URODA I ZDROWIE

11 filmów, , które każda dziewczyna powinna obejrzeć

5 czerwca 2015, dodał: Kuro

Filmy z aktorkami w rolach głównych są absolutnie niezbędne. I nie mówię tu o super bohaterkach, chociaż te też są fajne — Chciałbym zobaczyć, jak dziewczyny kopią komuś tyłek. Jednak to te prawdziwe kobiety, napędzają filmy i nas reprezentują.

Niektóre z nich oparte są na prawdziwych historiach kobiet, inne to kobiety, które wydają się prawdziwe. Mogą być przyjaciółkami, matkami, siostrami. W ostatnich latach pojawiło się wiele filmów z kobietami w rolach głównych, kronika wszystkich z nich byłaby niemożliwa. Tak więc, oto niektóre z moich ulubionych filmów. Żeby obejrzeć, wystarczy kliknąć na tytuł filmu ;)

Stalowe magnolie

Stalowe magnolie to jeden z moich ulubionych filmów wszech czasów. Fabuła rozgrywa się w małym miasteczku na Południu Stanów. Sześć kobiet o różnym statusie, wieku i doświadczeniach spotyka się regularnie w salonie kosmetycznym Truvy. Ich życie jest na pozór przeciętne — nacechowane miłością, macierzyństwem, cierpieniem, chorobą, poświęceniem, śmiercią. Udowadnia, że przyjaźni kobiecej nic nie jest w stanie zniszczyć.

Kolor purpury

Historia życia czarnoskórej kobiety, która w młodości była wielokrotnie gwałcona przez ojca, a potem maltretowana przez męża.

Celie jest niesamowita, a obserwując, jakie wsparcie dostaje od Sofii i Shug, wzrusza.

Smażone zielone pomidory

Opowiada o życiu Idgie Threadgoode — chłopczycy, która do końca życia odczuwa traumę z powodu tragicznej śmierci brata Buddy’ego pod kołami pociągu. Mimo to jest radosna — korzysta z życia, pomaga innym, a nawet zakłada restaurację Whistle Stop z Ruth Jamison, koleżanką uratowaną z rąk brutalnego męża. Kiedy synek Ruth, który również ją traktował, jak matkę wpada pod pociąg, który ucina mu rękę, Idgie pokazuje mu, jak zapomnieć o bolesnych przeżyciach oraz nadaje przezwisko ‚Kikutek‚, by oswoił się ze swoją stratą.

Z pamiętnika wściekłej żony

Helen, żona Charlesa, adwokata, jest wkurzona. Poświeciła całe życie swojemu małżeństwu, dbała jak mogła o wielki dom i męża, ale ten niewdzięcznik w czasie przygotowań do rocznicy ich związku oświadcza, że chce rozwodu i wyrzuca ją z domu. W dodatku okazuje się, że z nową wybranką jest jej przyjaciółka. Helen zatrzymuje się u swojej babci. Dzięki nowym ludziom (a szczególnie jednemu przystojniakowi) kobieta staje na nogi.

Służące

Skeeter, dziewczyna z dobrego domu z południa, która po studiach marzy o karierze pisarki. Niespodziewanie wywraca do góry nogami życie swoich przyjaciół i mieszkańców rodzinnego miasteczka, gdy postanawia przeprowadzić wywiad z czarnoskórą służącą najzamożniejszych rodzin w okolicy

Igrzyska Śmierci

Trudno nie zauważyć, że wiele z tych filmów opartych jest na książkach. W trylogii zapoznajemy się z trójkątem miłosnym, ale Katniss również jest odpowiedzialna za dom i rodzinę. Jest bardzo zdolna i jeśli miałaby przeżyć resztę swych dni bez partnera, zapewniając bliskim wsparcie, zrobiłaby to celująco.

