URODA I ZDROWIE

Serial BBC Sherlock – recenzja

19 grudnia 2014, dodał: Adrianna Kaczuba

Kto z nas nie zna niesamowitej dedukcji w wykonaniu Sherlocka Holmesa oraz jego wiernego towarzysza Johna Watsona? Historia napisana przez Sir Artura Conana Doyle’a w XIX wieku doczekała się dziesiątek adaptacji filmowych, jednak okazuje się, że BBC umie w tej kwestii jeszcze zaskoczyć.

sherlockbbc

Twórcy serialu przenoszą jego fabułę do naszych czasów. Akcja filmu toczy się więc, we współczesnym Londynie. Poznajemy lekarza wojskowego Johna Watsona, który jako weteran wojenny zmaga się z traumą z przeszłości. Zbieg okoliczności sprawia, że poznaje on  ekscentrycznego Sherlocka Holmesa, który już od pierwszej chwili wyraźnie intryguje doktora. Zawirowania i niespodziewane sploty akcji łączą tych dwóch bohaterów, którzy zaczynają wspólnie prowadzić śledztwa w kolejnych sprawach kryminalnych.

Serial wyraźnie różnicuje ludzi na jego wiernych fanów i zagorzałych przeciwników. Konwencja ukazana w BBC Sherlocku może budzić sprzeciw wśród wiernych klasycznej wersji serii.

Benedict_Cumberbatch_hE_orig

Jednak już po obejrzeniu pierwszego odcinka można też odnieść wrażenie, że prawdopodobnie stworzono Sherlocka na miarę naszych czasów! Scenarzyści serialu zadali sobie wiele trudu by przełożyć i dopasować znaną na całym świecie historię do realiów XXI wieku. Oceniając po przyznawanych serialowi nagrodach w festiwalach i konkursach na całym świecie, zadanie to wyszło im więcej niż dobrze!

images

Seria wyróżnia się też świetnym doborem aktorów odtwarzających główne role. Grający Sherlocka Benedict Cumberbatch oraz partnerujący mu w roli Doktora Watsona, Martin Freeman to aktorzy, dzięki którym serial pokochały miliony widzów. Dla obu panów role w Sherlocku okazały się być doskonałym wyborem, który zaledwie w ciągu 3 sezonów emisji uczynił z nich jednych z najbardziej pożądanych aktorów przemysłu filmowego.

Serial wart jest obejrzenia jako ciekawe odświeżenie klasycznej historii, którą każdy z nas widział, choć raz w życiu. Dlatego z czystym sercem mogę go polecić każdemu!

 

 

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Plecak damski
I co zdecydowałaś się na jakiś plecak? Ja polecam ten z CJ jest naprawdę...
Tanie dodatki
Dla mnie ostatnio kupionym już na wiosnę dodatkiem do bluzeczki były szorty w kolorze...
Kamienie migdałkowe
Hej wszystkim! Czy jest tu jeszcze ktoś borykajacy się z tymi okropnymi śmierdzącymi kamieniami migdałkowymi?...
Gorące smaki lata - konkurs z marką…
Emalia to przecież chemia, a uszkodzona może wchodzić w reakcję z jedzeniem......