URODA I ZDROWIE

Sposób na łysienie? Wypróbuj mezoterapię osoczem bogatopłytkowym ACA!

6 lutego 2019, dodał: Redakcja

Łysienie to objaw chorobowy, charakteryzujący się wzmożonym procesem wypadania włosów. To problem, który dotyczy zarówno mężczyzn, jak i kobiet, jednak najczęściej występującym rodzajem jest łysienie androgenowe, pojawiające się głównie u mężczyzn, ze względu na większą obecność testosteronu w organizmie i wywołujące wrażliwość mieszków włosowych. U zdrowych organizmów około 90% włosów podlega fazie wzrostowej, natomiast pozostałe 10% jest w fazie spoczynku, co oznacza, że regularnie wypadają, a na ich miejscu powstają nowe. Codziennie człowiek gubi około 100 włosów, jednak gdy zauważymy drastyczną różnicę, warto poszukać przyczyny i podjąć odpowiednie kroki w kierunku leczenia.

Dlaczego włosy wypadają?

Przyczyny wypadania włosów mogą mieć różne źródło i być zależne od wieku, płci, uwarunkowań genetycznych, a także ubogiej w witaminy i minerały diety czy przebytych chorób ogólnoustrojowych. Najczęstszą przyczyną wzmożonego wypadania włosów są zaburzenia na tle hormonalnym, które dotykają mężczyzn w dojrzałym wieku, kobiety w ciąży i po porodzie, w okresie menopauzy lub w okresie stosowania antykoncepcji hormonalnej.

Wypadanie włosów może być także objawem chorób, takich jak niedoczynność lub nadczynność tarczycy, cukrzyca typu 1 czy toczeń rumieniowaty, dlatego gdy zauważymy niepokojące symptomy w postaci widocznie cienkich, suchych i przerzedzonych włosów, warto skonsultować się z lekarzem.

Na wzmożone wypadanie włosów niekorzystny wpływ może mieć także niedożywienie bądź uboga w cynk, żelazo i witaminy dieta. Ponadto, sytuacje stresowe źle oddziałują na organizm i stan skóry głowy, ponieważ stres pobudza wydzielanie prolaktyny, która w nadmiarze prowadzi do wypadania włosów. Warto też zwrócić uwagę na stosowaną pielęgnację, ponieważ w składzie niektórych kosmetyków mogą pojawiać się substancje zapychające i osłabiające mieszki włosowe.

Jak leczyć łysienie?

Zapytaliśmy ekspertów z Kliniki Medycyny Estetycznej i Dermatologii Arte Derm w Warszawie, co jest skuteczne w leczeniu łysienia. W terapii przeciw wypadaniu włosów z pewnością pomocne są środki przyspieszające porost włosa i wzmacniające skórę głowy, dlatego ważna jest łagodna pielęgnacja, a także przyjmowanie specjalnych środków leczących łysienie, bogatych w biotynę, żeń-szeń i kwas hialuronowy. Specjaliści są jednak zgodni – najbardziej skuteczne jest połączenie odpowiednich suplementów i leków oraz zabiegów z dziedziny medycyny estetycznej. Jednym z najbardziej polecanych zabiegów jest mezoterapia osoczem bogatopłytkowym ACA, w wyniku której można nie tylko pozbyć się problemu wypadania włosów, lecz także usunąć objawy starzenia skóry w postaci zmarszczek i wiotkości oraz pozbyć się różnego rodzaju blizn.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym ACA – na czym polega zabieg i jakie są efekty?

Jak tłumaczą eksperci z Kliniki Arte Derm Warszawa, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii jest zabiegiem bezpiecznym i mało inwazyjnym. Pozwala pozyskać z krwi i tkanki tłuszczowej pacjenta komórki macierzyste oraz osocze bogatopłytkowe, które zawierają skoncentrowaną dawkę czynników wzrostu oraz innych substancji, przyspieszających procesy naprawcze. Komórki macierzyste mają wiele zbawiennych właściwości, dlatego są szeroko wykorzystywane nie tylko w medycynie estetycznej, lecz także w m.in. medycynie regeneracyjnej, chirurgii czy ortopedii. Mają zdolność różnicowania się i samoregeneracji, dzięki czemu nie tylko regenerują uszkodzone tkanki, lecz także są w stanie je całkowicie odbudować.

Sama procedura polega na pobraniu od pacjenta za pomocą cienkiej kaniuli materiału, który następnie zostaje poddany wirowaniu w specjalnej aparaturze oczyszczającej i wyodrębniającej najbardziej wartościową frakcję z komórkami macierzystymi i płytkami krwi. Następnie lekarz ostrzykuje gotową już substancją wybraną okolicę ciała, np. skórę głowy. W miejscu poddanym kuracji następują procesy regeneracyjne i biorewitalizujące, powstają nowe populacje komórek oraz następuje stymulacja produkcji nowego kolagenu i wytworzenie się kwasu hialuronowego, a także odbudowa składników macierzy pozakomórkowej. W wyniku tego następuje poprawa krążenia i ukrwienia skóry, regeneracja komórek i opóźnienie procesów starzenia. Mieszki włosowe zostają wzmocnione i następuje przyspieszona produkcja nowego włosa.

Ze względu na to, że zabieg polega na autologicznym przeszczepie tłuszczu i krwi, przeszczepiona substancja jest hipoalergiczna, biokompatybilna i nietoksyczna, co znacznie redukuje możliwość pojawienia się powikłań oraz jej odrzutu przez organizm. Cały zabieg trwa krótko i nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji. Osocze bogatopłytkowe ACA gwarantuje skuteczność zabiegu oraz pozbycie się problemu wypadania włosów na długi czas.

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Książki
Dużo ebooków w bardzo dobrej cenie mają teraz na Virtualo. Prześledźcie. Jest co wybierać....
Cellulit - kosmetyki czy ćwiczenia?…
Szczerze mówiąc jesli chodzi o cellulit to ani to ani to może nie...
Jaj radzić sobie z zerwaniem?
To prawda, nawet psychologowie zalecają, żeby ten czas między związkami poświęcić na własne...
Co byś teraz wypiła?
Gorące kakao z pianką z bitej śmietany!