Zmywanie makijażu olejami – idealna metoda dla Twojej twarzy!

2 września 2021, dodał: Zuza_3
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Makijaż towarzyszy nam każdego dnia i choć najczęściej lubimy go nakładać, zmywanie nie kojarzy się już tak dobrze. Najpopularniejszym nadal służącym do tego środkiem jest płyn micelarny. Co jednak, gdy ten kosmetyk nas uczula? Albo może chcemy jakiejś zmiany, ciekawszego podejścia do demakijażu? Tutaj z pomocą przyjdzie nam olej!

Od pewnego czasu zmywanie makijażu olejami staje się coraz popularniejsze i to nie bez przyczyny. Oprócz oczywistych korzyści, czyli zmycia pozostałości make-upu na naszej twarzy, oleje nie naruszą warstwy hydrolipidowej skóry, czyli jej nie wysuszają. Oprócz tego zawierają cenne witaminy i mikroelementy, które korzystnie wpływają na wygląd naszej skóry. Także dzięki tej małej zmianie możemy zyskać poprawę kolorytu twarzy oraz wzmocnienie brwi i rzęs.

Zanim przejdziemy do demakijażu warto zastanowić się jaki olej wybrać. Na początek najlepsze będą drogeryjne mieszanki specjalnie do tego przeznaczone. Dzięki temu nie będziemy musiały przejmować się czy wymieszałyśmy oleje w dobrych dla naszej skóry proporcjach. Część z tych produktów będzie zawierało emulgatory, inne z kolei będą czystymi mieszankami. Na początek lepsze będą te pierwsze, ponieważ łatwiej uda nam się zmyć je z twarzy. Dodatkowo, jeśli jesteśmy posiadaczami skóry tłustej, powinniśmy unikać olejów komedogennych (sprzyjających niedoskonałościom), czyli na przykład oleju z kiełków pszenicy czy nasion bawełny. Warto wtedy sięgnąć po takie, które wykazują działanie antybakteryjne i przeciwzapalne. Przykładami takich olejów są: olej tamanu, olej z czarnuszki, olej lniany.

Jak więc zabrać się za oczyszczanie twarzy olejem? Na początku zmocz twarz letnią wodą. Na czyste dłonie nałóż olej i go w nich rozetrzyj, następnie przejdź do masażu twarzy. Delikatnie masując pozbędziesz się nawet tak uciążliwych kosmetyków jak matowe pomadki. Szczególną uwagę należy poświęcić oczom. Pod żadnym pozorem nie trzemy oczu i powiek, tylko przytrzymujemy chwilę olej na rzęsach, a następnie delikatnie ściągamy przy pomocy płatków do demakijażu. Nasze oczyszczanie kończymy zmyciem wszystkiego wodą.

Tutaj w teorii możemy zakończyć cały proces, jednak często po umyciu twarzy tylko wodą, możemy mieć poczucie, że jest ona niedomyta. W takiej sytuacji warto poszerzyć swoją pielęgnację o mycie twarzy pianką lub żelem. Należy wybrać takie kosmetyki, które są oparte na łagodnych substancjach i posiadające ph zbliżone do tego na naszej skórze.

Jak widać oczyszczanie twarzy i demakijaż olejami może być niezwykłym game changerem w naszej codziennej pielęgnacji i może sprawić, że nasza cera poczuje się znacznie lepiej. Warto więc odstawić płyn micelarny i spróbować tego nowego sposobu na piękną skórę!

zobacz również:

Olejowanie włosów domowe sposoby – jaki olej stosować

Olejowanie włosów – jakie przynosi efekty?

Olejowanie twarzy – opinie i efekty

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Starzejący się pies
Starsze psy często mają problemy ze wzrokiem, warto dbać o ich dietę żeby dłużej...
Do czego pasują zielone buty?
Do brązów i czerni zdecydowanie!
Dania z pestkami
Ja mielę pestki i dodaję do panierki np. smażąc ryby...
Nietypowe dania na święta
U mnie zawsze się piecze mazurki, bo je bardzo lubimy i nie ograniczamy...