Wady zgryzu – Nowoczesne metody leczenia w ortodoncji!

12 września 2017, dodał: AnnaK00994

Piękny, zdrowy uśmiech to obecnie absolutna konieczność. Niezależnie od tego, czy szukasz nowej pracy, czy miłości na całe życie – ładne zęby mogą Ci to skutecznie ułatwić. Nie tylko sprawią, że przyjemnie będzie na nie patrzeć, ale także wzmocnią Twoją samoocenę i dodadzą pewności siebie. Kluczem do osiągnięcia tego celu jest jednak codzienna pielęgnacja oraz regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym. Równie istotne jest leczenie ortodontyczne, i to o nim będzie poniższy artykuł.

Czym jest leczenie ortodontyczne?

Leczeniem ortodontycznym nazywamy proces pozwalający na usunięcie wad i nieprawidłowości zgryzu. Wady te mogą być jedynie estetyczne, ale mogą także mieć poważny wpływ na życie i sposób funkcjonowania pacjenta. Ortodonta w pierwszej kolejności dokona oceny zgryzu pacjenta i zaproponuje mu dostępne warianty jego leczenia. Proces usuwania wad zgryzu i nadawania mu prawidłowej budowy może trwać od kilku tygodni (przy niewielkich wadach), aż do nawet kilku lat (przy wadach skomplikowanych i ugruntowanych latami zaniedbań).

Kiedy należy wybrać się na konsultację do ortodonty?

Z fachowej opinii lekarza ortodonty warto skorzystać, jeśli dręczy nas jeden z poniższych problemów:

  • zęby są widocznie krzywe: zbyt luźno lub ciasno rozmieszczone w łukach zębodołowych, wyrastają z łuku w sposób nieprawidłowy, nachodzą na siebie wzajemnie, itd.;
  • zęby z jednej szczęki zachodzą na te znajdujące się w drugim łuku zębowym, lub, przy zamkniętych ustach, nie stykają się wcale;
  • zęby zbyt szybko ścierają się – ten objaw także może świadczyć o nieprawidłowościach w budowie zgryzu;
  • asymetria twarzy także zwykle spowodowana jest wadami zgryzu, toteż warto udać się po poradę do ortodonty jeśli stwierdzimy u siebie taki problem;
  • nieprawidłowości w pracy stawów skroniowo – żuchwowych, które manifestować się mogą np. częstymi bólami głowy.

Dobry specjalista to podstawa!

Najistotniejszym elementem leczenia jest wybór doświadczonego, najlepiej już sprawdzonego specjalisty. Leczenie ortodontyczne wymaga ogromnej wiedzy oraz wieloletniej praktyki – stomatologom, którzy wyróżniają się tymi cechami naprawdę warto zaufać. Warto tutaj wspomnieć o specjalistach ortodoncji z Beauty-Dent. Szczegółowe informacje na temat leczenia we wskazanym gabinecie można znaleźć na stronie https://beauty-dent.pl/oferta/ortodonta-krakow/ Zatrudnieni tam specjaliści w leczeniu wad zgryzu wykorzystują nowoczesne metody oraz najlepsze urządzenia. Po szczegółowym badaniu oraz ocenie stanu zdrowia zaproponują najlepsze rozwiązanie oraz dopasują aparat ortodontyczny indywidualnie do potrzeb pacjenta.

Pierwsza wizyta

To właśnie ortodonta jest właściwą osobą, która naprawi Twój nieprawidłowo zbudowany zgryz przy pomocy narzędzi i metod, które oferuje nowoczesna ortodoncja. Pierwszym etapem leczenia będzie stwierdzenie rodzaju wady i stopnia jej pogłębienia. Nieocenionym narzędziem na tym etapie jest wywiad stomatologiczny. Jeśli pacjentem jest dziecko – lekarz zapyta także o przebieg ciąży i porodu, przebyte urazy w obrębie twarzoczaszki i choroby wieku dziecięcego, problemy laryngologiczne i logopedyczne oraz nawyki takie jak obgryzanie paznokci czy ssanie kciuka. Lekarz rozważy potrzeby pacjenta oraz zaproponuje najlepsze możliwości leczenia. Krok po kroku opracuje plan leczenia, na tym etapie dokona także jego wstępnej wyceny.

Leczenie

Do tej pory aparaty ortodontyczne pozostają najpowszechniejszą i najskuteczniejszą metodą leczenia wad zgryzu zarówno u dzieci, jak i pacjentów dorosłych. Różne natomiast stosuje się rodzaje aparatów:

  • u dzieci – aparaty ruchome, które pacjent może dowolnie i samodzielnie zdejmować i zakładać;
  • u dorosłych – zwykle są to aparaty stałe, bez możliwości samodzielnego zdjęcia.

Nowoczesne aparaty nie mają w sobie nic z metalowych, niezgrabnych aparatów stosowanych jeszcze kilkanaście lat temu. Dzięki postępowi medycyny obecnie aparat może być lekki i prawie niewidoczny, co zapewnia pacjentowi komfort i poczucie pewności siebie. Rodzaj zamków można z łatwością dostosować do potrzeb i możliwości finansowych pacjenta: temu, dla którego priorytetem będzie niski koszt leczenia, ortodonta zaproponuje zamki metalowe. Natomiast pacjent, dla którego najważniejsza będzie dyskrecja – może zdecydować się na zamki w wersji mini lub z porcelany w kolorze idealnie dopasowanym do odcienia swoich zębów. Aparaty dziecięce są natomiast kolorowe i bardzo atrakcyjne wizualnie, co zachęca najmłodszych pacjentów do ich systematycznego noszenia.

Leczenie ortodontyczne to nie tylko sposób na piękne, równe zęby i podniesienie jakości życia pacjenta. To także leczenie mogące uratować jego zęby przed zniszczeniem i nadmiernym ścieraniem. Zawsze warto więc upewnić się czy nasz zgryz jest prawidłowy, a jeśli nie – podjąć natychmiastowe leczenie.Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Aktywna podstawka do wody
Technologia żywej wody „Living Water Technology”
Cena:
390 zł
Krem z nano złotem i kwasem hialuronowym i ekstraktem z mango
Profesjonalny skład dla pielęgnacji każdego typu cery - wysoka jakość w dobrej cenie!
Cena:
59,00 zł
Body wyszczuplające i modelujące
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 ZŁ
Najlepsza oferta bielizny nocnej
Tylko na bielizna9.com!
Piękna bielizna na każdy dzień!
Sprawdź na bielizna9.com!
Bestsellerowa bateria wannowa + zestaw prysznicowy!
Sprawdź najlepszą jakość w najlepszej cenie z 2-letnią gwarancją!
Cena:
68,99 zł

FORUM - bieżące dyskusje

Rozwód krótko po ślubie
Czasami tak się dzieje, że po ślubie na przykład żona dowiaduje się,...
Co w swoim wyglądzie lubicie najbar…
U mnie chyba najlepsze są oczy i nogi, często koleżanki mówią mi, że...
Bóle mięśni po treningu
Też w życiu nie chodzi o to, aby że wszystkiego rezygnować. Trzeba też stawiać...
Co myślicie o medycynie estetycznej…
Też jestem tego samego zdania, medycyna estetyczna to nie tylko duże usta...