Porozmawiajmy o zdrowiu

30 listopada 2010, dodał: Redakcja

Rozmowy, od których zaczyna się zdrowie – Anna Radwan–Gancarczyk była z nami!

Spotkania „Porozmawiajmy o zdrowiu”, których celem jest poszerzanie świadomości zdrowotnej wśród kobiet, to w Krakowie już tradycja. Kampania zyskuje coraz szersze grono zainteresowanych; świadczą o tym dobitnie coraz szczelniej zapełniające się sale.
Podczas tej edycji, która była już dziewiątą z kolei, rozmawialiśmy głównie o kobiecych piersiach. Było więc sporo na temat metod diagnozowania schorzeń, wczesnego wykrywania niepokojących zmian, a także dbania o ich piękny i zdrowy wygląd.

Zaczęliśmy jednak odbiegając nieco od motywu przewodniego, a koncentrując się na temacie nietrzymania moczu. Ten często przemilczany i wstydliwy problem, który dotyczy wielu kobiet i mężczyzn, przybliżył nam dr Wojciech Peszek ( ginekolog) z Centrum Medycznego VIPMED. Pacjent dopiero średnio po dziewięciu latach zmagania się z dolegliwością, decyduje się na zwrócenie się z nią do lekarza. Nie warto czekać tak długo, gdyż medycyna ma w tym zakresie bardzo wiele do zaoferowania – apelował lekarz.

Wiedzą na temat testów na wykrycie raka podzielił się ze słuchaczkami znakomity specjalista –dr Artur Barczyk z laboratorium medycznego SYNEVO. Wykazał, jak przy pomocy tego narzędzia odpowiednio szybko można uchwycić problem w bardzo wczesnym stadium. Dowiódł zasłuchanym Paniom, że genetyka ma niebagatelną rolę w profilaktyce onkologicznej. Słuchaczki włączyły się w dyskusje i spontanicznie zadawały pytania, nie szczędząc także autorytetowi pochwał.
Bohaterką spotkania była Anna, która w swoim życiu zmierzyła się z chorobą. Walka wymogła na niej bardzo trudną decyzję – o odjęciu piersi. Do zadania podeszła niczym sportowiec; wytyczyła sobie cel, który ostatecznie osiągnęła. Jest szczęśliwa, pełna energii i co równie ważne, nadal regularnie się kontroluje. Zrobiła prawdziwe wrażenie na zgromadzonych Paniach, wiele z nich doprowadzając do łez wzruszenia. Jest żywym dowodem, że z chorobą się wygrywa.

Gościem Specjalnym spotkania była Anna Radwan, znana i lubiana aktorka teatralna i telewizyjna. Wyznała, że regularnie zaczęła się badać dopiero, gdy zetknęła się z chorobą nowotworową bliskiej osoby. Od tej jednak pory nie lekceważy profilaktyki zdrowotnej. Na koniec dodała cenną uwagę: Zdrowie i wiedzę o nim często nabywam w rozmowach. W rozmowach z osobami bliskimi, mądrymi i życzliwymi.
Mamy nadzieję, że spotkania
„Porozmawiajmy o zdrowiu” również mają taki wymiar: terapeutyczny i edukacyjny.

Poruszaliśmy także tematy nieco lżejsze, a niezwykle potrzebne i nurtujące każdą Kobietę. Tajniki osobowości zgłębialiśmy z Iwoną Kosiec (Introtyp.pl), wykwalifikowaną trenerką MBTI®, a o trendach w modzie rozprawialiśmy z żywiołową Martą Golińską z salonu Deni Cler.
Biżuterię i dodatki zaprojektowane i wykonane przez siebie, zaprezentowała Kinga Zielińska. Spotkanie nie odbyłoby się bez wsparcia patronów medialnych: Gazety Krakowskiej, Radia Plus, EksMagazynu, Miasta Kobiet, portali:  urodaizdrowie.pl , fit.pl, Radio Zdrowie, Biznes na Obcasach czy Manager na Obcasach. Lampkę dobrego wina każdej z Pań zaserwowała Winnacja.pl
Następne spotkanie już w styczniu 2011 roku.

Więcej o kampanii na: www.porozmawiajmyozdrowiu.comMożesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Technologia żywej wody "Living Water Technology"
Cena:
390 zł
Sklep EDorota.pl
Cena:
199 zł
Duże rozmairy - sklep EDorota.pl
Cena:
179 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Dieta sałatkowa?
Tak! To chyba to. To na pewno to :) Myślałam o tym dzisiaj robiąc...
Ile już udało Wam się schudnąć?…
Chciałabym, żeby tak było, ale spoglądam właśnie na puszkę z ciastkami i......
Czego nie odmówisz sobie nawet podc…
Grześki uwodzą ;)Mitaminka, potrafisz zjeść tylko 1-2 kostki? Mnie by taka ilość jedynie...
Suplementy na oczyszczanie?
Niektórzy podważają konieczność oczyszczania organizmu uzasadniając to tym, że organizm w wystarczającym stopniu oczyszcza...