Tabletki na katar − co powstrzyma cieknący nos?

6 grudnia 2018, dodał: Redakcja

Przeziębienie i grypa w sezonie jesienno-zimowym mogą zmóc nawet tych najbardziej odpornych. Częstym objawem przeziębienia jest cieknący z nosa katar, czyli, mówiąc językiem lekarzy – nieżyt nosa. Stosy chusteczek to jednak nie jedyna opcja walki z katarem. Czy tabletki na katar naprawdę działają? I w jaki sposób go powstrzymują?

Cieknący nos i katar − skąd się bierze?

Katar to nic innego jak rozwijający się stan zapalny błony śluzowej nosa. Katar często nie jest uważany za chorobę samą w sobie, ale objaw, który może towarzyszyć innym schorzeniom. Przeziębienie i grypę najczęściej leczy się właśnie objawowo. Dlatego tabletki na katar bez recepty są dobrym rozwiązaniem.

Katar może być alergiczny (np. katar sienny) i niealergiczny (ten najczęściej pojawia się przy różnego rodzaju infekcjach wirusowych czy bakteryjnych). Przy katarze głównym objawem jest wyciekająca z nosa wodnista lub ropna wydzielina. Czasem możesz też odczuwać swędzenie w nosie czy bóle w okolicach zatok − to może świadczyć o zapaleniu zatok. Przy katarze możesz też mieć uczucie zatkanego nosa, co utrudnia oddychanie.

Jeżeli katar zaczyna dokuczać Ci przewlekle, lepiej skonsultuj to z lekarzem.

Tabletki na katar − jakie są ich rodzaje?

Co pomoże na katar? Tabletki, jakie możesz zastosować powinny być odpowiednio dobrane do rodzaju kataru, jaki Cię męczy. Kiedy masz problem z infekcją wirusową, możesz spróbować powstrzymać cieknący nos zażywając tabletki na katar lub zastosować miejscowo spraye lub żele do nosa, które będą obkurczać naczynia krwionośne w nosie i pomogą pozbyć Ci się zalegającej wydzieliny. Tego typu tabletki na katar dla dorosłych i dla dzieci sprawdzą się najczęściej przy wodnistym katarze.

Kiedy z nosa cieknie Ci gęsty, ropny katar to najprawdopodobniej jego przyczyną jest infekcja bakteryjna. Przy tego typu chorobie potrzebna pewnie będzie antybiotykoterapia, którą lekarz zaleci jedynie lekarz.

Kiedy Twój katar nie jest związany z żadną infekcją, jest wodnisty i ma charakter przewlekły, prawdopodobnie jest to katar alergiczny. W takich przypadkach pomóc mogą Ci tabletki na katar o działaniu antyhistaminowym.

Tabletki na katar − co jest w ich składzie?

Kiedy stosujesz tabletki na katar zawsze dobrze zapoznaj się z ulotką do nich dołączoną i zwróć szczególnie uwagę na to, czy tabletki te można łączyć z innymi lekami – jeżeli takie bierzesz. Szczególnie, gdy chodzi o tabletki na katar dla dzieci.

Bardzo popularnym składnikiem środków na katar jest chlorowodorek fenylefryny. Ta substancja czynna ma za zadanie udrożnić nos, odetkać go i złagodzić obrzęk. Bardzo często znajduje się w preparatach, które mają zwalczać wiele objawów przeziębienia czy grypy.

Inną substancją, która często stosowana jest w leczeniu kataru, jest z kolei chlorowodorek pseudoefedryny. Ten składnik także może zmniejszyć obrzęk śluzówki nosa i jej przekrwienie.

Dobre tabletki na katar mogą poprawić Twoje samopoczucie podczas choroby lub alergii i osuszyć śluzówkę nosa. Pamiętaj jednak, żeby przed zastosowaniem takiego preparatu zawsze skonsultować się z lekarzem lub przynajmniej zapoznać się z ulotką dołączoną do opakowania i przestrzegać dawkowania.

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Piękne włosy, skóra i paznokcie
Cena:
99
Oryginalna forma i intrygujący efekt świetlny - teraz w promocyjnej cenie!
Cena:
699 zł
Pełen wdzięku komplet wykonany ze zmysłowego, szyfonowego materiału
Cena:
96 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Trójwarstwowe dno z aluminiowym dyskiem, miarka, lejek i system odcedzania - wyższa jakość gotowania!
Cena:
649 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Diety diety i jeszcze raz diety
Mnie udało się schudnąć dzięki diecie. Plan dietetyczno treningowy dopasowany pod nasze cele...
krem na rozstępy - skuteczny i natu…
> luella napisał/a:> ogólnie z rozstępami sprawa jest taka, że kremy są spoko,...
Modelowanie ciała
ja ćwiczę na siłowni + chodzę na endermlogię :)
Jakie rodzaje masażu mogą działać w…
zabiegi, które polegają na masażu, endermologia np ;)