URODA I ZDROWIE

Starożytna apteka Mnichów z Kamaldoli

2 sierpnia 2019, dodał: pinkmause

Klasztor Kamaldoli wznosi się w sercu stuletniego lasu, w jednym z obszarów, które niegdyś były dzikie i nieprzeniknione na grzbiecie centralnych Apeninów. Wzniesiono go w 1024 roku w Apeninach toskańsko-romańskich w Arezzo (Włochy) przez Świętego Romualda, benedyktyńskiego mnicha i opata, który uczynił z niego ognisko i centrum rozwoju Zgromadzenia Kamedułów.

Mnisi z Kamaldoli od samego początku angażowali się do samodzielnej produkcji tego wszystkiego, co mogłoby przyczynić się do ich przetrwania: produktów spożywczych, leków, kosmetyków i produktów higienicznych. Nadzwyczajne produkty wytwarzane w Starożytnej Aptece Kamedułów z biegiem czasu ugruntowały swoją pozycję i są do dnia dzisiejszego sprzedawane i używane na całym świecie. Jeśli chcesz kupić wygodnie i otrzymać prosto do twojego domu jeden z ich produktów, możesz odwiedzić stronę holyart.pl; tam możecie znaleźć ponad 350 produktów klasztornych, wszystkie naturalne i bez konserwantów.

Olej 31 mnichów Kamedułów

Olej 31 to mieszanina naturalnych olejków eterycznych wydobytych z czystej esencji roślin leczniczych. Składa się z 31 olejków eterycznych pobranych z takiej samej liczby ziół, kompozycja wykonana według prastarej receptury. Posiada liczne właściwości lecznicze, orzeźwiające, balsamiczne, tonizujące i dezynfekcyjne. Jest doskonałym lekarstwem przeciw chorób przeziębienia, stanowi też bardzo skuteczną metodę zapobiegania i leczenia problemów z mięśniami i stawami. Ponadto czyści i dezynfekuje zęby i dziąsła oraz jest silnym środkiem przeciwbakteryjnym i antyseptycznym. Olej 31 łagodzi skurcze żołądka, nawet w przypadku cyklu menstruacyjnego, i pomaga w trawieniu. Jednocześnie jest to skuteczny balsam w przypadku opuchniętych nóg i stóp. Nadaje energii ciału i umysłowi, zwalczając stres.

Krem z nagietka

Wśród leczniczych i kosmetycznych produktów wytwarzanych w Monasterze Kamedułów należy zwłaszcza wymienić specjalne kremy do twarzy, w tym na przykład krem z nagietka. Oprócz wielu zastosowań w medycynie, nagietek okazuje się również bardzo cenny w produkcji kremów do twarzy i ciała.

Krem nagietkowy produkowany według starożytnej receptury Mnichów Kamedułów ma niezwykłe właściwości antybakteryjne i łagodzące, dzięki czemu jest skuteczny w wielu zastosowaniach, np: od ukąszeń komarów po leczenie małych oparzeń, czy trądziku. Ma także wyśmienite właściwości estetyczne. Nadaje się do wszystkich rodzajów skóry, szczególnie do skóry suchej i delikatnej. Jego silna moc odświeżająca i ochronna pomaga skórze radzić sobie z codziennym stresem, utrzymując ją świeżą i nawilżoną. Krem z nagietka odnawia komórki i zapobiega oznakom starzenia, łagodząc pierwsze zmarszczki i nadając skórze blask, zwartość i jędrność. Stosowany na całym ciele, ma również działanie łagodzące po ekspozycji na słońcu. Jest produktem hipoalergicznym i naturalnym.

Cukierki klasztoru Kamaldoli

Na przestrzeni wieków niektórzy mnisi postanowili poświęcić się bardzo słodkiej sztuce: produkcji cukierków i słodyczy. Cukierki o różnych kształtach i smakach, wszystkie produkowane według ekskluzywnych receptur, często starożytnych, zawsze z myślą o zdrowiu, jakości i szacunku dla surowców pierwszych, ale także ze szczególnym uwzględnieniem dobrego smaku.

Tak więc, obok cukierków z miodu i z propolisu, bardzo dobrych, ale także bardzo zdrowych, zwłaszcza gdy trzeba zmagać się z uciążliwym przeziębieniem, istnieją prawdziwe smakołyki, takie jak soczyste Cukierki żelkowe z owocowej galaretki owoców klasztoru Kamaldoli, lub kuszące cukierki z różnych owoców leśnych produkowane w naturalny sposób, bez barwników, według starożytnej i tajnej receptury, pakowane w samym klasztorze. Chodzi o naturalne cukierki, idealne dla dzieci, z natury łakomych, które mogą odkryć w tych produktach ponadczasową słodycz niewielkie klejnoty smakowe, a jednocześnie unikać przemysłowych słodyczy z dodatkami szkodliwymi dla ich zdrowia.

Więcej: www.holyart.pl

 

Kod rabatowy – URODAIZDROWIE10

O wartości 10% do wykorzystania podczas pierwszego zamówienia i który po wpisaniu w polu 2/3 procedury potwierdzenia zamówienia „Bony rabatowe” zostanie automatycznie odjęty od wartości końcowej.

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Koronawirus - porady, obalanie mitó…
Zastanawiam się... Kiedy i jak się skończy? Czy świat się zmieni czy wszystko...
remont przedpokoju
Ja wreszcie zdjęłam boazerię, która tam była od 30 lat, więc wreszcie normalnie wygląda...
Rossmann
Ostatnio widzę tam fajne promocje na kolorówkę, kupiłam 2 pomadki w cenie jednej:)
Bank pocztowy - kredyt
Zaletą jest to że weźmie się go na poczcie, nie trzeba chodzić do banku.