URODA I ZDROWIE

Szybkie usuwanie bólu w minutę z Pain®Gone bez tabletek!

18 marca 2019, dodał: Redakcja

Problemy ze stawami, ból po zabiegach stomatologicznych, bolesne miesiączki, nawracające migreny, ból pooperacyjny. Co robisz, czując ból? Sięgasz po pigułkę, która natychmiast go uśmierzy. Tymczasem są inne sposoby, które nie powodują skutków ubocznych, jakie wywołuje stosowanie farmaceutyków.

 

Co dziesiąta osoba na świecie zmaga się z migreną, a co czwarta na co dzień odczuwa problemy z kręgosłupem. Badania wykazują, że wśród krajów Unii Europejskiej Polacy są jednym z czołowych konsumentów leków, zwłaszcza bez recepty, tzw. OTC. Najchętniej kupujemy środki przeciwbólowe i na przeziębienie. Leki przeciwbólowe oddziałują na cały organizm, dlatego, kiedy można, warto znaleźć dla nich alternatywę.

Czym jest ból?

Ból to, według definicji Międzynarodowego Towarzystwa Badania Bólu – nieprzyjemne, subiektywne doznanie czuciowe i emocjonalne powiązane z rzeczywistym lub potencjalnym uszkodzeniem tkanek. Choć nieprzyjemny, pełni funkcję ostrzegawczą – informuje o zagrożeniu chorobą, infekcją, dzięki czemu możemy w porę interweniować.

Ból receptorowy, ból ostry, ból przewlekły, ból neuropatyczny czy ból psychogenny – każdy z tych rodzajów dolegliwości wynika z mechanizmów jego powstawania i długości trwania. Najczęściej spotykany jest ból receptorowy – powstający w wyniku podrażnienia receptorów bólowych, które są rozsiane w całym ciele.

Dlaczego odczuwamy ból?

Kiedy doznajemy urazu, wokół niego tworzy się stan zapalny. Wtedy impuls nerwowy z receptora jest przesyłany poprzez nerwy przewodzące do rdzenia kręgowego i kory mózgowej, gdzie następuje odbieranie bólu. W ten właśnie sposób dowiadujemy się, że boli nas gardło, bo mamy infekcję czy też np. łokieć, bo uderzyliśmy się o ścianę. Ból receptorowy można pokonać niemal w stu procentach.

W wielu przypadkach, zwłaszcza przy bólu receptorowym, lekarze zalecają – obok leków przeciwbólowych lub zamiast nich – inne terapie.

Jedną z metod niwelowania, a nawet eliminacji bólu jest technologia TENS (Transcutaneous Electrical Nerve Stimulation) – przezskórna elektryczna stymulacja nerwów prądem o dość dużej częstotliwości, od 10-200 Hz i niskim natężeniu. Wymaga ona użycia odpowiedniego urządzenia emitującego prąd i elektrod mocowanych do ciała. To metoda niefarmakologicznego, nieinwazyjnego leczenia bólu wykorzystywana w szpitalach i poradniach bólowych w Europie od wielu lat. Jest niezrównana w łagodzeniu ostrych i przewlekłych bólów różnego pochodzenia, m.in. reumatycznych, zwyrodnieniowych, migrenowych.

Jak działa TENS?

Prądy elektryczne zakłócają sygnały bólu, uniemożliwiając im przedostanie się do mózgu i wspomagają uwalnianie endorfin w organizmie, aby złagodzić ból. Jest to metoda bezpieczna, ponieważ nie tworzy nawyku czy ryzyka uzależnienia się od leków przeciwbólowych.

Teraz TENS jest na wyciągnięcie ręki. Możesz go mieć w domu, w torebce, nosić ze sobą i sięgnąć w każdej chwili, kiedy poczujesz ból. Pain®Gone – długopis eliminujący ból to nowa na naszym rynku alternatywa dla tradycyjnych środków przeciwbólowych. APL – metoda TENS podobna do akupunktury – wykorzystuje prąd o mniejszej częstotliwości (od 0,5 do 8 Hz). Za pomocą punktowego źródła prądu drażnione są punkty bólowe, spustowe lub motoryczne w tkance łącznej, dając natychmiastowy efekt przeciwbólowy. Tak właśnie działa Pain®Gone. Długopis emituje prąd o niskiej częstotliwości około 1 Hz. Po prostu przykłada się go do skóry w odpowiednim miejscu i naciska na przycisk. Impuls elektryczny stymuluje nerw pod skórą, aktywując naturalny mechanizm uśmierzania bólu w organizmie. Jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny dla człowieka.

Pain®Gone to kliknięcie zamiast tabletek. Wytworzony impuls działa tylko tam, gdzie powinien: w punkcie bólu, a nie jak farmakologiczne odpowiedniki – na cały organizm, powodując różne skutki uboczne.

Może być stosowany do wszystkich ostrych i przewlekłych bólów. W wersji manualnej Pain®Gone nie wymaga baterii ani gniazda i jest gotowy do użycia wszędzie. Cała terapia trwa około minuty. Wersja Pain®Gone+ (automatyczna) jest zasilana baterią AAA, a cała terapia skraca się do 30 sekund. Naciśnięcie przycisku zwalnia krótki impuls elektryczny przez kryształy piezoelektryczne znajdujące się wewnątrz. Urządzenie nakłada się bezpośrednio na punkt bólowy lub odpowiedni punkt akupunktury. Wystarczy przyłożyć końcówkę przyrządu do bolącego miejsca na ciele i nacisnąć przycisk 30-40 razy. Pain®Gone wystarcza na około 100 tysięcy kliknięć, a więc na następnych 10 lat. 

Pain®Gone jest dostępny bez recepty na stronie dystrybutora w dwóch wersjach: manualnej: https://www.drsapporo.com/produkt/paingone-urzadzenie-przeciwbolowe-aplikator-manualny/ i automatycznej https://www.drsapporo.com/produkt/paingone-automatyczny-dlugopis-przeciwbolowy/. Pain®Gone manualny wyzwala jeden impuls elektryczny przy jednym naciśnięciu przycisku, podczas gdy Pain®Gone+, zasilany baterią, emituje impulsy w sposób automatyczny.

Wystarczy 30- 60 sekund terapii dla uzyskania efektu przeciwbólowego.

 

Pain®Gone – długopis przeciwbólowy TENS

Dystrybutor: DR Sapporo

Cena:

– długopis manualny – około 160 złotych

– długopis automatyczny – około 200 złotych

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jak pomóc w rozwoju własnej firmy?…
Uważam, że otwierając biznes trzeba zadbać o dobrą i trafioną reklamę! Promocja firmy...
Jak sobie radzicie z trądzikiem?
Na trądzik najlepiej zadziałać od środka. Ja też miałam z nim problem i...
Cera wrażliwa i naczynkowa - jakie …
Dla mnie najlepsze efekty daje krem w połaczeniu z tabletkami, które od środka wzmocnią...
Styl eko
Mówimy o ekologii, ale produkujemy coraz więcej odpadów, a segregacją mało kto się przejmuje......