URODA I ZDROWIE

Wesele w stylu retro. Jak przygotować całe wydarzenie?

24 września 2020, dodał: Redakcja

Organizacja wesela to bardzo trudne i czasochłonne przedsięwzięcia. Zdecydowana większość par decyduje się na motyw przewodni, który będzie towarzyszył młodym małżonkom oraz gościom weselnym przez cały czas trwania przyjęcia. W ostatnim czasie popularny jest styl retro. Jak przygotować całe wydarzenie zgodne z takim motywem przewodnim? Podpowiadamy.

wesele w stylu retro

Wesele w stylu retro – ubiór państwa młodych

Jednym z ważnych elementów wesela w stylu retro są stroje państwa młodych. Oczywiście podstawą jest stwierdzenie, do jakich czasów historycznych ma odwoływać się motyw przewodni, ponieważ pojęcia takie jak „retro” lub „vintage” są dosyć szerokie. Niektóre pary decydują się na przykład na szalone lata dwudzieste, a inne na romantyczne lata pięćdziesiąte. W takim też stylu można uszyć suknię ślubną i garnitur w salonach mody weselnej. To jednak nie wszystko, ponieważ znaczenie ma także fryzura oraz różne dodatki (na przykład obuwie, biżuteria). Warto także na zaproszeniach dla gości zaznaczyć, żeby ubrali się w konkretnym stylu. W ten sposób możliwe jest stworzenie jednolitego looku i sprawienie, że wszyscy będą pasowali do danej epoki historycznej. W poszukiwaniu inspiracji modowych można sięgnąć do filmów, zdjeć oraz obrazów.

Dekoracja sali i odpowiednie potrawy

Goście weselni już od progu, po wejściu do sali, powinni czuć, że wkroczyli do zupełnie innej epoki. Właśnie dlatego warto postawić na odpowiednie dekoracje, na przykład kryształy, haftowane koronki na siedziskach lub kwiaty charakterystyczne dla danej epoki. Dobrze zdecydować się na współpracę z dekoratorką i florystką, która pomoże w doborze pasujących elementów. Spore znaczenie mają także potrawy, a więc wybór konkretnej kuchni. Oczywiście wiele zależy od tego, co oferuje dana sala weselna i jakie możliwości mają kucharze. Dobrze jednak zadbać o to, aby wszystko było spójne, a goście mogli poczuć się tak, jakby przenieśli się do innych czasów historycznych.

Gdzie zorganizować wesele w stylu retro?

Ogromne znaczenie ma wybór sali weselnej, a więc miejsca, a którym można zorganizować wesele retro. Wystarczy wpisać w Internet „sala weselna pomorskie” lub „wesele reda”, aby znaleźć wyjątkowy obiekt taki jak Rivier Style Hotel & SPA. To właśnie w tym miejscu dostępne są eleganckie i wyjątkowe sale weselne, a personel dba o komfort gości. Warto także zaznaczyć, że uroczystości są szyte na miarę i dopasowywane do oczekiwań oraz potrzeb państwa młodych.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

wypadające włosy
Trzeba działać. Na pewno nie będzie tak, że włosy z niczego zaczną wyglądać normalnie. Tutaj...
Sposób na to, jak schudnąć w 1,5 mi…
Uważam, że musisz wyeliminować węglowodany z diety i codziennie odwiedzać siłownię. Możesz także spróbować...
ogrodzenie
Ja mam ogrodzenie betonowe i bardzo ładnie wygląda. My mamy dom w kształcie kostki...
Medycyna estetyczna Wrocław
Ja bym sobie chciała zrobić usta, ale mąż pilnuje :D Grozi rozwodem...