URODA I ZDROWIE

Usuwanie kamienia nazębnego

17 grudnia 2018, dodał: Alfa i Omega

 

Kamień nazębny to zmiana w jamie ustnej, której na początku nie widać. Rozwija się ona powoli, jednak doprowadza do powstania próchnicy, wyraźnie zagrażającej kondycji zębów. Należy więc systematycznie usuwać kamień nazębny, zanim niewielki osad nie zamieni się w zmiany zagrażające jamie ustnej.

Regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym

Wyłącznie regularne wizyty u specjalisty jakim jest stomatolog pozwolą nabrać pewności, że jama ustna jest w dobrym stanie. Jednym z podstawowych zabiegów profilaktycznych jest usuwanie kamienia nazębnego. Codzienne mycie zębów pozwala usunąć jedynie niewielką część osadu z powierzchni zębów. Niestety, niedokładne szczotkowanie sprawia, że kamień się rozprzestrzenia. W efekcie, płytka nazębna zwapnia się i twardnieje, mając coraz ciemniejszy kolor. Wówczas dentysta jest wręcz wskazany, ponieważ przeprowadzi niezbędny skaling. Profesjonalna klinika stomatologiczna oferuje tę usługę w ramach usług podstawowych i doświadczony dentysta na pewno zrobi wszystko sprawnie, dodatkowo zlecając regularne kontrole.

Działania związane ze skalingiem

Jeśli nie chcemy trafić do lekarza takiego jak chirurg stomatolog to zabieg skalingu warto umawiać się regularnie. Wtedy nie ma ryzyka, że zęby będą w złym stanie. Najpierw wykonuje się skaling naddziąsłowy, oczyszczając korony zębowe, czyli części zębów ponad linią dziąseł. Następnie, wykonuje się skaling poddziąsłowy, wtedy gdy kamień zalega w kieszonkach dziąsłowych lub w korzeniu zęba. Takie kompleksowe działanie sprawi, że zęby będą w doskonałym stanie i chirurgia stomatologiczna nie znajdzie w naszym przypadku zastosowania. Aczkolwiek, jeśli wiemy, że jest nam potrzebny chirurg stomatolog to nie powinniśmy zwlekać z wizytą u specjalisty. Natomiast, należy sobie zdawać sprawę z tego, że nieusuwanie kamienia nazębnego może przynieść wiele negatywnych skutków.

Skutki nieusuwania kamienia nazębnego

Kiedy nie chcemy znaleźć się u specjalisty jakim jest implantolog powinniśmy dbać o zęby. Nieusuwany kamień nazębny może przyczynić się do paradontozy, a ta w ostateczności do wypadania zębów. Dlatego trzeba przykładać się do szczotkowania zębów i usuwać kamień systematycznie. Natomiast, kiedy w skutek braku higieny zębów będziemy musieli skorzystać z profesjonalnego leczenia to warto wybrać się do kliniki Biała Szuflada. Tam implantologia jest na wysokim poziomie, a zaglądając na https://bialaszuflada.pl/oferta/implanty/ można zapoznać się ze szczegółowym planem leczenia podczas nakładania implantów.

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Białe zęby - jak?
Najlepiej chyba iść do dentysty i poprosić o profesjonalną poradę. A w pierwszej kolejności-...
Ubytek w zębie
Ja z kolei polecam Stomatologia Borowski. Miałam ostatnio problem z ułamanym zębem, ubytek...
Koronawirus - porady, obalanie mitó…
Jeszcze powinni ukrócić przemieszczanie się między miastami, tylko w pilnych sprawach...
Niepewność :(
Gorzej jeśli trzeba ciągle spędzać z kimś czas, jak teraz na kwarantannie... To...