Soczewki kontaktowe Biofinity – jak wybrać najlepsze?

9 czerwca 2021, dodał: Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Soczewki kontaktowe Biofinity mogą być noszone przez dalekowidzów, krótkowidzów, a także osoby z astygmatyzmem i prezbiopią. Nie są wskazane tylko przy stanach zapalnych oka oraz ciężkim zespołem suchego oka i alergią. Są chętnie wybierane ze względu na wygodę i komfort noszenia.

Jakie są rodzaje soczewek Biofinity?

Soczewki Biofinity są wykonane z materiału silikonowo-hydrożelowego. Dzięki temu zapewniony zostaje wysoki komfort noszenia, a także odpowiednie nawilżenie. Wykorzystano w nich technologię, dzięki której oczy mają zapewniony dostęp tlenu. Są one dostępne w kilku wariantach. Dlatego odpowiednie szkła kontaktowe dla siebie znajdą osoby z niemal każdą wadą wzroku.

W ofercie dostępne są soczewki Biofinity dla krótkowidzów i dalekowidzów. Ich moc sferyczna może wynosić od -12 do +8 dioptrii. Można je nosić w trybie dziennym lub elastycznym, czyli bez zdejmowania przed położeniem się spać. Jest to możliwe dzięki stałemu dopływowi tlenu do oczu.

Również osoby z astygmatyzmem znajdą dla siebie odpowiednie szkła kontaktowe. Toryczne soczewki Biofinity są elastyczne i zapewniają odpowiednie nawilżenie gałki ocznej. Do tego ostre widzenie jest możliwe dzięki szerokiemu zakresowi mocy sferycznej.

Na rynku dostępne są także multifokalne soczewki Biofinity. Powstały one z myślą o osobach ze starczowzrocznością (prezbiopią). Zapewniają one dobre widzenie we wszystkich odległościach. Można je nosić przez cały dzień lub w trybie ciągłym (czyli bez zdejmowania) przez miesiąc.

Jak pielęgnować soczewki Biofinity?

Soczewki kontaktowe Biofinity należy odpowiednio pielęgnować. Dzięki temu oko będzie dobrze nawilżone oraz zostanie zminimalizowane ryzyko infekcji. Dlatego poza szkłami kontaktowymi należy kupić także odpowiedni pojemnik do ich przechowywania oraz specjalistyczny płyn.

każdym założeniem lub zdjęciem soczewek trzeba umyć dokładnie ręce. Ponadto nie zaleca się noszenia soczewek dłużej niż jest to określone przez producenta. W razie wystąpienia jakichkolwiek objawów, należy skonsultować się z okulistą.

Jak nosić soczewki Biofinity?

Soczewki Biofinity należy nosić zgodnie z zaleceniami producenta. Szkła dzienne trzeba zakładać wyłącznie na dzień i zdejmować na noc. Natomiast nie wymagają tego soczewki elastyczne lub ciągłe. Warto pamiętać także o zakupie nowego produktu, gdy minie czas jego użytkowania (miesiąc, rok, dzień, 2 tygodnie). W razie pojawienia się reakcji alergicznej lub dyskomfortu, trzeba natychmiast zdjąć soczewki i skontaktować się z lekarzem.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Acquario di Genova - Oceanarium w G…
Lubię obserwować rybki, to mnie uspokaja:)
Starzejący się pies
Mój miał problemy ze stawami, prawie nie chodził już na koniec...
Jaki zabieg na zmarszczki
A próbowałyście ćwiczeń jogi twarzy? Warto ćwiczyć?
kąpiel noworodka
Są mamy, które uważają, że codzienna kąpiel dziecka mu szkodzi i robią...