URODA I ZDROWIE

Tess Gerritsen: Telefon o północy – recenzja

1 października 2019, dodał: pinkmause

Tess Gerritsen:

Telefon o północy – recenzja

 

Historia zgrabna, przedstawiona w luźnej formie, bez zbytniej złożoności, ale bogata w elementy szpiegostwa, kamuflażu, manipulacji, a także morderstwa i zdrady, oraz tajemnicy. Sarah i Nick łączą siły, aby rozwiązać dziwną i trudną zagadkę. Rozpoczyna się życie pod inwigilacją, ostrzałem i ucieczką oraz z brutalną prawdą o własnym mężu…

Autorka daje czytelnikowi ciekawą książkę z gatunku kryminałów szpiegowskich, z prostą ale płynną fabułą, przemyślaną intrygą i tajemniczą zagadką oraz wątkiem miłosnym, bowiem prywatne śledztwo w świecie szpiegów i wielkich afer, budzi też gorące uczucia. Dlatego śmiało możemy tu mówić także o romansie sensacyjnym, czy kryminale romantycznym, ale na solidnej bazie rzeczowego stylu autorki. Atutami pozostaje też niewątpliwie szybka i wciągająca akcja, niebezpieczne sytuacje, czarne charaktery, mafia, międzynarodowy spisek szpiegowski i spora dawka tajemniczości. A wszystko napisane lekkim piórem, które zadowala, syci i daje przyjemność. Słodką, lukrowaną…

Czysta rozrywka, przyjemne oderwanie od rzeczywistości i mocniejszych czytelniczych wyzwań. Książka idealna na ponure, jesienne wieczory. Polecam serdecznie.

Wydawnictwo Harper Collins Polska

Od Wydawcy:

Niespodziewany telefon przerywa spokojny sen Sarah. Jest pewna, że usłyszy ciepły głos swojego męża Geoffreya, który pracuje w jednym z londyńskich banków. Ku jej przerażeniu pracownik Departamentu Stanu, Nick O’Hara, informuje ją o śmierci męża w pożarze hotelu w Berlinie.
Zaszokowana Sarah nie wierzy w śmierć Geoffreya i rozpoczyna własne śledztwo. Widząc jej determinację, Nick, początkowo przeciwny pomysłowi, zgadza się pomóc. Krok po kroku wkraczają w sam środek międzynarodowego spisku szpiegowskiego, w który zamieszani są wysoko postawieni politycy, agenci CIA i Mossadu. Przemierzając kolejne europejskie miasta, Sarah odkrywa, że jej mąż nie był tym, za kogo się podawał, a jej życie jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Kremy do twarzy
A ja lubię Tołpę i Nivea, obie marki mają same zalety:)
Lokówki
Można też zapleść wilgotne włosy na noc i rano loki gotowe bez lokówki:)
Wypożyczenie większej ilości krzese…
Ostatnio na 50. rocznicę ślubu moich dziadków wypożyczaliśmy krzesła i stoły ze szkoły,...
prezenty
Warto kupić coś, co sprawi przyjemność, np. dobre perfumy czy krem z wyższej półki,...