Wyjątkowy prezent na Komunię – czym kierować się podczas wyboru?

31 marca 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Planując zakup prezentu na Komunię, często wpadamy w pułapkę oczekiwań, wysokich kosztów i wymagań swoich jak i dzieci. Zapominamy o istocie tego sakramentu, lawirując pomiędzy nowoczesnymi gadżetami, które nie nawiązują do wydarzenia lub prezentami, jakie równie dobrze moglibyśmy podarować dziecku na urodziny. Przed przystąpieniem do poszukiwań idealnego prezentu na Komunię, powinniśmy odpowiedzieć sobie na jedno, bardzo ważne pytanie – o co w tym wszystkim chodzi? Podarunek komunijny ma być przede wszystkim pamiątką, która będzie przypominała dziecku o tym ważnym wydarzeniu, jakim jest Pierwsza Komunia Święta.

prezent na komunię

Srebrny krzyżyk w grawerowanym pudełku jako idealny pomysł na prezent komunijny

Pierwsza Komunia Święta symbolizuje uczestnictwo w drodze, jaką po Ostatniej Wieczerzy przebył Jezus Chrystus, by zbawić nas wszystkich. Srebrny krzyżyk stanowi doskonałe upamiętnienie jego męki, dzięki której dziś możemy dostąpić zbawienia. Każdy z nas niesie przez życie swój własny krzyż – pamiątka w postaci srebrnej zawieszki może towarzyszyć dziecku przez całą tę drogę, spoczywając na jego piersi w formie naszyjnika. Pudełko z dedykacją pozwala nam wpleść własne życzenia czy cytat biblijny, jaki pozostanie w pamięci dziecka na dłużej, niż jakikolwiek inny upominek. Ze względu na swoją uniwersalność, podarunek można przekazać zarówno chłopcu, jak i dziewczynce. Wykonany nowoczesną techniką laserową grawer będzie odporny na ząb czasu i nada prezentowi bardziej osobistego charakteru. A o to przecież chodzi, prawda?

Prezent na Komunię od serca – Biblia w dedykowanym etui

Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej powinna chociaż po części nawiązywać do sakramentu. Jak inaczej dziecko będzie mogło po latach skojarzyć, z jakiej okazji otrzymało dany podarek? Historia męki Pańskiej i drogi, jaką przeszedł Jezus Chrystus, pozwoli dziecku lepiej zrozumieć ideę samego wydarzenia, w którym wzięło udział. Biblia dla dzieci, okraszona kolorowymi obrazkami będzie dumnie prezentować się na półce młodego chrześcijanina. Bogactwo biblijnych opowieści tworzy wyjątkowy klimat papierowego przewodnika, jaki będzie towarzyszyć dziecku przez drogę pełną nadziei, miłości oraz pokoju. Biblia w drewnianym pudełku z grawerunkiem wydaje się więc być podarkiem idealnie wpisującym się w charakter tego wydarzenia.

Album z Pierwszej Komunii Świętej to prezent, przywołujący wspomnienia po latach

Z przyjemnością wracamy do rodzinnych albumów pełnych zdjęć opowiadających historie. Wertowanie kolejnych stron wypełnionych uśmiechniętymi buziami dzieci, dumnymi rodzicami czy wzruszonymi dziadkami pozwala na nowo obudzić w nas wspomnienia minionych wydarzeń. Album opowiadający drogę dziecka do przyjęcia sakramentu Pierwszej Komunii Świętej to świetny wybór dla tych, którzy nade wszystko chcą, by ich pociecha zyskała swoisty reportaż z tego ważnego dnia. Przygotowania, uroczystość i finalne świętowanie pojednania z Bogiem emanuje różnymi emocjami – uwiecznienie ich na zdjęciach, a następnie wklejenie ich do specjalnie zaprojektowanego albumu stworzy opowieść, do jakiej dziecko będzie mogło wrócić pamięcią w każdej chwili.

Najważniejsza jest pamięć – prezenty na Pierwszą Komunię Świętą

W całym chaosie przygotowań, warto mieć stale na uwadze fakt, że okolicznościowe upominki są kwestią drugorzędną – oczywiście, są one ważne, jednak najistotniejsza jest waga całego wydarzenia. Prezent na Komunię ma stanowić pamiątkę, która pozostanie z dzieckiem na dłużej. Jeżeli zależy Ci na tym, by bliska Twojemu sercu osoba otrzymała spersonalizowany podarunek, zajrzyj do sklepu Murrano. Producent prezentów na każdą okazję w swojej ofercie przedstawia rzeszę produktów, które mogą okazać się doskonałym darem dla młodego chrześcijanina.

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz