Skuteczna terapia blizn po cesarskim cięciu – plastry AntiScarin

20 lutego 2019, dodał: pinkmause

Cięcie cesarskie jest obecnie najczęściej wykonywaną operacją położniczo-ginekologiczną. Gojenie ran stanowi istotny problem medyczny, a rana po cesarskim cięciu wymaga szczególnej pielęgnacji. Źle gojące się blizny po cesarskim cięciu mogą wywołać znaczące asymetrie postawy ciała i nawet zaburzenia chodu. Wygląd blizny pooperacyjnej powłoki skórnej ze względów estetycznych ma także dla kobiet bardzo duże znaczenie.

Nacięcie skóry w trakcie operacji cięcia cesarskiego wykonuje się najczęściej poziomo, tuż nad wzgórkiem łonowym, na długości około 15 centymetrów. Fazy gojenia ran składają się z pięciu etapów: hemostaza, stan zapalny, migracja i proliferacja komórkowa, synteza białek i obkurczanie rany, przebudowa blizny. Właściwe gojenie blizny rozpoczyna się dopiero w fazie proliferacji. Po około 21 dniach od zabiegu rozpoczyna się faza remodelingu, czyli przebudowy, która stanowi podstawową część procesu gojenia. Zjawiskiem niepożądanym, głównie ze względów estetycznych, jest hipertrofia tkanki bliznowatej. Podstawowa przyczyną tego procesu jest dysproporcja pomiędzy procesami syntezy i degradacji kolagenu. Jeżeli proces rozrostowy wykracza poza brzegi rany blizna przybiera postać keloidu (bliznowca). W miejscu jego powstania może pojawiać się nadwrażliwość, swędzenie czy nawet ból.

Jakość blizny, szczególnie jej grubość i przesuwalność względem tkanki podskórnej i powięzi stanowią istotne czynniki warunkujące tworzenie dysfunkcji. Wszelkie nieprawidłowości i czynniki opóźniające gojenie takie jak zakażenie, czy przedłużające się krwawienie rokują niekorzystnie na ostateczny wygląd blizny. Obecność blizny nie tylko ogranicza ruchomość skóry, ale również utrudnia ruchomość wszystkich tkanek połączonych zrostem z obszarem blizny. Prawidłowa blizna pooperacyjna powinna być blizną liniową i stopniowo zmieniać barwę z żywoczerwonej na bladą. Wpuklenie blizny w głąb tkanek jest kolejnym ze wskazań do podjęcia pracy manualnej tego obszaru. Proces całkowitego wygojenia przeciętych tkanek trwa od kilku miesięcy nawet do półtora roku. Na jego jakość wpływają przede wszystkim wiek, stan zdrowia i zdolności regeneracyjne organizmu położnicy. Wiek blizny nie wpływa na możliwość jej uwolnienia, jednakże nowo powstałe blizny są znacznie łatwiejsze do uruchomienia. Zaniedbanie rany, szczególnie w przypadku gdy występowały komplikacje podczas gojenia, może prowadzić do tworzenia się sztywnych zrostów, których usunięcie wymaga interwencji chirurgicznej. Na proces leczenia wpływają działania terapeutyczne wraz ze stwarzaniem warunków sprzyjających właściwemu gojeniu się rany. W wyniku dobrze wybranej terapii obserwuje się znaczną poprawę i postęp w procesie gojenia.

 

Przedstawiamy niezwykły produkt powstający z połączenia naturalnych składników, wieloletniego doświadczenia i nowoczesnej technologii – AntiScarin. AntiScarin to ochronny plaster na blizny po cesarskim cięciu, pierwszy plaster na blizny, który łączy skuteczność silikonu z presoterapią. Dedykowany jest dla kobiet aktywnych, które cenią sobie wygodę, skuteczność działania i wysoką jakość stosowanych przez siebie produktów.

Dlaczego warto stosować plastry na blizny po cesarskim cięciu?

Plastry są wygodne w stosowaniu – w przeciwieństwie do maści i żeli, nie trzeba smarować i czekać aż produkt się wchłonie. Plastry są optymalną metodą terapii w miejscu blizny po cesarskim cięciu – dobrze się trzymają i nie są ścierane przez ubrania. Przylegają do blizny do 24 godzin na dobę, dzięki czemu efekty są widoczne szybciej niż w przypadku innych preparatów. Terapia plastrami jest bezpieczna i nieinwazyjna (w przeciwieństwie np. operacji plastycznych). Plastry silikonowe posiadają rekomendację Międzynarodowego Zespołu Ekspertów ds. Leczenia Blizn. Skuteczność działania plastrów silikonowych została potwierdzona w wielu badaniach klinicznych.

Jak działają plastry AntiScarin

Plastry AntiScarin działają, dzięki zastosowaniu żelu silikonowego oraz specjalnego materiału tzw. ”drugiej skóry”, które razem tworzą doskonałe warunki do rehabilitacji blizn.

Druga skóra:

1) zawiera pory pozwalające skórze oddychać;
2) zapewnia odpowiednią wilgotność;
3) pozwala na zachowanie kształtu plastra;
4) sprawia, że plaster nie haczy się o ubranie

Pozwalają na połączenie skuteczności silikonu z presoterapią (masażem uciskowym). Dobrze założony plaster: wywiera nacisk na skórę i w trakcie noszenia masuje bliznę. Ucisk i masaż przy zastosowaniu plastra korzystnie wpływają na proces gojenia. Uważa się, iż wywieranie ucisku na tkankę zmniejsza bliznowacenie dzięki przyspieszeniu dojrzewania blizn i wpływowi na ukierunkowanie włókien kolagenu, tak by układały się one w jednakowy, równoległy wzór. Ucisk tkanek bliznowatych powoduje ich niedokrwienie i niedotlenienie, redukując w ten sposób liczbę włókien kolagenowych i wysokość blizny. Na skutek ucisku następuje niedotlenienie tkanek, zwolnienie ich procesów metabolicznych, redukcja liczby fibroblastów i nasilenie aktywności kolagenazy, czyli enzymu rozkładającego kolagen. W ten sposób dochodzi do zahamowania rozrostu blizny ponad powierzchnię skóry.

Silikon w terapii blizn znany jest już od wielu lat. Warstwa silikonu zabezpiecza bliznę przed utratą wody i jej nadmiernym wysychaniem, zmniejszając odczucie swędzenia i pieczenia. Tworzy odporny na zmywanie wodą film ochronny i chroni skórę przed działaniem czynników zewnętrznych, zwiększając ilość wody w warstwie rogowej naskórka i hamując utratę wody w procesach fizjologicznego parowania. W ten sposób zapewnione są prawidłowe warunki gojenia się rany, ustabilizowana jest produkcja kolagenu, a w konsekwencji zostaje zahamowany przerost blizny. W wyniku presoterapii i skuteczności silikonu blizny stają się bardziej miękkie, mniej napięte i bledną.

Czym się charakteryzuje plaster AntiScarin

1) stworzony z elastycznej taśmy silikonowej, którą można rozciągać, co pozwala na łączenie skuteczności silikonu z presoterapią (masażem uciskowym),
2) wykonany ze specjalnego materiału tzw. „drugiej skóry”,
3) jest wytrzymały i dobrze się klei – można używać go 21 – 28 dni,
4) rozmiar dopasowany do blizn po cesarskim cięciu – nie trzeba go przycinać, jest od razu gotowy do użycia,
5) doskonały również na długie blizny po operacjach i urazach,
6) łatwy w użyciu – plaster wielokrotnego użytku, łatwy w czyszczeniu i przechowywaniu,
7) posiada praktyczne opakowanie, w którym można przechowywać plaster, gdy nie jest noszony,
8) w kolorze cielistym – dyskretny, nie widać blizny,
9) chroni przed promieniowaniem UV, SPF 40 – przydatny dla kobiet, które chcą chronić bliznę a lubią opalać się lub korzystać z solarium,
10) jest nietoksyczny i przyjazny dla środowiska,
11) zmniejsza widoczność blizn nowych i starych.
Wyrób medyczny: Klasy I
Skład: polidimetylosiloksany, elastan, poliuretan, polietylen, papier 80 g
Zawartość opakowania: 1 plaster 5cm x 16,5 cm

Szczegóły: antiscarin.pl

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Skutecznie nawilża, pielęgnuje i odżywia skórę, łagodzi podrażnienia
Cena:
98 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Skuteczny demakijaż z olejkiem herbacianym i olejkiem z orzechów macadamia
Cena:
36 zł
Świetnie oczyszcza i nawilża skórę. Zawiera hydrolat z lawendy i inne składniki roślinne.
Cena:
12,66 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Naturalny, łagodny i hipoalergiczny balsam do oczyszczania twarzy - zmywa tusz, szminkę i eyeliner!
Cena:
74,90 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Jak likwidować stonkę ziemniaczaną?…
http://chemirol.com.pl/pl_PL/product/surfer-50-sg dla zainteresowanych ogrodnictwem albo rolnictwem ta strona będzie jak zbawienie....
Przygotowania do ciąży
Ja już w czasie planowania ciąży zaczęłam brać kwas foliowy (w 100% w aktywnej...
Darmowa szkola policealna dla doros…
Uczysz się NIBY „za darmo”, a Twoja szkoła właśnie wprowadziła dodatkowe opłaty za...
krem na rozstępy - skuteczny i natu…
> GochaGo napisał/a:> Wczoraj po kąpieli zauważyłam, że porobiły mi się jakieś brzydkie bliznowate...