URODA I ZDROWIE

Zabierz gry na ferie – gry Alexander w wersji podróżnej

28 stycznia 2020, dodał: pinkmause

Nie wiemy jak Wy, ale my kochamy gry planszówki. Kochamy też podróże, więc z chęcią podzielimy się pomysłami jakie są najlepsze gry na podróż i zimowe ferie. Mamy coś dla dzieci i dorosłych, dla kochających gry i takich, którzy rzadko po nie sięgają. W ofercie gier torebkowych, gier mini i gier mikro marki Alexander każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

Styczeń i luty to dla dzieci okres ferii. Bardzo często wyjeżdżają wtedy na półkolonie, albo z wizytą do dziadków czy dalszej rodziny. Podróż to jednak nie tylko cel i miejsce do którego jedziemy, ale też droga jaką pokonujemy. Długotrwała podróż w ciasnym wnętrzu auta, autobusu czy przedziału w pociągu wystawia na próbę cierpliwość zarówno dzieci, jak i rodziców czy opiekunów, tym bardziej, że zwłaszcza młodsze dzieci bardzo szybko się nudzą. Gry planszowe to niezawodna metoda na to, by czas podróży mijał szybciej i jednocześnie świetny sposób na odwrócenie uwagi dzieci od monotonnej jazdy. Przy okazji gry towarzyskie dostarczają pretekstu do wspólnych żartów i wygłupów, przez co wprawią całą rodzinę czy grupę dzieci w radosny nastrój jeszcze przed dotarciem na miejsce.

Długa podróż to doskonały czas, żeby odrobinę pogłówkować i przy okazji czegoś się nauczyć. W podróży sprawdzą się wszelkie zgadywanki, gry karciane, a także specjalne gry podróżne. Przedstawiamy zestawienie wybranych małych gier podróżnych Alexander, takich, które można zabrać w podróż i takich, które mają małe opakowania i zmieszczą się nawet do najbardziej wypchanej walizki czy plecaka. Są to gry łatwe do przenoszenia, łatwe do opanowania i nadające się do grania praktycznie w każdych warunkach. Gry Alexander są rozwijające, pogłębiają więź i jednocześnie wywołują salwy śmiechu. Umilą każdą podróż oraz wypełnią zabawą i radością każde nudne czy deszczowe popołudnie. Warto zapakować do walizki czy plecaka, parę świetnych tytułów, które pomogą zapełnić wolny czas także podczas planowanego wypoczynku w czasie zimowych ferii.

Wszystkie przedstawione gry Alexander w wersji Travel oraz Mini mają swoje odpowiedniki także w wersji gier klasycznych, pełnowymiarowych.

 

Gry Alexander w wersji Travel

To wyśmienite tytuły gier marki Alexander w specjalnych wygodnych opakowaniach, które pozwalają na łatwe zabranie gry ze sobą w podróż, do przyjaciół, na wycieczkę, na piknik, czy nawet do lekarza, aby umilić dziecku dłuższą podróż czy długie oczekiwanie w kolejce. Podróżne wersje bardzo popularnych gier dla całej rodziny, które dzięki plastikowej walizeczce pozwalają na to, by zabrać ze sobą grę dosłownie wszędzie. Przedstawione gry Alexander w wersji Travel mają też swoje odpowiedniki w wersji gier mini, zatem wybór wariantu najbardziej odpowiedniego dla naszych potrzeb i oczekiwań może być zindywidualizowany.

Nie Śmiej Się! Travel 

Rodzinna gra planszowa, w której co chwila wybuchają salwy śmiechu. Kłopot w tym, że aby zdobyć przewagę nad rywalami, trzeba jak najdłużej zachować powagę.

Gra polega na pokazywaniu haseł podanych na kartach, ale w taki sposób, aby rozśmieszyć współgraczy. Wszystkie chwyty są dozwolone. Możemy śpiewać, skakać, odgrywać scenki, używać rekwizytów. Salwy śmiechu gwarantowane.

Zawartość opakowania: plansza do gry (1 szt.), kolorowa kostka (1 szt.), karty haseł (110 szt.), pionki (8 szt.), klepsydra (1 szt.), kamień celtycki (1 szt.), nos klauna (1 szt.), instrukcja

 

E-motionz Travel

Jedna z najpopularniejszych gier w specjalnej, poręcznej, plastikowej walizeczce. Prawdziwe wyzwanie dla wszystkich, którzy lubią szybką, dynamiczną rozrywkę. Zabawa dla każdego niezależnie od wieku. Mechanizm gry jest tak skonstruowany, że równe szanse ma zarówno dziecko, rodzic jak i senior. Nieważne ile masz lat, nieważne jaką wiedzą dysponujesz. W tym szalonym wyścigu wygra ten kto ma bystre oko i prędkie dłonie. Rzucaj kostkami najszybciej jak potrafisz i układaj z nich konfiguracje minek, dzięki którym zostawisz przeciwników daleko w tyle. Zagraj i przekonaj się jak szybka i emocjonująca może być gra planszowa. Przed nami prawdziwy emocjonalny rollercoaster i dużo śmiechu!

