URODA I ZDROWIE

Testujemy Colgate Total Pro-Interdental

14 maja 2013, dodał: Redakcja

Colgate Total Pro-Interdental

 

Pasta zwalczająca płytkę nazębną i bakterie w miejscach, do których nie dociera szczoteczka, zapewniając w ten sposób uczucie niesamowitej czystości

pasta col1

Firma Colgate-Palmolive wprowadziła na rynek innowacyjną pastę do zębów Colgate Total
Pro-Interdental,
która oprócz długotrwałej 12-godzinnej ochrony antybakteryjnej*, zawiera miliony czyszczących mikrocząsteczek docierających nawet do trudno dostępnych przestrzeni międzyzębowych. Dzięki temu pasta jeszcze skuteczniej walczy z płytką nazębną jednym z głównych zagrożeń zdrowej jamy ustnej.

Każdego dnia w jamie ustnej człowieka gromadzą się miliardy groźnych bakterii. Bakterie te tworzą płytkę nazębną – lepką, bezbarwną powłokę, która narasta, jeśli nie jest dokładnie usuwana podczas szczotkowania. Bakterie zawarte w płytce nazębnej wytwarzają kwasy atakujące szkliwo oraz substancje toksyczne podrażniające dziąsła, przez co mogą być przyczyną poważnych problemów jamy ustnej takich jak zapalenie dziąseł. Nieleczone zapalenie dziąseł może ulegać progresji do zapalenia przyzębia (potocznie zwanego paradontozą), a następnie prowadzić do rozchwiania, a nawet utraty zębów.

Dlatego tak ważne jest, aby codziennie stosować odpowiednio dobraną pastę do zębów o działaniu antybakteryjnym.

Colgate Total to jedyna pasta do zębów, dla której w badaniach klinicznych wykazano 12-godzinną ochronę antybakteryjną*, co oznacza, że po użyciu pasty, zapobiega ona gromadzeniu się płytki nazębnej przez całe 12 godzin* i chroni jamę ustną nawet po jedzeniu i piciu. Żadna inna pasta do zębów nie zapewnia dłuższej ochrony antybakteryjnej i nie chroni przed 8 najczęściej spotykanymi problemami jamy ustnej: płytką nazębną, próchnicą zębów, erozją szkliwa, kamieniem nazębnym, nieświeżym oddechem, przebarwieniami, nadwrażliwością zębów czy problemami z dziąsłami.

Co czyni Colgate Total tak wyjątkową? Unikalna formuła zawierająca Triklosan-Kopolimer, której skuteczność została udowodniona w licznych długoterminowych badaniach klinicznych1.

Triklosan to wysoce skuteczny składnik antybakteryjny, który zapobiega powstawaniu płytki nazębnej. Kopolimer tworzy zaś strukturę w kształcie sieci, która wychwytuje i zatrzymuje triklosan na powierzchni zębów i dziąseł. W miarę upływu czasu triklosan jest powoli uwalniany ze struktury kopolimeru, tworząc barierę ochronną przez całe 12 godzin*, nawet po spożyciu pokarmów i napojów.

Nowa pasta Colgate Total Pro-Interdental, oprócz unikalnej formuły Triklosan-Kopolimer, zawiera miliony czyszczących mikrocząsteczek, które pozwalają paście dotrzeć nawet do trudno dostępnych przestrzeni międzyzębowych. Dzięki temu pasta jeszcze skuteczniej walczy z płytką nazębną, zapewniając niesamowitą czystość, którą można poczuć zarówno podczas, jak i po szczotkowaniu.

pasta 2

Colgate Total to marka past do zębów składająca się z dwóch linii produktów: Colgate Total oraz Colgate Total PRO. Obie linie zapewniają kompletną 12-godzinną ochronę przed bakteriami* i gromadzeniem się płytki nazębnej. Linię Colgate Total PRO odróżnia to, że została stworzona z myślą o osobach, których dotykają specyficzne problemy jamy ustnej takie jak problemy z dziąsłami czy płytką nazębną gromadzącą się w trudno dostępnych miejscach jamy ustnej.

Firma Colgate od lat tworzy historię higieny jamy ustnej. W 1873 roku firma wyprodukowała pierwszą pastę Colgate Dental Cream sprzedawaną w słoiczkach. Teraz, 140 lat po wyprodukowaniu pierwszej pasty Colgate, powstała pasta Colgate Total Pro-Interdental, która niewątpliwie jest kolejnym ważnym wydarzeniem w historii produktów do higieny jamy ustnej.

O firmie Colgate-Palmolive

Firma Colgate-Palmolive jest wiodącym globalnym producentem środków do higieny jamy ustnej, kosmetyków do pielęgnacji ciała oraz środków czystości. Produkty Colgate są dostępne w 200 krajach na całym świecie, a od 1992 roku także w Polsce. W swojej ofercie Colgate-Palmolive posiada takie znane marki, jak m.in.: Colgate, Palmolive, Ajax. Firma Colgate-Palmolive angażuje się w poprawę jakości życia społeczności, wśród których prowadzi działalność biznesową. Przeznacza środki finansowe na rzecz licznych organizacji oraz programów wspierających lokalne społeczności.

1 Is there a role for Triclosan/Copolymer Technology toothpaste in the management of periodental disease? A. Blinkhorn et al. British Dental Journal 2009; 207: 117-126

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

43 komentarzy do Testujemy Colgate Total Pro-Interdental

  1. z miłą częcia zabiorę sie do testowania :)http://agatawonderland.blogspot.com/

  2. avatar Chelsea-Lena pisze:

    Lubię pasty Colgate, ale tej jeszcze nie miałam, więc z przyjemnością bym przetestowała :)

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Magnesy na lodówkę
Ja mam kilka przywiezionych z wycieczek, z motywami z danych miejsc.
On pije. Czy taki związek ma sens?
Sens ma tylko terapia albo odejście... Niestety ale na nałóg nie ma innych sposobów...
Fajne sklepy na zakupy prezentów
Dla każdego coś na prezent znajdziesz tutaj :D https://www.manoki.pl/
Krem ,czy baza?
Wszystko zależy od składy podkładu jaki nakładamy na krem lub bazę