Światowy Dzień Zdrowia | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne

Światowy Dzień Zdrowia

7 kwietnia 2014, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Siódmego kwietnia jak co roku obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia. Warto, żeby ten dzień stał się szczególnym dla każdego z nas. Zdrowie to cenny dar, o który powinniśmy dbać. Od stanu naszego organizmu zależy w dużej mierze jakość naszego życia. Mamy duży wpływ na to, jak się czujemy i w jakiej kondycji jest nasz organizm. Odpowiednio dbając o siebie, zapewnimy sobie życie w zdrowiu na długie lata.

Ruch, jedzenie, relaks

Szybki spacer, kilka przysiadów dziennie, chodzenie po schodach zamiast jazdy windą to minimum ruchu, jakie każdy z nas może „zażyć” przy okazji. Jeśli mamy więcej czasu, siłownia, zajęcia fitness czy jogi z pewnością poprawią naszą kondycję. Im więcej ruchu, tym lepiej, szczególnie na świeżym powietrzu. Nie jest to być może zbyt odkrywcze, ale często zapominamy o tym, wydaje nam się, że nie mamy czasu na dodatkowe zajęcia, a zdarza nam się z drugiej strony bezproduktywnie spędzać czas przed telewizorem. Ruch nie tylko poprawia funkcjonowanie organizmu, ale chroni nas przed nadwagą- dużym zagrożeniem dla naszego zdrowia. Nadmiar kilogramów można zrzucić, najlepiej pod okiem profesjonalisty. Jest wiele programów, które oprócz masy usuwają z organizmu toksyny, jak  na przykład FIT VIBE. Ostatecznie można zdecydować się na odessanie tkanki tłuszczowej, jednak dużo mniej inwazyjny może okazać się body wrapping- seria zabiegów, które w miesiąc powalają zgubić dwa rozmiary i nadmiar cellulitu– mówi Paulina Pyka psycholog z Face&Body Institute. Najlepiej jednak nie dopuszczać do sytuacji, która prowadzi do nadwagi.

Mamy duży wpływ na naszą wagę. O ile czynniki genetyczne są poza naszą kontrolą, o tyle sami decydujemy co i ile jemy. Można znaleźć wiele różnych diet w sieci, którym nie odmawiamy skuteczności, ani wartości, ale najlepszą z nich jest dieta oparta o konsekwencję i zdrowy rozsądek. Szczególnie wiosna sprzyja zdrowemu odżywianiu. Łatwiej kupić świeże niskokaloryczne warzywa i owoce. Do tego koniecznie dorzućmy minimum jedną butelkę niegazowanej wody dziennie.

Pozytywne myślenie ponad wszystko

Mówi się, że optymiści żyją dłużej. Coś na pewno w tym jest, co nie oznacza, że inni skazani są na krótsze życie. Nie wolno jednak zapominać o odpoczynku i relaksie. Odpoczywać możemy na wiele różnych sposobów. Można spędzić czas aktywnie na górskich wędrówkach lub wycieczkach rowerowych, albo zatopić się leniwie w SPA. My jednak polecamy połączenie przyjemnego z użytecznym. To, jak wyglądamy w dużej mierze wpływa na nasze samopoczucie, które z kolei rzutuje na nasze zdrowie. Zadbana, zrelaksowana i uśmiechnięta osoba cieszy się lepszą kondycją fizyczną. Masaże, zabiegi kosmetyczne, czas spędzony w saunie lub SPA dodadzą nam zdrowia. Rynek usług kosmetycznych na tyle rozwinął się w Polsce, że stały się one łatwo dostępne. Wiele gabinetów oferuje również promocje i rabaty dla stałych klientów.

 

Szczegółowy program na stronie www.medyczne-fbi.pl

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Światowy Dzień Zdrowia

  1. avatar Redakcja pisze:

    Dziękujemy za nadesłane odpowiedzi, 5 pierwszych osób już otrzymało zaproszenia, życzymy cudownego pobytu na Tygodniu Zdrowia i Urody:)

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Zaburzenia smaku
Ja nigdy nie miałam z tym problemu, ale wyobrażam sobie, że to musi...
Skuteczna metoda na depilacje ?
Ale wolniej rosną i nie ma tyle problemu z nimi...
Jak dbać o wzrok?
Ja mam okulary tylko do komputera jak na razie, bo to jest największy wróg wzroku...
Suplementacja
Ja nie biorę żadnych suplementów. Po prostu dobrze się odżywiam:)