Merida waleczna

Uwielbiam ten film. Kocham klasyczne filmy Disneya, ale wiele z bohaterek niekoniecznie były silne. Miały swoje momenty, ale były zdecydowanie słabsze od ich książąt. Merida jest niepokorna i zbuntowana. Jest pełna zapału, nieustępliwa nastolatka, która pragnie sama decydować o swoim losie. Uwielbia przebywać na świeżym powietrzu, ćwiczyć strzelanie z łuku i szermierkę oraz galopować przez wzgórza Szkocji na swym wiernym rumaku, Angusie. Pomimo wybuchowego charakteru Merida ma bardzo wrażliwe serce, szczególnie wobec trójki swych młodszych braci.

Godziny

Książka i film są wspaniałe. Zobaczycie nową odsłonę Virginii. I nie chodzi o to, że próbowała popełnić samobujstwo. Film, którego akcja umieszczona jest na przemian w różnych okresach XX wieku. Losy dwóch głównych bohaterek – Clarissy Vaughan (Meryl Streep) i Laury Brown (Julianne Moore) – splatają się z wątkami zaczerpniętymi z życiorysu pisarki Virginii Woolf (Nicole Kidman). Clarissa, mieszkanka współczesnego Nowego Jorku, nazywana przez mężczyznę, którego kocha, panią Dalloway, jest wydawcą; Laura — gospodyni domowa uwięziona w dusznym, beznamiętnym małżeństwie. Obie szamoczą się między pragnieniem miłości a wpojonymi zasadami, między nadzieją a rozpaczą. Próbują odnaleźć radość życia na przekór temu, czego oczekują od nich przyjaciele, kochankowie, rodzina.

Czekając na miłość

Cztery przyjaciółki, Savannah, Bernadine, Robin i Gloria dzielą ze sobą wszystkie radości, smutki, kłopoty i nadzieje. Każda z nich ma swoje problemy z facetami. Savannah to atrakcyjna producentka telewizyjna. Czuje się rozdarta pomiędzy dwoma mężczyznami: uwodzicielskim Lionelem i dawnym kochankiem, żonatym Kennethem. Zamożna Bernadine przeżywa prawdziwy dramat: w noc sylwestrową mąż oznajmia jej, że po jedenastu latach małżeństwa odchodzi do swej sekretarki. Rozwiedziona Gloria poświęca swój czas na wychowanie syna Tarika i prowadzenie eleganckiego salonu fryzjerskiego. Choć od rozwodu upłynęło już sporo czasu, Gloria wciąż próbuje odzyskać uczucie męża. Najmłodsza z całej czwórki, Robin, prowadzi swobodny tryb życia. Znajduje czas dla atrakcyjnych, ale nie zasługujących na zaufanie mężczyzn w typie Troya, który nie cofa się przed kłamstwem i oszustwem. Robin stara się pokochać pełnego ciepła i zrozumienia Michaela, ale zmiana postawy życiowej nie jest
łatwa…

Vera Drake

To niesamowite, że niektórzy znają Imeldę Staunton tylko jako Dolores Umbridge. W tym filmie zmaga się z biedą i broni swoich przekonań w nielegalne sposób.

Elizabeth

Film o jednej z najsilniejszych kobiet w historii. Towarzyszymy Królowej Elisabeth w jej drodze do korony i poznajemy siec intryg na dworze królewskim.

A jakie filmy, wy polecacie?

 

Zobacz również:

  1. Wszystkie polecane filmy
  2. Polecane książki
  3. Muzyka – nowości z rynku
  4. Kącik hobbysty

 

 

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Książki
Dużo ebooków w bardzo dobrej cenie mają teraz na Virtualo. Prześledźcie. Jest co wybierać....
Cellulit - kosmetyki czy ćwiczenia?…
Szczerze mówiąc jesli chodzi o cellulit to ani to ani to może nie...
Jaj radzić sobie z zerwaniem?
To prawda, nawet psychologowie zalecają, żeby ten czas między związkami poświęcić na własne...
Co byś teraz wypiła?
Gorące kakao z pianką z bitej śmietany!