URODA I ZDROWIE

Zaproszenia ślubne – co w nich zawrzeć?

2 sierpnia 2019, dodał: Redakcja

Wymarzony, jak ze snów, dokładnie zaplanowany oraz perfekcyjnie przeprowadzony – taki powinien być właśnie dzień ślubu! Każdy, kto organizował to ważne wydarzenie wie, jak trudno dopiąć całą organizację na ostatni guzik i jednocześnie cieszyć się z najważniejszej imprezy w swoim życiu! Od czego zaczynamy organizację? Od znalezienia sali weselnej oraz ustalenia terminu zaślubin, potem możemy zająć się zaproszeniami!

Nieważne, czy zapraszamy na swój ślub setkę rozbrykanych znajomych, kilkudziesięciu członków rodziny, czy garstkę ludzi, na których obecności najbardziej nam zależy. To, w jaki sposób ich zaprosimy ma ogromne znaczenie. Przygotujmy się do tego najlepiej, jak potrafimy, by goście poczuli się wyróżnieni i rozpieszczeni. To przecież w dużej części dla nich, organizujemy tę imprezę.

Co powinno znaleźć się na zaproszeniu ślubnym?

Zacznijmy od przygotowania najważniejszych danych dotyczących:

  • Daty imprezy,
  • Miejsca,
  • Godziny.

Podstawowe dane adresowe powinny się znaleźć na każdym zaproszeniu ślubnym, ale nie musimy ograniczać się do ich standardowego wypisania. Aby pokusić się o odrobinę fantazji i pomóc gościom w lokalizacji miejsca, możemy dołączyć do zaproszenia ślubnego mapkę z oznaczonymi miejscami ceremonii oraz zabawy weselnej. To ważne, jeśli goście będą się dość daleko przemieszczać pomiędzy kościołem, a salą.

Możemy również dołączyć obraz sali oraz kościoła. Podstawowe obrazy z łatwością znajdziemy z widoku gogle maps.

Dane adresowe to nie jedyne ważne informacje, które powinniśmy zamieścić na zaproszeniu, równie ważna będzie informacja o noclegu. Osoby, które dojeżdżają z daleka, powinny mieć zapewnione miejsce, w którym odpoczną po imprezie i przed poprawinami. Zaznacz, o której mogą dojechać do hotelu oraz, o której powinny wymeldować się na drugi dzień.

Jeśli ograniczone miejsce na zaproszeniu ślubnym nie wystarczy do spisania tych wszystkich informacji, dopiszmy tylko w skrócie, że o tym poinformujemy oddzielnie np. wiadomością SMS.

wnetrze-zaproszenia-slubnego.jpg

Personalizacja zaproszenia ślubnego – to ważna sprawa!

Zaproszenia ślubne warto po kilku latach przeglądać z sentymentem i łezką w oku dlatego, warto nadać im spersonalizowanego charakteru. Dołączmy do treści zdjęcie pary, dodajmy sentencję lub słowa, z którymi się utożsamiacie. To wspaniała pamiątka po weselna i okazja do tego, by goście lepiej nas poznali.

Na zaproszenia, w których czuje się duszę autorów, z pewnością nie będzie odmownej odpowiedzi o przybyciu.

Co ważne, jeśli tylko mamy ku temu możliwość, wypiszmy zaproszenie odręcznie. Im więcej pracy włożymy w samodzielne przygotowanie wydrukowanych zaproszeń, tym bardziej zostanie to docenione.

Wypada, nie wypada pisać o formie prezentu?

To już kwestia indywidualna. Przyjęło się określać w sposób żartobliwy np. wierszykiem lub rymowanką, jaką formę prezentu preferuje para młoda. Naszym zdaniem decyzję o tym, powinni podjąć zainteresowani. Duże znaczenie w śmiałości do określenia charakteru prezentu będą miały relacje z gośćmi. Jeśli jest to więź bliska to możemy przekazać jasny komunikat bez obawy, że urazimy rodzinę lub znajomych.

Co warto zaznaczyć? Komunikat o dostarczeniu innej formy dodatków do prezentu, aniżeli kwiatów. Standardowo zamienia się je na wino, wyprawkę szkolną, książki lub kupony lotka. Decyzja należy do pary młodej!

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

gazety
Ostatnio zaglądam głównie do Wyborczej...
Jak myśleć pozytywnie?
Najlepiej myśli się pozytywnie kiedy widzi się, że jednak nie mamy najgorzej:)
Dobre salony fryzjerskie
Najlepszy jest fryzjer, którego wizja spotyka się z oczekiwaniem klienta, więc tu ocena...
Aktywne lato - szukam znajomych z W…
Obecnie nie ma za bardzo możliwości dalekich wyjazdów, więc takie inicjatywy są godne uwagi :)