Stres oksydacyjny a cera – serum Synchrovit C | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Stres oksydacyjny a cera – serum Synchrovit C

17 grudnia 2019, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

 

Jeśli żyjesz w ciągłym biegu, kiepsko się odżywiasz, nie wyobrażasz sobie dnia bez papierosa, dodatkowo mieszkasz w rejonie o dużym zanieczyszczeniu powietrza – narażasz się na stres oksydacyjny. Sprawdź czym on jest, jakie są jego przyczyny i jak z nim walczyć.

Stres oksydacyjny to stan zaburzonej równowagi w organizmie między wolnymi rodnikami, stanowiącymi uboczny produkt przemiany metabolicznej, a przeciwutleniaczami. Wolne rodniki to reaktywne formy tlenu posiadające niesparowany elektron, który dąży do połączenia się z elektronem z innej komórki. Odbierając go innym komórkom uszkadza ją – uszkodzenia mogą dotyczyć wszystkich występujących w naszym organizmie cząsteczek, w tym DNA komórek, co może być początkiem choroby nowotworowej. Destruktywnemu działaniu wolnych rodników, czyli oksydantów, zapobiegają znajdujące się w organizmie antyoksydanty (przeciwutleniacze). Oddając wolnym rodnikom swój wolny elektron chronią komórki przed uszkodzeniem. Oczywiście zarówno antyoksydanty, jak i oksydanty są niezbędne do prawidłowego przebiegu wielu procesów życiowych. Jeśli jednak wzrośnie poziom wolnych rodników, a  mechanizmy obronne ulegną osłabieniu – dochodzi do stresu oksydacyjnego. Długotrwały brak równowagi pomiędzy oksydantami i antyoksydantami może doprowadzić nawet do zawałów serca lub udarów mózgu. Wolne rodniki uszkadzając struktury komórkowe w skórze prowadzą do utraty jędrności i przyspieszonego jej starzenia się. Spowolnieniu ulega także proces gojenia się ran, nasilają się objawy trądziku, wzrasta podatność na podrażnienia i wrażliwość na zewnętrzne czynniki środowiska.

Przyczyny stresu oksydacyjnego

Brak równowagi może wynikać z wielu przyczyn, jednak do najczęstszych z nich należą:

  • zła dieta i niedobory antyoksydantów, w szczególności braki witaminy C, A i E,
  • promieniowanie UV (nadmierne opalanie się)
  • zanieczyszczenie środowiska, w szczególności smog (wdychane przez nas ze smogiem pyły, a także związki chemiczne, poprzez reaktywne formy tlenu zwiększają stres oksydacyjny),
  • palenie papierosów i alkohol,
  • zażywanie niektórych leków, np. antydepresyjnych, sterydów 
  • długotrwały stres.

Stres oksydacyjny, a cera

Wolne rodniki uszkadzają białka, w tym włókna kolagenowe i elastynowe. Pod wpływem oksydantów degradacji ulegają również składniki cementu międzykomórkowego, czyli spoiwa łączącego komórki skóry. W efekcie skóra traci jędrność, staje się nadmiernie sucha, pojawiają się drobne zmarszczki, przebarwienia, a także niedoskonałości. Dodatkowo pod wpływem silnego stresu wydzielają się kortykosteroidy, w tym kortyzol. „Hormony stresu” z jednej strony pozytywnie stymulują organizm do działania w warunkach zagrożenia, z drugiej – w przypadku gdy czynniki stresogenne oddziałują na nas zbyt długo, powodują szereg negatywnych reakcji w całym organizmie. Nadmierne stężenie glikokortykosteroidów sprzyja alergiom, wpływa na zwiększoną produkcję sebum, zwiększa się również podatność na zakażenia. Z tego względu trądzik i stres często idą w parze.

Jak przeciwdziałać stresowi oksydacyjnemu?

Aby zmniejszać negatywne skutki oddziaływania wolnych rodników musisz dokonać kilku zmian w swoim stylu życia:

  • zmień dietę  – uwzględnij odpowiednią ilość warzyw i owoców,
  • zrezygnuj z papierosów, ogranicz alkohol,
  • nie wystawiaj się na działanie czynników podnoszących poziom wolnych rodników, np. promieniowania UV,
  • zwiększ aktywność fizyczną.

W walce z efektami szkodliwej działalności wolnych rodników warto posiłkować się również odpowiednio dobranymi dermokosmetykami. Niezastąpione są kosmetyki bogate w witaminę E, C, A (retinol i jego pochodne) czy koenzym Q10. Dzięki nim możemy wesprzeć komórki w odbudowie uszkodzeń, przywracając cerze witalność.

Serum Synchrovit C, marki Synchroline zawiera 10% witaminę C w formie liposomowej, co zwiększa stabilność witaminy C na utlenianie oraz umożliwia przenikanie i uwalnianie składników aktywnych w głębszych partiach skóry. Działanie witaminy C zostało wzmocnione antyoksydantem enzymatycznym (SOD) oraz mleczanem cynku. Serum zapewnia silne działanie antyoksydacyjne i przeciwzmarszczkowe. 

Cena: 29 zł/5 ml,

 

Synchrovit Contour Eyes & Lips to krem do codziennej pielęgnacji delikatnej skóry wokół ust i oczu o silnym działaniu antyoksydacyjnym. Zawarty w nim retinol w stabilnej postaci reguluje procesy odnowy komórek naskórka oraz syntezy kolagenu, dzięki czemu krem działa przeciwzmarszczkowo i odmładzająco. A dzięki zawartości kwasu hialuronowego utrzymuje optymalny poziom nawilżenia. Zaleta jest również lekka konsystencja kremu – zapewnia szybkie wchłanianie.

Cena: 65 zł/15 ml,

www.dermakrem.pl

Share and Enjoy !

Shares

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Zaskakujące powody unieważniania ma…
Jakiś celebryta ponoć podał powód, że jest gejem:) Ciekawe czy sąd kościelny uwierzył,...
Czy AI wykrada dane?
Umie podszyć się nawet pod realną osobę, więc niedługo wszyscy będziemy mieć klony...
Najzdrowsze mięso
Moim zdaniem mięso każdego rodzaju zakwasza organizm, a więc nie jest zdrowe...
Małżeństwa z najdłuższym stażem…
Rekordziści mają ponad 70-letni staż, to dłużej niż żyje wiele osób.... To już...