URODA I ZDROWIE

Tomasz Betcher: Szczęście z piernika – recenzja

12 grudnia 2019, dodał: pinkmause

Tomasz Betcher:

Szczęście z piernika – recenzja

 

Stare prawdy, słodycz pomieszana z pikanterią, ciut goryczy i mocno wyważony smak.

Toruńskie słodkości i życiowe problemy.

Piękna powieść, która wprowadza nas w przedświąteczny klimat.

Stolik z widokiem na ośnieżone ulice toruńskiego Starego Miasta, korzenna herbata, pierniki i magiczne, niecierpliwe oczekiwanie na świąteczny cud.

Książka dojrzała, piękna, życiowa. Magiczne emocjonalne doznania, zabarwione zapachem goździków, kardamonu i cynamonu. Z każdą kolejną odwracaną stroną magia jest bardziej namacalna, a zapach potęguje apetyt na pierniki i dalszą opowieść. Autor pisze o prawdziwym życiu, którym tętni każde miasto, opisuje historie, które dzieją się, otaczają nas, są nasycone prawdą i problemami. Piecze ciasto z posmakiem goryczy i piernikowej słodyczy, przekładaniec zgodny z ludzkimi losami. Każdy z nas ma bowiem prawo błądzić, ale warto spełniać własne marzenia, pokonywać przeszkody, wyznaczać nowe ścieżki. Warto też pamiętać, że każdy zasługuje na drugą szansę i nawet jeśli czasami mamy wrażenie, że nasz świat się zawalił, nie powinniśmy tracić nadziei na lepsze jutro. Ludzie tak jak pierniki potrzebują czasu i ciepła i chociaż życie bardzo często może przypominać labirynt, pełen zakrętów czy ślepych zaułków los się do nas uśmiecha stawiając na naszej drodze ludzi niezastąpionych i to w najbardziej nieoczekiwanym momencie.

Opowieść o przyjaźni, miłości, rodzinie, zdradzie, przebaczaniu, dawaniu sobie nawzajem szansy. Miłość, pierniki i płatki śniegu. Magiczna, emocjonalna opowieść o miłości, wybaczaniu, trudnych relacjach i nowych początkach. Prawdziwa obyczajowa uczta literacka. Niezwykła, niebanalna, a jednocześnie dojrzała i trudna. Bardzo esencjonalna, emocjonalna, porywająca, w której można się rozsmakować i zatracić. Przepiękna, życiowa, mądra lektura, szczera i urocza w swej prostocie. Zapada w pamięć, głęboko wzrusza.

Książka z duszą i smakiem.

Polecam z całego serca, bo warto.

Wydawnictwo W.A.B., Grupa Wydawnicza Foksal

Od Wydawcy:

 

Święta o zapachu piernika… Poznaj najbardziej smakowitą świąteczną powieść tego roku!

Szczęście z piernika to historia trojga ludzi, których ścieżki przecinają się w Toruniu tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Kalina to dziewczyna z charakterem, która o piernikach wie wszystko. Rafał próbuje na nowo odnaleźć się w rzeczywistości, za którą przestał nadążać, a wchodząca w dorosłość Oliwia ma nadzieję na lepszą przyszłość. Klimatyczna piernikarnia i jeden z najbardziej tradycyjnych polskich przysmaków – piernik – narobią niezłego zamieszania w życiu bohaterów. Zasypane śniegiem miasto, poruszające serca dźwięki gitary i pachnąca piernikami kawiarnia – czy to dobry przepis, aby zakochać się w Toruniu?

 

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Kremy do twarzy
A ja lubię Tołpę i Nivea, obie marki mają same zalety:)
Lokówki
Można też zapleść wilgotne włosy na noc i rano loki gotowe bez lokówki:)
Wypożyczenie większej ilości krzese…
Ostatnio na 50. rocznicę ślubu moich dziadków wypożyczaliśmy krzesła i stoły ze szkoły,...
prezenty
Warto kupić coś, co sprawi przyjemność, np. dobre perfumy czy krem z wyższej półki,...