Zawartość opakowania: plansza (1 szt.), kostki z emocjami (24 szt., po 6 szt. dla każdego gracza), żetony określające ruch (4 szt.), karty (55 szt.), pionki tekturowe (4 szt.), podstawki do pionków., woreczek (1 szt.), instrukcja

 

Gdybyś Był… Travel

Przezabawna, lekka rozrywka pozwalająca na sprawdzenie na ile znamy samych siebie oraz na ile nasze wyobrażenia o nas pokrywają się z tym co sądzą o nas inni. W rozgrywce nie potrzebujemy szczęścia ani specjalistycznej wiedzy. Musimy tylko ujawnić swój światopogląd. Uczestnicy zdobywają punkty typując trafnie kim lub czym byliby współgracze w alternatywnym świecie. Co zadecyduje o naszej odpowiedzi? Skojarzenie z czyimś wyglądem, osobowością czy zainteresowaniami? Przemyślana mechanika gry oraz lekka doza hazardu wynikająca z obstawiania siły swoich odpowiedzi sprawia, że rozgrywka jest niezwykle emocjonująca.

 

Zawartość opakowania: plansza (1 szt.), pionki (6 szt.), dwustronne karty z pytaniami (55 szt.), karty odpowiedzi (30 szt.), żetony do obstawiania (8 szt.), kamień celtycki (1 szt.), instrukcja

 

Gorący Ziemniak Travel

Podręczna, podróżna wersja jednej z najpopularniejszych gier rodzinnych w Polsce, która podbiła serca tysięcy dzieci i rodziców. Myśl, kojarz, rzucaj i pozbądź się Gorącego Ziemniaka zanim się sparzysz! Przezabawna gra rodzinna, sprawdzająca refleks. Pozornie proste pytania, na które odpowiedzi pod presją czasu przestają być już tak oczywiste, a swoboda skojarzeń i pomysłowość sprawiają, że rozgrywce towarzyszą salwy śmiechu.

Zawartość opakowania: plansza do gry (1 szt.), karty pytań (55 szt.), pionki (4 szt.), bączek (1 szt.), Gorący Ziemniak (1 szt.), instrukcja

 

Gry Alexander w wersji Mini

To wyśmienite tytuły gier marki Alexander w specjalnych wygodnych, małych i poręcznych opakowaniach, które pozwalają na łatwe zabranie gry ze sobą w podróż, do przyjaciół, na wycieczkę, na piknik, czy nawet do lekarza. Zminimalizowane wersje bardzo popularnych gier dla całej rodziny, które dzięki małemu opakowaniu pozwalają na to, by zabrać ze sobą grę dosłownie wszędzie.

Słowo Daję – Mini

Czy jesteście gotowi na ekscytującą grę słów? Sprawdźcie czy myślicie podobnie i czy wasza wyobraźnia powędruje w tym samym kierunku. Używając tylko jednego wyrazu musicie naprowadzić swoją drużynę na słowo klucz. Myślcie szybko i błyskotliwie. Pamiętajcie, że to co wypowiadacie może zostać wykorzystane przez waszych przeciwników! Oni również próbują odgadnąć dokładnie to samo hasło. Uważajcie zatem. By przez przypadek nie podsunąć im wygranej na tacy.

 

Zawartość opakowania: kolorowa kostka, 55 kart, 8 żetonów, klepsydra, pionek, plansza, instrukcja

 

Rach Ciach Mini

Myślisz, że jesteś szybki? Myślisz, że masz dobrą pamięć? Rach – Ciach i przekonasz się czy masz rację! W tej grze liczy się nie tylko szybkość, ale także dokładność i dobra pamięć. Układanie kolorowych wzorów tylko na pierwszy rzut oka wydaje się proste, ale pod presją czasu i innych graczy będzie nie lada wyzwaniem.
Na czym polega gra Rach Ciach? Każdy z uczestników zabawy otrzymuje do dyspozycji plastikowy drążek wbity w podstawkę, na której układamy zestaw sześciu kolorowych kostek z dziurką. Na środku stołu kładziemy planszę z pionkami oraz talię kart. Na kartach znajdują się przezabawne ilustracji składające się z układu od 3 do 6 kolorów odpowiadających kolorowi kostek, które znajdują się w posiadaniu graczy. Zadanie polega na tym, aby po odsłonięciu karty każdy z graczy jak najszybciej ułożył na swoim słupku wskazaną na karcie konfigurację. Ten kto pierwszy wykona zadanie, informuje o tym innych graczy sygnałem dźwiękowym. Osoba, której się to uda, przesuwa swój pionek na planszy. Cała zabawa tkwi w tym, że odczytanie kolorów na karcie wymaga spostrzegawczości a kształt kostek i tempo rozgrywki prowokuje ich uciekanie. Wszystko to razem jest gwarancją wspaniałej zabawy i salw śmiechu.

