10 kłamstw, które mówisz swojemu dziecku

18 kwietnia 2018, dodał: Kuro

Nadal wyraźnie pamiętam dzień, w którym dowiedziałam się, ile moja mama ma lat. Miałam 7 lat, gdy mężczyzna robiący ankietę stanął w drzwiach i zadawał pytania mojej 29 letniej mamie, wśród pytań, znalazło się jedno o jej rok urodzenia. Po jej odpowiedzi użyłam moich nowo nabytych umiejętności matematycznych i wypaliłam: „Hej, nie nasz 29 … masz 40!” Mogę powiedzieć, że nie opłacało się być w tym dniu inteligentnym dzieckiem.

Dlaczego więc okłamujecie swoje dzieci? Czy nie mówicie im, że kłamstwo jest złe? Z mojego doświadczenia wynika, że większość kłamstw dla dzieci to białe kłamstwa, dla większego dobra, aby chronić je od jakiejś wiedzy, która mogłaby je skrzywdzić. Założę się, że każdy z was skłamał w taki sposób…

 • Oczywiście, że To TWÓJ chomik!

Kiedy znajdziesz rano pana Futrzaka martwego w klatce rano, pierwszą rzeczą, którą zrobisz, to wyszukanie sklepu zoologicznego w mieście i kupienie sobowtóra, aby spokojnie zastąpić zmarłego zwierzaka. Następnie kłam jak Pinokio, gdy Dziecko zauważa, że coś jest nie tak.

 • Nie, cebuli tam nie ma

Wiesz, że będzie jeść wszystko, o ile wie, że nie ma tam składników, których nie lubi. Tylko nie mów mu, że one tam są, albo nie pozwól, by zobaczył, jak je dodajesz. A jeśli spyta? Kłam.

 • Ten pająk bardziej boi się nas niż my jego


O tak, tak! Nawet jeśli chcesz krzyczeć i uwolnić się machając ręką, można spokojnie powiedzieć swojej małej córeczce, że nie ma się czego bać, w nadziei, że może uniknie odziedziczenia twojego strachu przed pająkami.

 • Naprawdę lubię wujka Stasia

Nie. W rzeczywistości trudno znosisz, przeklinającego, pijącego piwo szwagra, ale zachowuj się milo przed swoimi dziećmi. I Oscar dla najlepszej aktorki idzie do…

 • Nie mam pojęcia, gdzie podziała się twoja lalka.

Cóż, w tym jest trochę prawdy… Po tym wszystkim nie wiadomo gdzie trafiła. Była trochę uszkodzona i dziecko nie bawiło się nią od 6 miesięcy. „Szukaj dalej mała”.

 • Święty Mikołaj istnieje!

To jest prawdopodobnie jedne z najbardziej powszechnych i prawie oczekiwanych kłamstw opowiadanych przez rodziców. Opowieści króliczku wielkanocnym i wróżce zębatce są również na tej liście. Do dziś niektóre mamy, nie mogą wyperswadować, tych kłamstw 20-letnim dzieciom. Więc jeśli chodzi o nie, Mikołaj nadal istnieje.

 • To nie zaboli

Igły, dentysta, usunięcie – musimy bagatelizować ryzyko wystąpienia bólu dla naszych dzieci. Wszyscy to robią. Działa to za pierwszym razem, ale po tym stają się mądrzejsi. To kłamstwo przestaje działać, a łapówkarstwo często staje się następnym narzędziem.

 • To wygląda wspaniale

Czy to straszne malowanie palcami, nieudana fryzura lub strój niedopasowane, to kłamstwo jest rywalem Świętego Mikołaja i jednym z najczęściej wypowiadanych przez rodziców. Kłamstwa, które unikają zranienia uczuć to dobre kłamstwa.

 • Niestety, koleżko, wszystkie wyprzedane

Co za wstyd, ze sklepu z zabawkami zostały wyprzedane wiatrówki, rzutki i repliki AK-47.
Niektóre zabawki to tykające bomby, przyciągające kłopoty.

 • Twoja dziewczyna/chłopak wygląda świetnie

Podobnie jak szwagier Stasio, nie jesteś zadowolona z wyboru twojego nastolatka. Jednak w przeciwieństwie do swojego szwagra, to prawdopodobnie krótkotrwały cierń w boku, więc prawdopodobnie można ugryźć się w język.

Zobacz również:

 1. 10 najdziwniejszych potraw świata
 2. Najdroższe przekąski świata
 3. Lista 10 najbardziej szkodliwych potraw
 4. Najbardziej popolarne gwiazdy w sieci

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Duże rozmairy - sklep EDorota.pl
Cena:
179 zł
Wygodne i lekkie zakupy!
Cena:
349 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Sklep EDorota.pl
Cena:
199 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Technologia żywej wody "Living Water Technology"
Cena:
390 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Mieszkanie - kupno czy zamiana, ryn…
Mnie także zależało na tym, aby zamieszkać blisko miasta, ale wybrałam trochę inną lokalizację....
Co na migrenę?
Ja polecam tylko gardan, jedyne co mnie ratuje przy miesiączkach czy migrenach....
Probiotyki
Ja od siebie mogę polecić kropelki flostrum baby, nawet profilkatycznie. U mnie jelitówek...
Jak przeżyć za niewielkie pieniądze…
Kupować jedzenie na rynku, od lokalnych rolników:)