URODA I ZDROWIE

Wegańskie buty – czy istnieją?

9 czerwca 2020, dodał: Redakcja

Co to znaczy, że buty są wegańskie? Czy buty, które są wyprodukowane w pełni z dala od materiałów odzwierzęcych istnieją? Jak ich szukać i jak rozpoznawać, że mamy z nimi do czynienia?

weganskie obuwie

Buty wegańskie – co to jest?

Buty wegańskie wyprodukowane są z materiałów pochodzenia roślinnego i jednocześnie takich, które nie były testowane na zwierzętach. Co za tym idzie, buty mogą być wegańskie, ale niekoniecznie już ekologiczne. Wszystko dlatego, że buty stworzone całkowicie bez udziału zwierzęcych materiałów są po prostu syntetyczne. Produkowanie plastiku i innych materiałów sztucznych powoduje, że cierpi na tym nasza planeta. Szczególnie w sytuacji, w której chodzi o buty tworzone seryjnie. Wówczas powinno być dla nas jasne, że buty tworzone być może bez użycia materiałów zwierzęcych będą tak naprawdę miały w sobie dużo toksycznego kleju lub skrawków gumy oraz plastiku najgorszej jakości.

Buty wegańskie – jak je rozpoznać?

Buty wegańskie nie mogą mieć zewnętrznej powłoki ze skóry. Nie mogą mieć także skórzanej wkładki ani wyściółki czy podeszwy. Warto czytać metki oraz oficjalne informacje, które przekazują odbiorcom marki odzieżowe. Buty ze skóry ekologicznej niekoniecznie są wolne od pochodzenia zwierzęcego. Osoby, którym na sercu leży zdrowie zwierząt szukają także często informacji o tym, czy buty, którymi są zainteresowane, mają w sobie skrawki pochodzące z rzeźni. Materiały pochodzenia zwierzęcego to nie tylko skóra naturalna, ale także jedwab (który jest pozyskiwany od jedwabników) i futerko, którym producenci lubią obszywać buty zimowe przeznaczone na mrozy. Często można spotkać się ze szpikiem kostnym pochodzenia zwierzęcego, który faktycznie poprawia jakość butów i powoduje, że są odporniejsze na przetarcia.

Materiały wegańskie

Materiałami, których należy szukać, jeśli chcemy mieć buty wegańskie to pianka eva,  wysokiej jakości tworzywo gumowe, bawełna. Na rynku znajdziemy wegańskie buty damskie i męskie,  sportowe, szpilki, czółenka, a także buty do baletu oraz mokasyny.

Jesteście ciekawi jak wyglądają wegańskie  i w pełni ekologiczne buty? Sprawdźcie wegańskie buty damskie od Jazzy Mango!

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Wydarzenia kulturalne
jak się ktoś interesuje koncertami jest fajna apka going i można bilety na niej...
Żywienie psa
ja daję mojemu yorkowi suchą royal canin coś tam mini adult, na wagę...
róże miniaturki w domu ??
niestety ale róże nigdy w domu doniczkowe się nie trzyamją choćbym nie wiem...
Czyraki
laser na czyraki? maść ichtiolowa i tyle, posmarować na cały dzień zakleić jakimś gazikiem...