Tess Gerritsen: Telefon o północy – recenzja

1 października 2019, dodał: pinkmause

Tess Gerritsen:

Telefon o północy – recenzja

 

Historia zgrabna, przedstawiona w luźnej formie, bez zbytniej złożoności, ale bogata w elementy szpiegostwa, kamuflażu, manipulacji, a także morderstwa i zdrady, oraz tajemnicy. Sarah i Nick łączą siły, aby rozwiązać dziwną i trudną zagadkę. Rozpoczyna się życie pod inwigilacją, ostrzałem i ucieczką oraz z brutalną prawdą o własnym mężu…

Autorka daje czytelnikowi ciekawą książkę z gatunku kryminałów szpiegowskich, z prostą ale płynną fabułą, przemyślaną intrygą i tajemniczą zagadką oraz wątkiem miłosnym, bowiem prywatne śledztwo w świecie szpiegów i wielkich afer, budzi też gorące uczucia. Dlatego śmiało możemy tu mówić także o romansie sensacyjnym, czy kryminale romantycznym, ale na solidnej bazie rzeczowego stylu autorki. Atutami pozostaje też niewątpliwie szybka i wciągająca akcja, niebezpieczne sytuacje, czarne charaktery, mafia, międzynarodowy spisek szpiegowski i spora dawka tajemniczości. A wszystko napisane lekkim piórem, które zadowala, syci i daje przyjemność. Słodką, lukrowaną…

Czysta rozrywka, przyjemne oderwanie od rzeczywistości i mocniejszych czytelniczych wyzwań. Książka idealna na ponure, jesienne wieczory. Polecam serdecznie.

Wydawnictwo Harper Collins Polska

Od Wydawcy:

Niespodziewany telefon przerywa spokojny sen Sarah. Jest pewna, że usłyszy ciepły głos swojego męża Geoffreya, który pracuje w jednym z londyńskich banków. Ku jej przerażeniu pracownik Departamentu Stanu, Nick O’Hara, informuje ją o śmierci męża w pożarze hotelu w Berlinie.
Zaszokowana Sarah nie wierzy w śmierć Geoffreya i rozpoczyna własne śledztwo. Widząc jej determinację, Nick, początkowo przeciwny pomysłowi, zgadza się pomóc. Krok po kroku wkraczają w sam środek międzynarodowego spisku szpiegowskiego, w który zamieszani są wysoko postawieni politycy, agenci CIA i Mossadu. Przemierzając kolejne europejskie miasta, Sarah odkrywa, że jej mąż nie był tym, za kogo się podawał, a jej życie jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Nowoczesne urządzenie wibroakustyczne - leczy bóle, wspomaga regenerację organizmu
Cena:
1 790,00 zł – 2 120,00 zł
Świetnie oczyszcza i nawilża skórę. Zawiera hydrolat z lawendy i inne składniki roślinne.
Cena:
12,66 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Na bazie orzechów piorących
Cena:
35,99 zł
Sklep Peruka.pl - zaprasza!
Cena:
324 zł
Skuteczny demakijaż z olejkiem herbacianym i olejkiem z orzechów macadamia
Cena:
36 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Letnie wyprzedaże - gdzie i kiedy?
Teraz jest wyprzedaż w moim ulubionym sklepie stacjonarnym Cross Jeansu w Poznaniu więc...
Ile macie par butów?
Sporo różnych od tzw.typowo na zimę jak trapery po przez przejściowe jak adidasy...
Włosy na twarzy
Wydaje mi się, że wąsika lepiej samemu nie depilować, ja zdecydowałam się na...
Mezoterapia igłowa - gdzie w Warsza…
klinika Demeter na Białostockiej - pełna profeska i ceny jak na warszawę niezłe....