Wczasy w Bułgarii

20 kwietnia 2016, dodał: Redakcja

Wśród innych kierunków wakacyjnych Bułgarię wyróżniają piękne piaszczyste plaże, bardzo rozbudowana infrastruktura hotelowa na wysokim poziomie i bardzo niskie ceny.

dsc_0039

Bezpieczna alternatywa

Wśród wszystkich destynacji na wczasy Bułgaria ma szanse w tym roku być w czołówce najpopularniejszych. Wczasy nad Morzem Czarnym niektórym mogą się jeszcze kojarzyć z czasami słusznie minionymi, kiedy Bułgaria razem z Jugosławią były synonimem „luksusowego” wypoczynku dla mieszkańców demoludów. Ale w Bułgarii już dobre kilka lat temu siermiężne domy wczasowe zastąpiono luksusowymi hotelami z bogatym zapleczem, a czarnomorskie kurorty wypełniły się turystami ze wschodniej i zachodniej Europy, i nie tylko. Dziś wybrzeże Bułgarii z powodzeniem konkuruje z kurortami Grecji, Włoch, Hiszpanii czy Chorwacji.

Do niedawna kurorty w Egipcie czy Tunezji były miejscami, gdzie za niewielkie pieniądze można było spędzić wakacje w hotelach o dobrym standardzie, ze świadczeniami w formule All Inclusive, którą tak lubimy. Sytuacja polityczna spowodowała, że te dwa kraje znacznie straciły na popularności, i, mimo utrzymywania się bardzo niskich cen, Polacy przestali je wybierać na swoje wakacje. To spowodowało, że zaczęto szukać niskich cen w tradycyjnie droższej Europie, najlepiej bez konieczności rezygnacji ze standardu czy formuły wypoczynku. I odpowiedzią na właśnie takie zapotrzebowanie są kurorty bułgarskie.

Naturalne atuty i rozrywki

Dla wybierających się na wczasy Bułgaria oferuje znakomite warunki naturalne do rozwoju turystyki: długie piaszczyste plaże, śródziemnomorski klimat i ciepłe morze. Rozbudowana ostatnimi laty infrastruktura hotelowa przystosowana jest do obsługi wszystkich grup gości: począwszy od oferty dla zamożniejszych i bardziej wymagających klientów czarterowych, którzy szukają luksusowych hoteli z All Inclusive, poprzez średniej klasy mniejsze hotele z wyżywieniem 2 x dziennie, aż po najtańsze apartamenty. Także osoby, które szukają dla siebie mieszkania wakacyjnego powinny zwrócić uwagę na bułgarskie kurorty. Niezależnie od tego, jakiego typu wypoczynku szukacie, nigdzie w Europie nie znajdziecie dobrego standardu w tak niskiej cenie.

Bułgaria spodoba się zwłaszcza tym, którzy szukają miejsc rozrywkowych, oferujących różnorodne atrakcje, słowem, takie, w których nie sposób się nudzić. A także rodzinom z dziećmi: nie będziecie mieli problemu ze znalezieniem zajęcia dla Waszych pociech. Jeśli jednak na wakacjach najważniejsze są dla Was spokój i cisza, bardziej odpowiednie będą na Wasze wczasy Grecja lub Chorwacja.


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Zakupy przez internet
To chyba zależy od sklepu :) Ja idę już tylko po sprawdzonych pewna...
Płyta indukcyjna
Płyta indukcyjna jest świetna nie tylko ze względów estetycznych, ale też ze względu na bezpieczeństwo....
nietrzymanie moczu
Spotkała się któraś z was z nietrzymaniem moczu po porodzie? Czy tabletki...
Jaki kierunek studiów wybrać?
Mam znajomą, która w wieku 59 lat zmieniła branżę:) I świetnie sobie radzi:)