Wczasy i noclegi nad Bałtykiem?

19 grudnia 2020, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Gdzie w tym roku zamierzasz spędzić wczasy z rodziną? Masz wyliczony budżet na letni wypoczynek? W takim razie wybierz wczasy nad polskim morzem!

polskie morze

Polskie wybrzeże Bałtyku od lat stanowi miejsce taniego wypoczynku dla tysięcy polskich turystów. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu ceny noclegów są znacznie niższe w porównaniu z zagranicznymi kurortami. Bliskość morza, szerokie plaże, liczne atrakcje turystyczne, przystępne ceny to wszystko zalety wypoczynku nad polskim morzem.

Morski klimat

Klimat panujący nad polskim morzem wywiera niezwykle pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Jak się bowiem okazuje morza północne – w tym również Bałtyk – cechują się stosunkowo silnymi wiatrami i dużymi falami. Czynniki te przyczyniają się do powstania tak zwanego „aerozolu morskiego”, obfitującego w niezwykle cenne składniki. Jednym z nich jest oczywiście jod, niezbędny do prawidłowego funkcjonowania tarczycy. Zarówno wspomniany jod, jak i inne mikroelementy zawarte w morskim powietrzu przyczyniają się do poprawy pracy układu sercowo – naczyniowego, oddechowego oraz odpornościowego. Poza tym wpływają one na kondycję włosów oraz paznokci. Noclegi nad Bałtykiem polecane są również osobom cierpiącym z powodu różnego rodzaju alergii. Dlaczego? Ponieważ wspomniany aerozol morski odczuwalnie zmniejsza dolegliwości wywołane przez stany zapalne błon śluzowych nosa i gardła.

Duża ilość atrakcji

Wakacje nad morzem? Zdecydowanie tak! Niemniej jednak warto zauważyć, iż polskie morze kusi atrakcjami nie tylko w sezonie letnim. Zarówno latem, jak i wiosną, jesienią czy nawet zimą otwarte są bowiem liczne restauracje serwujące pyszne, świeże ryby, latarnie morskie, liczne korty tenisowe, dyskoteki, kawiarnie czy też muzea. Nad morzem nie brak także zabytków. Wśród prawdziwych, nadbałtyckich „perełek” warto wymienić między innymi Kalwarię Wejherowską (czyli zespół barokowych kapliczek) czy też ogrody Pałacu Opatów w Oliwie, które wywierają największe wrażenie na zwiedzających nie latem, a właśnie jesienią. Warto dodać, iż wiele nadmorskich miejscowości może pochwalić się licznymi szlakami pieszymi i rowerowymi.

Bogata baza noclegowa

Hotel, pensjonat, kwatera prywatna, a może domek nad morzem? Wybór odpowiedniego obiektu i miejsca na letni wypoczynek jest bardzo duży, jak różnorodne są potrzeby osób. Wybierając polskie morze nie musisz więc obawiać się, iż koszt noclegów pochłonie lwią część budżetu przeznaczonego na wyjazd.

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Sklep a jego reklama ?
To przecież ważne kwestie. Jeśli o to nie zadbacie, to efekt może być...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
Tkwienie w nieszczęśliwym związku…
Człowiek nie chce być sam, dla wielu odejście w pustkę bywa bardziej przerażające niż...