URODA I ZDROWIE

Szkodliwy dezodorant – Ziaja Bloker – cichy morderca

18 kwietnia 2012, dodał: nixfado

file1334767460

Na początku byłam zachwycona, żadne inne antyperspiranty nie działały tak dobrze jak ten. Wychwalany nad niebiosy na wizażu (KWC).

Producent mówi: Skutecznie redukuje nadmierne pocenie. Ogranicza  wydzielanie potu i przykrego zapachu. Zapewnia długotrwałe uczucie świeżości. Nie zawiera parabenów, alkoholu i barwników. Bez zapachu. Nie zostawia śladów na ubraniu.

A na dodatek to wszystko się sprawdza! Idealny dezodorant w kulce, no nie ma co narzekać. Ale czy na pewno? Zainteresowana tematem (poruszanym chyba w telewizji? nie pamiętam) zawartości soli aluminium w kosmetykach, zaczęłam się temu bliżej przyglądać. I co widzę? Otóż nasz idealny antyperspirant jednak ma w sobie Aluminium Chloride i to na drugim miejscu! Ktoś powiedziałby: ok, są sole aluminium, ale przecież to ich zadaniem jest niwelowanie i neutralizacja przykrego zapachu potu. Niby tak, ale czy wiecie za co jeszcze odpowiada aluminium? Z tych toksycznych substancji oprócz dodatku do antyperspirantów produkuje się także puszki, folie, a nawet samoloty. Nie wygląda to zbyt naturalnie i ekologicznie. Niwelowanie pocenia się dzięki tym solom polega na tym, że pot i jego „zapach” nie mogą wydostać się z naszego organizmu, przez co zostają tam, zatruwając go od środka. Mogą doprowadzić także do (i tu lista jest długa) zapalenia gruczołów łojowych i potowych, wysuszenia skóry, chorób układu nerwowego i oddechowego, choroby Alzheimera, a nawet do nowotworu! Jak dla mnie to wystarczająco dużo żeby natychmiast tego cichego mordercę wyrzucić do kosza i wystrzegać się soli aluminium w kosmetykach!

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

28 komentarzy do Szkodliwy dezodorant – Ziaja Bloker – cichy morderca

 1. avatar Ziomo pisze:

  To nie jest produkt do stosowania na co dzień, powiem więcej – jest stworzony raczej dla osób z problemem z poceniem. Na mnie nie działają żadne antyperspiranty klasyczne, muszę używać blokerów by czuc się komfortowo. Tak, badałem się. Co do rzekomych toksyn które nie mogą wydostać się z organizmu – gruczoły potowe mamy nie tylko pod pachami, więc o to nie ma się co martwić. Nie wydaje mi się żeby osoba nie posiadająca problemów z nadmierną potliwością musiała z niego korzystać to raz, a dwa sam bloker jest kiepski i u mnie niestety działa tylko kilkukrotnie droższa konkurencja dostępna tylko w aptekach.

 2. avatar pemter pisze:

  Chodzi głównie o podstawową pielęgnację. Nie powinny się pojawiać żadne problemy. Jeśli tylko odpowiednio do tego podejdziecie, to efekty będą zauważalne. Nie są potrzebne cudowne metody – potrzebne są po prostu podstawy.

 3. avatar Archer pisze:

  Ależ to nie dezodorant do codziennego użytku, tylko bardzo skuteczny bloker potu, który należy używać zgodnie z instrukcją 1-2 razy w tygodniu, a już na pewno w granicach rozsądku. To jakby mieć pretensję, że leki stosowane w ostrych napadach choroby niedokrwiennej serca zawierają śmiertelnie niebezpieczna nitroglicerynę… Bez obaw, ta ilość aluminium Pani nie zabije.

 4. avatar Rafi pisze:

  Ja używam go od kilku dni i jest rewelacja w tej cenie. Tak naprawdę człowiek poci się w innych częściach ciała. Chodzi o przykry zapach pod pachami i tzw. kalafiory.

 5. avatar malkot pisze:

  Dezodorant naturalny od Hildegard Braukmann. Jest znakomity, daje trwałość, przez cały dzień nie pojawia mi się przykry zapach, a jednak używam tego tylko raz dziennie. Nie wiem czy to kwestia naturalności, czy czegoś innego. Najważniejsze, że nie mam żadnych śladów, nic kiepskiego się nie pojawia…

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

odpryskujący lakier
U mnie bez dobrego top coatu lakier potrafi szybko odprysnąć lub odpaść- wystarczy...
Rozdwajająca się płytka
Ja jestem ogromną fanką odżywek od Eveline... Są rewelacyjne w działaniu, dość...
Manicure i pedicure w domu
Ostatnio bardzo intensywnie dbam o paznokcie, nawet sama opanowałam tajną technikę manicure'u...
Ubezpieczenie OC
W razie problemów z wygasającym ubezpieczeniem OC zachęcam do skorzystania z porównywarki -porównasz ubezpieczenia...