URODA I ZDROWIE

Starożytna apteka Mnichów z Kamaldoli

2 sierpnia 2019, dodał: pinkmause

Klasztor Kamaldoli wznosi się w sercu stuletniego lasu, w jednym z obszarów, które niegdyś były dzikie i nieprzeniknione na grzbiecie centralnych Apeninów. Wzniesiono go w 1024 roku w Apeninach toskańsko-romańskich w Arezzo (Włochy) przez Świętego Romualda, benedyktyńskiego mnicha i opata, który uczynił z niego ognisko i centrum rozwoju Zgromadzenia Kamedułów.

Mnisi z Kamaldoli od samego początku angażowali się do samodzielnej produkcji tego wszystkiego, co mogłoby przyczynić się do ich przetrwania: produktów spożywczych, leków, kosmetyków i produktów higienicznych. Nadzwyczajne produkty wytwarzane w Starożytnej Aptece Kamedułów z biegiem czasu ugruntowały swoją pozycję i są do dnia dzisiejszego sprzedawane i używane na całym świecie. Jeśli chcesz kupić wygodnie i otrzymać prosto do twojego domu jeden z ich produktów, możesz odwiedzić stronę holyart.pl; tam możecie znaleźć ponad 350 produktów klasztornych, wszystkie naturalne i bez konserwantów.

Olej 31 mnichów Kamedułów

Olej 31 to mieszanina naturalnych olejków eterycznych wydobytych z czystej esencji roślin leczniczych. Składa się z 31 olejków eterycznych pobranych z takiej samej liczby ziół, kompozycja wykonana według prastarej receptury. Posiada liczne właściwości lecznicze, orzeźwiające, balsamiczne, tonizujące i dezynfekcyjne. Jest doskonałym lekarstwem przeciw chorób przeziębienia, stanowi też bardzo skuteczną metodę zapobiegania i leczenia problemów z mięśniami i stawami. Ponadto czyści i dezynfekuje zęby i dziąsła oraz jest silnym środkiem przeciwbakteryjnym i antyseptycznym. Olej 31 łagodzi skurcze żołądka, nawet w przypadku cyklu menstruacyjnego, i pomaga w trawieniu. Jednocześnie jest to skuteczny balsam w przypadku opuchniętych nóg i stóp. Nadaje energii ciału i umysłowi, zwalczając stres.

Krem z nagietka

Wśród leczniczych i kosmetycznych produktów wytwarzanych w Monasterze Kamedułów należy zwłaszcza wymienić specjalne kremy do twarzy, w tym na przykład krem z nagietka. Oprócz wielu zastosowań w medycynie, nagietek okazuje się również bardzo cenny w produkcji kremów do twarzy i ciała.

Krem nagietkowy produkowany według starożytnej receptury Mnichów Kamedułów ma niezwykłe właściwości antybakteryjne i łagodzące, dzięki czemu jest skuteczny w wielu zastosowaniach, np: od ukąszeń komarów po leczenie małych oparzeń, czy trądziku. Ma także wyśmienite właściwości estetyczne. Nadaje się do wszystkich rodzajów skóry, szczególnie do skóry suchej i delikatnej. Jego silna moc odświeżająca i ochronna pomaga skórze radzić sobie z codziennym stresem, utrzymując ją świeżą i nawilżoną. Krem z nagietka odnawia komórki i zapobiega oznakom starzenia, łagodząc pierwsze zmarszczki i nadając skórze blask, zwartość i jędrność. Stosowany na całym ciele, ma również działanie łagodzące po ekspozycji na słońcu. Jest produktem hipoalergicznym i naturalnym.

Cukierki klasztoru Kamaldoli

Na przestrzeni wieków niektórzy mnisi postanowili poświęcić się bardzo słodkiej sztuce: produkcji cukierków i słodyczy. Cukierki o różnych kształtach i smakach, wszystkie produkowane według ekskluzywnych receptur, często starożytnych, zawsze z myślą o zdrowiu, jakości i szacunku dla surowców pierwszych, ale także ze szczególnym uwzględnieniem dobrego smaku.

Tak więc, obok cukierków z miodu i z propolisu, bardzo dobrych, ale także bardzo zdrowych, zwłaszcza gdy trzeba zmagać się z uciążliwym przeziębieniem, istnieją prawdziwe smakołyki, takie jak soczyste Cukierki żelkowe z owocowej galaretki owoców klasztoru Kamaldoli, lub kuszące cukierki z różnych owoców leśnych produkowane w naturalny sposób, bez barwników, według starożytnej i tajnej receptury, pakowane w samym klasztorze. Chodzi o naturalne cukierki, idealne dla dzieci, z natury łakomych, które mogą odkryć w tych produktach ponadczasową słodycz niewielkie klejnoty smakowe, a jednocześnie unikać przemysłowych słodyczy z dodatkami szkodliwymi dla ich zdrowia.

Więcej: www.holyart.pl

 

Kod rabatowy – URODAIZDROWIE10

O wartości 10% do wykorzystania podczas pierwszego zamówienia i który po wpisaniu w polu 2/3 procedury potwierdzenia zamówienia „Bony rabatowe” zostanie automatycznie odjęty od wartości końcowej.

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

KELIS / BRODKA / / KALIBER 44 |Sop…
Poszłabym na taki koncert, Brodka nadal jest w formie :)
Zapalenie wątroby
Najlepiej profilaktycznie pić ostropest, bo wątroba regeneruje się gdy przestaniemy jej szkodzić...
Gdzie iść na randkę?
W lato to zdecydowanie plener:) Piękny pejzaż gdzieś nad wodą, romantyczny zachód słońca za miastem...
Płukanka z zielonej herbaty
Ja do przyciemniania używałam płukanki z czarnej herbaty, ale po niej włosy były...