URODA I ZDROWIE

Szydełkowanie – łańcuszek

18 kwietnia 2013, dodał: Marta Małecka

Jak połączyć przyjemne z pożytecznym? Jak wykorzystać wolny dzień, kiedy mamy już dosyć telewizora i bezczynnego siedzenia w domu?

Warto zająć się czymś, co nas zrelaksuje, uspokoi, oderwie na chwilę od codziennych spraw i problemów. Warto szydełkować!

Poniżej przedstawię szybki podstawowy kurs. Najważniejsze na początek jest opanowanie podstaw szydełkowania, „zapoznanie się” z szydełkiem i… znalezienie w tym frajdy!

1. Przygotowanie. Ważne jest, by dobrać odpowiednią włóczkę do odpowiedniego rozmiaru szydełka. Jeśli mamy grubą włóczkę, wybierajmy szydełka o większym „łepku”; miarą tego, czy szydełko jest odpowiednie powinna być po prostu nasza wygoda- jeśli szydełko jest dopasowane, łatwiej nam nim operować, jeśli jest zbyt małe lub zbyt duże- spada z włóczki czy rozdwaja ją. Wtedy warto je zmienić;) Można także po prostu poprosić w Pasmanterii Sprzedawcę, który dobierze nam odpowiednio włóczkę do grubości szydełka.

2. Łańcuszek – to początek robótki. Większość podstawowych robótek zaczyna się łańcuszkiem, od którego później będziemy mogli kontynuować daną robótkę. Jest prosty, jeśli tylko „załapiemy” o co chodzi.

Ustawiamy szydełko, jak na zdjęciu poniżej.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Następnie, „haczymy” łepkiem szydełka o włóczkę i przeciągamy ją przez oczko, w którym jest szydełko na zdjęciu powyżej:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

W ten sposób powstaje nam taki oto łańcuszek:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Następnie, wbijamy koniec szydełka w jedną w oczek łańcuszka, haczymy włóczkę, przeciągamy przez oczko łańcuszka, a następnie, ponownie zahaczając, przewlekamy przez powstałe nam dwie pentelki, będące na szydełku. W ten sposób tworzymy już własną robótkę.


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

rozstępy w bardzo młodym wieku
Przez nierozsądne i szybkie odchudzanie dziewczyny szpecą się na cale życie, bo rozstępów...
Anya co do nich?
Ale ja nie noszę jeansów:) Też miałabym więc problem co do nich włożyć,...
Tatuaże ...
A ja nie zdecyduję się na tatuaż, później trzeba dbać o niego żeby...
Introwertycy - jak łatwo poznać now…
Przede wszystkim trzeba chcieć ich poznać, inaczej nic z tego nie wyjdzie... Ja...