  4. Kącik hobbysty

 

 

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Jak mieć więcej energii
Mojej mamie kupiłam geriamoc, dobrze działa na pamięć żeń szeń, który jest tam...
pcos
Ja też to mam, ale nie biorę nic, naprawdę musiałyby mieć poi kilka...
Poprawa kondycji na rowerze
Polecam fajną stronkę https://fundacjamorska.pl nt uprawiania sportu, treningów, suplementów diety i odżywek dla sportowców....
Kredyt na szybko
Ja już od dłuższego czasu zastanawiam się nad zaciągnięciem kredytu, bo mimo dobrej...