Zawartość opakowania: plansza do gry, pionki (3 szt.), czerwone kostki (3 szt.), fioletowe kostki (3 szt.), czarne kostki (3 szt.), zielone kostki (3 szt.), niebieskie kostki (3 szt.), żółte kostki (3 szt.), karty (25 szt.), instrukcja

 

Moje na górze – Wersja Mini

Co ma wielkie oczy? Strach? Wieloryb? Kot ze Shreka? Rozwiązań jest milion, wszystko zależy od twojej wiedzy, pomysłowości i … refleksu! Dlaczego? Odpowiadając, kładziesz swoją łapkę na stosie innych. Każda dobra odpowiedź, jakiej udzielisz, przesuwa Cię na górę stosu. Każda odpowiedź rywala – spycha Cię w dół. Kto będzie na górze w tym huraganie pomysłów? Sprawdź to na własnej… ŁAPCE!

Zawartość opakowania: plansza (1 szt.), klepsydra (1 szt.), pionki (3 szt.), łapki (3 szt.), karty pytań (55 szt.), podkładka (1 szt.), instrukcja

 

Gry Alexander w wersji Mikro

Gry skierowane do najmłodszych a także popularne gry w wersji kieszonkowej, które można ze sobą zabrać niemal wszędzie. Poręczne, kieszonkowe opakowanie zapewnia komfort pakowania i możliwość skorzystania z gry w każdych warunkach i niemal wszędzie. Gry w wersji mikro to nowość w bogatej ofercie gier Alexander.

 

Pamięć Kalejdoskop Mikro

Pamięć Kalejdoskop Mikro w poręcznym, kieszonkowym opakowaniu. Jedna z najprostszych gier pamięciowych, skierowana już do najmłodszych graczy. Polega ona na rozłożeniu wszystkich obrazków rewersami do góry a następnie, kolejnym ich odsłanianiu w celu znalezienia dwóch identycznych obrazków. Jeżeli graczowi się to uda zabiera obrazki. Jeżeli nie odkłada je na miejsce. Wygrywa ten, kto zdobędzie ich najwięcej.

 

Zawartość opakowania: karty koła (30 szt.), instrukcja

 

Kółko i krzyżyk Mikro

Kółko i krzyżyk Mikro w bardzo małym, kieszonkowym opakowaniu. Rozgrywkę można przeprowadzić na dwa sposoby, albo za pomocą mazaka suchościeralnego, albo żetonów. Każdy z graczy otrzymuje po 5 żetonów w jednym kolorze. Gra toczy się na planszy podzielonej na 9 pól. Grę rozpoczyna młodszy z graczy kładąc swój żeton na wybranym polu. Następnie gracze kładą swoje żetony przemiennie na puste pola, starając się je ułożyć w linii prostej – poziomej, pionowej lub na ukos i jednocześnie blokować taki układ przeciwnikowi. Nie można postawić żetonu na polu zajętym przez innego gracza. Zwycięzcą zostaje ten, kto pierwszy ułoży swoje żetony w linii prostej.

Niewielki rozmiar gry sprawia, że jest ona poręczna i można ją zabrać ze sobą dosłownie wszędzie.

Zawartość opakowania: plansza., żetony (14 szt.), mazaki (2 szt.), instrukcja

 

Statki Mikro

Klasyczna gra w statki w nowej, poręcznej odsłonie. Dzięki niewielkiemu rozmiarowi grę można zabrać ze sobą dosłownie wszędzie. Każdy z graczy ma do dyspozycji 2 tabliczki oraz mazak suchościeralny. Na jednej tabliczce rysuje swoje okręty, na drugiej zaznacza swoje trafienia oraz spudłowane strzały. Grę można powtarzać bez końca zmazując wcześniejsze warianty i rysując położenie okrętów od nowa.

Zawartość opakowania: plansze dwuczęściowe (2 szt.), mazaki (2 szt.), instrukcja

 

Chociaż w tym roku ferie zapowiadają się jesiennie, my wiemy co robić w wolnym czasie, gdy za oknami nie widać śniegu, a dni są wciąż bardzo krótkie. Wiemy też jakie gry można zabrać ze sobą w podróż, aby droga minęła nam szybciej i weselej. Gry Alexander w wersji travel, mini lub mikro to wersje klasycznych, dobrze znanych i lubianych gier w mniejszych, bardziej poręcznych opakowaniach, które każdy z nas może zabrać ze sobą wszędzie. Serdecznie polecamy.

 

Więcej na stronie producenta: www.alexander.com.pl

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jak rozwijać pracowników
To oczywiste, że najlepiej wysyłać pracowników na regularne szkolenia, które podniosą ich kwalifikację,...
Spadek - ile podatku się płaci?
To wszystko zależy od wielu czynników i nie jest takie proste jak się może...
Odpoczynek
Dla mnie najlepszy wypoczynek to z moim mężem i dziećmi nad Bałtykiem....
Ochrona danych osobowych
Ochrona danych to poważny obowiązek, który spoczywa na każdym właścicielu firmy. Jest...