URODA I ZDROWIE

Słowiański Tarot Złotego Koła Życia – 78 kart + książka

12 kwietnia 2021, dodał: Anays

Co nas czeka w bliższej lub dalszej przyszłości? Czy mamy wpływ na bieg swojego życia? Zapewne nie raz myśleliście o tym, jak dobrze byłoby cofnąć czas i podjąć inną, lepszą decyzję… W kartach Tarota zapisane są odpowiedzi na wiele pytań, których nie zadalibyśmy nikomu bliskiemu. Pokazują, co było, co jest i co będzie, mogą też ostrzec przed zbliżającym się niebezpieczeństwem czy ludźmi, którzy chcą nam zaszkodzić. Dlaczego więc nie poradzić się ich w ważnych życiowych sprawach?

Talia „Słowiański Tarot Złotego Koła Życia” jest odpowiedzią na oczekiwania osób pragnących zajrzeć za kulisy swej przyszłej biografii. Zamknięta w pięknym, kolorowym pudełku, kryje całe bogactwo znaczeń, symboli i kolorów, by oddać wszelkie niuanse naszej egzystencji na tym świecie. Czy wybieram odpowiedniego partnera życiowego? Jaką ścieżką kariery najlepiej pójść? Kiedy najlepiej zmienić pracę? Czy ta transakcja będzie dla mnie korzystna? Wielokrotnie podejmujemy decyzje, które mogą zaowocować w przyszłości sukcesem lub porażką. Warto mieć w tej sytuacji sprzymierzeńca, który poprowadzi nas właściwą drogą i pomoże zrozumieć powiązania przyczynowo-skutkowe między różnymi zdarzeniami i faktami z naszego życia, a także odsłoni prawdziwe intencje osób z naszego otoczenia.

Mila Losenko, tworząc słowiańską wersję Tarota, odwołała się do klasycznej szkoły Ridera Waite’a. Widać w tej talii dużą znajomość legend dawnych Słowian i specyfiki kultury charakterystycznej dla Europy Wchodniej, a zwłaszcza Rosji. Zawitały do niej postacie znane z rosyjskich baśni, które są ubrane w stroje ludowe z wzorami królującymi właśnie na tym obszarze etnicznym.
Hasłem przewodnim kart jest Złoty Krąg Życia, oddający powtarzalność cyklu życia i pór roku oraz trwający odwiecznie ruch, który jest przyczyną zmienności wszystkiego, czego doświadczamy. Złoto odwołuje się do symboliki słońca jako źródła życia i energii wszechświata, dużo też jest w talii koloru czerwonego, charakterystycznego dla kultury Wschodu.

Karty są wykonane z niezwykłą dbałością o detale. Złocone brzegi dodają im niepowtarzalnego charakteru i stylu, zaś ich struktura (są dość twarde) sprawia, że posłużą nam długo i na pewno będą trwałe. Używa się ich z prawdziwą przyjemnością – są wspaniałe pod względem estetycznym!

Arkana Wielkie są opowieścią o podróży bohatera, która symbolizuje drogę życiową każdego z nas. Przygody i przeszkody, jakie go spotykają, ukazują życie jako zmaganie się człowieka z siłami dobra i zła. Z kolei w Arkanach Małych jest wiele odwołań do życiowych doświadczeń, a porady, które z nich płyną, są kluczem do naszych właściwych wyborów.

Piękna, kolorowa talia łagodzi nieco trudy życia, o których nam opowiada. Swojskie postacie uosabiają różne cechy charakteru, z którymi łatwiej nam się utożsamić, niż gdyby to były persony odległe od nas kulturowo. Żyją blisko natury i podlegają jej sile oraz prawom, uświadamiając nam, że także należymy do świata przyrody – z niej bierzemy swój początek i to z nią na wieki połączy nas śmierć…

Dołączony do kart podręcznik w czytelny sposób przedstawia znaczenie każdej z 78 kart, sytuując je w kontekście motywu przewodniego i konwencji kulturowej. Tłumaczy, jak należy rozumieć powiązania między nimi i wg mnie stanowi taki szybki kurs tarota dla początkujących, więc bez obaw można zacząć przygodę z kartami właśnie od tej słowiańskiej talii Mili Sosenko. Sama wcześniej nie zajmowałam się wróżeniem, a tu pierwsze próby z mamą i siostrą wyszły całkiem dobrze i symbolika kart odczytywana z pomocą podręcznika układała się nam w spójną całość. Polecam więc podróż w dawne słowiańskie czasy i w głąb siebie, bo Tarot odsłania przede wszystkim prawdę o nas samych. Czy jesteście już gotowi, by ją poznać?

Ania

Karty poleca Studio Astropsychologii
Dziękujemy za przekazanie egzemplarza do recenzji –
Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

partner/ka na wesele
Wbrew pozorom to nie takie proste, ludzie nie mają czasu nawet na imprezy... Koleżanka...
krecone wlosy - co jak i czym
Pianka świetnie utrwala takie skręty, no i olejowanie pomaga zachować ich elastyczność...
tworzymy opowiadanie - zabawa
... przystojnym masażystą z ośrodka, w wieku jej syna! Razem spędzali czas na...
Jaki zegarek kupić
Ja kieruję się raczej stylem, żeby do mnie pasował, a nie marką...