Szklanki do whisky w roli pucharków do deserów

18 stycznia 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Szklanki do whisky to świetny pomysł na prezent. Są eleganckie, efektowne i… bardzo praktyczne. Nawet jeśli w pierwszej chwili osoba obdarowana wyrazi wątpliwość, czy są jej potrzebne, bo może nie pija zbyt często mocnych alkoholi, to używając ich na co dzień, nieraz wspomni osobę, która je podarowała, bo szklanki do whisky bardzo się przydają także do innych napojów i produktów. Będą też ozdobą witryny lub barku.

szklanki do whisky

Cechą charakterystyczną szklanek do whisky jest pogrubione dno, dzięki któremu można dość długo trzymać w dłoni szklankę z alkoholem, a zachowa on właściwą temperaturę. Jest to korzystne, jeśli używamy tych naczyń właśnie do picia whisky lub innego zimnego napoju – wody z lodem, soku lub smoothie. Jeśli zaś używamy ich do podawania deserów, to oprócz trzymania chłodu grube dno nadaje całości efektowny wygląd. Dzięki temu, że szklanki do whisky są niskie a szerokie, tiramisu, lody lub inny deser można w nich ładnie padać i wygodnie będzie te słodkości z takiego naczynia wyjadać. Szklanki do whisky produkowane są z przezroczystego bezbarwnego szkła, więc wszystkie kolorowe warstwy deserów oraz dekoracje – owoce, listki mięty, wiórki kokosowe albo czekoladowe i inne ozdoby – będą w nich dobrze wyeksponowane. Nawet jeśli kuchnia jest już wyposażona w salaterki, czasem warto podać słodycze nieco inaczej i zaskoczyć rodzinę lub gości ciekawym pomysłem.

Tego rodzaju szklanki mają za podstawę kwadrat lub koło i proste lub lekko rozszerzające się ku górze ścianki. Bywają gładkie rytowane lub grawerowane albo tłoczone. Projektowane są zwykle tak, aby dobrze leżały w dłoni i swoim ciężarem uszlachetniały każdą zawartość, jaką zostaną wypełnione. Szklanki do whisky produkuje się ze szkła wysokiej jakości, między innymi z sodowo wapniowego lub ołowiowego. Świetnie wyglądają wypełnione nie tylko whisky z lodem, ale także wodą z cytryną, miętą i kolorowymi kostkami albo różnymi sokami owocowymi. Dobry design i to, że są przydatne do różnorodnych zastosowań, czynią ze szklanek do whisky rzecz niemal niezbędną w kuchni, na imprezie albo przy leżaku na tarasie. Taki prezent ucieszy więc nie tylko konesera mocnych trunków.

Szklanki do whisky mogą mieć różną pojemność – od 240 do prawie 300 ml. Pakowane są po 6 sztuk w bezpieczne opakowania. Bez obaw można je zamawiać z dostawą do domu, ponieważ sklepy internetowe gwarantują dobrze zabezpieczoną dostawę.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Sklep a jego reklama ?
To przecież ważne kwestie. Jeśli o to nie zadbacie, to efekt może być...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
Tkwienie w nieszczęśliwym związku…
Człowiek nie chce być sam, dla wielu odejście w pustkę bywa bardziej przerażające niż...