URODA I ZDROWIE

Zabójcza broń

10 września 2010, dodał: Emilia

file1284114341

Jest to, można powiedzieć, klasyka filmu sensacyjnego.

Głównymi bohaterami są Martin Riggs (Mel Gibson) – weteran wojny w Wietnamie, mistrz sztuk walk, który po stracie żony w tragicznym wypadku, wpada w manię samobójczą. Każdego dnia, jest bliski odebrania sobie życia, pracuje w wydziale narkotyków, gdzie podczas akcji, nierzadko traci nad sobą panowanie. Drugą z najważniejszych postaci jest pięćdziesięcioletni Roger Murtaugh ( Danny Glover), policjant z wydziału zabójstw, prowadzący spokojne, stateczne życie z rodziną. Jest spokojny, opanowany i coraz bardziej zmęczony życiem – jednym słowem, kompletne przeciwieństwo Martina. Jednak razem z nim zmuszony jest rozwikłać sprawę zagadkowego samobójstwa.

Scenariusz filmu jest naprawdę ciekawy, widz nie jest w stanie zbyt szybko przewidzieć zakończenia filmu. Prowadzonych jest kilka wątków równolegle.

Film nie zestarzał się za bardzo i do tej pory dostarcza wielu wrażeń. Śledztwo rozwija się w ciekawy, intrygujący sposób, a przeplatane jest widowiskowymi akcjami. Widać tu umiejętnie stopniowane napięcie, które zenit osiąga, w końcowych momentach. Całość doprawiona jest wspaniałym, mrocznym klimatem.

Oprócz interesującej akcji film dostarcza nam ogromną dawkę humoru. Teksty wygłaszane przez bohaterów potrafią rozbawić do łez. Trzeba dodać, że prawie w żadnej sytuacji, bohaterów nie opuszcza dobre samopoczucie.

Gra aktorska wypada znakomicie. Mel Gibson – gra perfekcyjnie, co można się spodziewać po takiej klasie, Danny Glover – jest niewiele gorszy od Gibsona, naprawdę gra bardzo dobrze.

„Zabójcza broń ” to początek cyklu filmów, w których każdy znajdzie coś dla siebie: akcje, tragedię a także znakomity humor.

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Zabójcza broń

  1. avatar w. pisze:

    Uwielbiam ten film!

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Czy w miłości trzeba mieć szczęście…
Mam za sobą wieloletni związek, który skończył się zdradą partnera i rozstaniem....
Blizna po operacji
Blizna po operacji na pewno wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Nie ma się co oszukiwać...
Jak rozwijać pracowników
To oczywiste, że najlepiej wysyłać pracowników na regularne szkolenia, które podniosą ich kwalifikację,...
Spadek - ile podatku się płaci?
To wszystko zależy od wielu czynników i nie jest takie proste jak się może...