URODA I ZDROWIE

Zakupy w internecie. Co i jak kupujemy w sieci?

24 lipca 2020, dodał: Redakcja

Zakupy w sieci to dziś powszechna praktyka, raz na jakiś czas zdarza się je robić każdemu. Za takim rozwiązaniem przemawia przede wszystkim wygoda – wybrany produkt możemy mieć u siebie w krótkim czasie bez potrzeby wychodzenia z domu. To także opcja bezpieczniejsza, zwłaszcza w czasie trwania pandemii koronawirusa. Co najczęściej kupujemy w sieci i w jaki sposób możemy rozliczać się za zakupy?

zakupy internetowe

Zakupy w internecie – skąd ich popularność?

Rynek zakupów online dynamicznie się rozwija, trudno się z tym nie zgodzić. Jak wynika z szacunków, jeszcze w tym roku jego wartość w naszym kraju ma osiągnąć 11 miliardów dolarów. Wynika to przede wszystkim z powszechności internetu oraz szerokiej oferty sklepów – od elektroniki, przez ubrania aż po artykuły spożywcze. Sklepy online otwarte są całą dobę, to oznacza nieograniczony czas wyboru i możliwość porównywania ofert różnych producentów. Wpływ na ich popularność ma także łatwość, z jaką możemy dokonać transakcji – mamy dowolność, jeśli chodzi o sposób rozliczania, m.in. przelewy lub karty kredytowe.

Zakupy online – co kupujemy?

Jakie produkty podczas zakupów online wybieramy najczęściej? Na to pytanie odpowiada zeszłoroczny raport Gemius Polska. Królują artykuły modowe – 69% internautów w ten sposób kupuje odzież, a 55% obuwie. Zaraz po nich plasują się książki, filmy oraz płyty – 54%. Internet to także dobre miejsce na planowanie wakacji – na zakup podróży i wycieczek decyduje się 31% osób. Niesłabnącą popularnością cieszą się także elektronika (30%) oraz produkty wnętrzarskie (29%).

Jak płacić w sieci?

Jak szybko i łatwo płacić za zakupy w sieci? Najprostszą metodą będzie oczywiście płatność z użyciem karty kredytowej. Oczywiście przed dokonaniem transakcji warto upewnić się, że nabywamy produkt na bezpiecznej stronie. Jeśli tak, to we wskazanych miejscach wystarczy wpisać jej numer oraz znajdujący się z tyłu kod CVV. W ten sposób wskazana kwota zostanie przelana na konto sklepu.

 

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

darmowe dzwonki na telefon
https://dzwonkinatelefon.pl/ to serwis specjalizujący się w udostępnianiu bezpłatnych dzwonków na telefony, kompatybilnych ze wszystkimi...
Czyraki
Mam podobny problem już kilka lat, tylko zaczyna się jesień, zima zaraz mi...
perfumy
Avon też ma ciekawe zapachy. Ale ja wole dać więcej i kupić oryginały,...
Witamina C
Nie każdy jest narażony na znaczne niedobory witaminy C, jeśli chcemy po nią sięgnąć,...