Uruchomienie platformy WeCare Wrangler – ulubione fasony jeansów!

21 kwietnia 2021, dodał: Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

 

Platforma jest potwierdzeniem działań marki w kwestii zrównoważonego rozwoju, a jej uruchomienie zbiega się z wypuszczeniem na rynek nowej, przyjaznej środowisku linii dżinsów.

Wrangler®, światowy lider na rynku odzieży jeansowej i codziennej, ogłosił dzisiaj uruchomienie swojej platformy zrównoważonego rozwoju WeCare Wrangler™, która jest jednym z działań potwierdzających zaangażowanie marki w problem ochrony środowiska. Inicjatywa WeCare Wrangler łączy dorobek marki w kwestii zrównoważonego rozwoju z wymiernymi celami, które zakładają zapewnienie klientom lubianych przez nich produktów i zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko, który łączy się z ich wytworzeniem.

 Uruchomienie platformy WeCare Wrangler zbiega się z wypuszczeniem na rynek kolekcji Retro® Green Jean obejmującej ulubione fasony Wrangler stworzone z naturalnych włókien i przyjaznych środowisku materiałów oraz wykończone dodatkami z recyklingu.

„To, z czego powstają ubrania Wrangler, ma dla nas wielkie znaczenie. Projektowanie odzieży, którą tak kochają nasi klienci, oznacza dla nas przede wszystkim szacunek dla planety i ludzi, dla których jest ona domem” – mówi Tom Waldron, wiceprezes wykonawczy i prezes marki światowej we Wrangler, i dodaje, że „platforma zrównoważonego rozwoju WeCare Wrangler jest swego rodzaju drogowskazem, który pomoże branży denimowej wprowadzić pozytywne zmiany w kwestii ochrony środowiska i problemów społecznych”.

Innowacje w dziedzinie zrównoważonego rozwoju: trzy najważniejsze obszary działań
Platforma WeCare Wrangler to szereg działań skupionych na trzech głównych obszarach:

Planeta:

Kultowe ubrania denimowe Wrangler to przede wszystkim bawełna, dlatego marka dokłada wszelkich starań, by zadbać o ziemię, na której jest ona uprawiana. Od ochrony gleby przez zmniejszanie zużycia wody po ograniczanie odpadów i mniejsze zużycie energii – wywieranie jak najmniejszego szkodliwego wpływu na środowisko jest jednym z priorytetów marki.

Produkt:
We Wrangler mamy świadomość, że zasoby naszej planety nie są nieograniczone. Właśnie dlatego cały czas mamy na uwadze to, w jaki sposób i z czego są wytwarzane nasze produkty oraz jak zmniejszyć zużycie zasobów.

Ludzie:

We Wrangler mamy również na uwadze dobro ludzi. Oznacza to między innymi sprawiedliwe i godne traktowanie pracownika w łańcuchu dostaw na całym świecie. Mamy tutaj również na względzie utrzymanie naszych zobowiązań w kwestii zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko.

Nasza odpowiedzialność w liczbach

W ramach działań  WeCare Wrangler marka kontynuuje wcześniej podjęte kroki w kierunku bardziej zrównoważonej przyszłości i wyznacza sobie ambitne cele, które obejmują:

  • 100% odpowiednich substancji chemicznych w całym łańcuchu dostaw do roku 2023,
  • 100% zasilania energią odnawialną we wszystkich zakładach będących własnością firmy lub z nią współpracujących do roku 2025,
  • 100% bawełny pochodzącej ze zrównoważonych źródeł do roku 2025,
  • 50% mniej zużywanej wody do roku 2030.

Ubrania przyjazne środowisku dzięki innowacjom i współpracy

 Siłą napędzającą zrównoważony rozwój w łańcuchu dostaw Wrangler jest strategiczna współpraca. W zeszłym roku marka zobowiązała się przestrzegać wytycznych opisanych przez Fundację Ellen MacArthur w programie Jeans Redesign. Kolejnym krokiem jest dołączenie do inicjatywy Make Fashion Circular, która łączy liderów przemysłu odzieżowego w celu nawiązania współpracy, której efektem są ubrania produkowane z bezpiecznych i odnawialnych surowców, nowe modele biznesowe promujące ich wykorzystanie i działania zachęcające do recyclingu starych ubrań.

„Nieustannie szukamy nowych możliwości współpracy z partnerami i dostawcami, dzięki którym negatywny wpływ na planetę jest coraz mniejszy”, mówi Jeff Frye, wiceprezes ds. rozwoju produktu i zamówień bezpośrednich w Kontoor Brands. „Jeśli będziemy działać wspólnie, uda nam się stworzyć ubrania, które nie tylko świetnie wyglądają, ale również dbają o środowisko”.

Aby dowiedzieć się więcej na temat zobowiązań marki Wrangler, wyznaczonych celów i zasobów, odwiedź: wrangler.com/sustainability 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Tanie dodatki
Ja lubię niedrogie dodatki, bo nie przywiązuję się do biżuterii na co dzień wybieram...
Filmy
To ja ostatnio na chyba netflix oglądałam "Rytuał". Całkiem przyjemny. Teraz na dziś planujemy...
Seriale
Mnie mega wciągneła "Chyłka". Zazwyczaj nie oglądam polskich seriali ale ten jest świetny,...