Seria Pucio – zabawa idealna na jesienne wieczory | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Seria Pucio – zabawa idealna na jesienne wieczory

10 października 2020, dodał: Marta Dasińska
Artykuł zewnętrzny

Zapraszamy do poznania wspaniałych książeczek i gier edukacyjnych z serii Pucio wydanych przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia. W ofercie właśnie pojawił się nowy tytuł: Pucio. Rodzinna sobota – gra idealna dla maluchów na długie jesienne wieczory.

 

Czas jesiennych chłodów i długich wieczorów jest szczególnie trudny dla rodziców, którzy stoją przed wyzwaniem zorganizowania opieki dla maluchów oraz dla dzieci, które potrzebują ruchu, zabawy, nowych wyzwań, ciekawych zajęć i kontaktu z rówieśnikami. Podpowiadamy co można robić z dziećmi i dla dzieci, kiedy podczas długich jesiennych wieczorów jesteśmy zmuszeni pozostawać w domu. Dzieci są różne i lubią różne rzeczy, ale wszystkie szybko się nudzą, dlatego rodzice muszą wykazać się kreatywnością. Proponujemy wykorzystanie książeczek i gier edukacyjnych z serii Pucio wydanych przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia dla urozmaicenia dzieciom jesiennej codzienności.

Poznajcie Pucia i jego wesołą rodzinkę, spędzając z nimi cały dzień! Ten sympatyczny maluch stanie się ulubionym towarzyszem Waszego dziecka w stawianiu pierwszych kroków w nauce mowy! Poznajcie wybrane pozycje z serii Pucio. Dla rodziców, którzy chcieliby swoim dzieciom podarować wspaniały prezent na jesienne wieczory proponujemy też KONKURS z Puciem. Do wygrania są dwa zestawy nagród: 1) książeczka: „Pucio uczy się mówić” + puzzle „Co tu pasuje” oraz książeczka: „Pucio umie opowiadać” +  puzzle: „Czego brakuje”. Pytanie konkursowe: Ulubiona zabawa mojego dziecka na długie jesienne wieczory, to…? Odpowiedzi prosimy przesyłać na adres [email protected] z dopiskiem Pucio lub zostawiać w komentarzach pod wpisem konkursowym na portalu lub Facebooku.

Nagrody w konkursie otrzymują: 1) Agniecha F. oraz 2) zuzia08@  Gratulujemy serdecznie.

 

 

Marta Galewska-Kustra: Pucio uczy się mówić. Zabawy dźwiękonaśladowcze dla najmłodszych

Pierwsza część przygód Pucia przeznaczona jest dla dzieci najmłodszych oraz tych nieco starszych z opóźnionym rozwojem mowy. Koncentruje się przede wszystkim na wyrażeniach dźwiękonaśladowczych i samogłoskach, które są używane już przez roczne dziecko. Celowo prosta w formie i wzbogacona pięknymi ilustracjami, zachęcającymi do nazywania obiektów i powtarzania dźwięków, w naturalny sposób wspiera rozwój mowy dziecka.

 

Marta Galewska-Kustra: Pucio mówi pierwsze słowa

Druga część przygód Pucia skoncentrowana jest na pierwszych słowach typowych dla rozwoju mowy dziecka. Ich rozumienia i używania dziecko uczy się już w pierwszym i drugim roku życia. Dwulatek zaczyna łączyć słowa, a zatem posługuje się już prostymi zdaniami. Zabawa z Puciem ma w tej nauce pomagać. Dla starszych dzieci książka będzie doskonałym materiałem do pierwszych prób samodzielnego czytania.
Celowo prosta w formie i wzbogacona pięknymi ilustracjami książka w naturalny sposób wspiera rozwój mowy dziecka.

 

Marta Galewska-Kustra: Pucio i ćwiczenia z mówienia, czyli nowe słowa i zdania

W trzecim tomie przygód Pucia nadchodzi czas na wzbogacanie zasobu słów dziecka, rozwijanie mowy zdaniowej (zdania stają się coraz bardziej złożone) oraz naukę stosowania podstawowych reguł gramatyki (np. odmiany rzeczownika i czasownika).
Zabawa z tą książką jest wsparciem dla rozwoju tych właśnie umiejętności językowych.
Celowo prosta w formie i wzbogacona pięknymi ilustracjami seria wydawnicza w naturalny sposób wspomaga rozwój mowy dziecka.

 

Marta Galewska-Kustra: Pucio umie opowiadać

Piąta część przygód Pucia to dla dzieci potrafiących już mówić okazja do ćwiczenia umiejętności opowiadania. Zachętą do tego są perypetie związane z pojawieniem się nowego członka rodziny.
Pod każdą dużą ilustracją znajdują się dodatkowe obrazki mobilizujące do opisywania przeżyć bohaterów własnymi słowami, a także pytania skłaniające do rozmowy z rodzicem na temat szczególnie interesujący każdego malucha: własne przyjście na świat.
Opowiadanie wymaga m.in. rozumienia związków przyczynowo-skutkowych i relacji czasowych. Możemy dzieciom pomóc, zadając pytania typu: „Co się wydarzyło na początku?”, „Co potem zrobił Pucio?”, ” Dlaczego?” oraz używając zwrotów: „najpierw”, „później”, „na koniec”. Przede wszystkim jednak pozwólmy swoim pociechom na samodzielność w opowiadaniu, zadawaniu pytań i wyjaśnianiu napotkanych w książce sytuacji.

 

Długie wieczory w domu to świetna okazja dla dzieci do indywidualnej nauki, trenowania i doskonalenia nowych umiejętności, czy poznawania nowych słów. Gry edukacyjne z serii Pucio to jedno z najbardziej intelektualnie stymulujących zajęć dla maluchów. Gry edukacyjne Pucio to nie tylko rozrywka, ale również swoista „siłownia” dla małego mózgu. Gry Pucio pełnią też istotną rolę w zacieśnianiu relacji rodzinnych, dzięki nim nie tylko dzieci doskonale spędzają wolny czas. Gry Pucio wydane przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia to fantastyczny pomysł na spędzenie z dziećmi jesiennych wieczorów, a jednocześnie na naukę poprzez zabawę.

Marta Galewska-Kustra: Pucio. Puzzle: Co tu pasuje?

Uwielbiany przez dzieci i rodziców bohater bestsellerowej serii Marty Galewskiej-Kustry, fenomenalnie ilustrowanej przez Joannę Kłos, w końcu wykracza poza karty książek i pojawia się także na puzzlach! Zapraszamy do wspólnej zabawy i nauki!

Puzzle przeznaczone dla dzieci od 2 lat. Składają się z 5 obrazków głównych oraz 20 uzupełniających. Na obrazkach głównych jest Pucio w znanych dziecku codziennych sytuacjach (np. jedzenie posiłku, poranna toaleta, ubieranie się). Elementy uzupełniające przedstawiają pojedyncze obiekty zaprezentowane także na obrazku głównym (np. kanapka, szczoteczka do zębów, czapka). Dziecko ma się przyjrzeć obrazkowi głównemu, odnaleźć pasujące do niego elementy uzupełniające i dołączyć je do obrazka głównego.

To na pozór proste zadanie wymaga skupienia uwagi na ilustracji, rozwija spostrzegawczość i mowę, ale przede wszystkim pobudza do myślenia. Mimo niedużej liczby elementów puzzle dają okazję do wielu zabaw o różnym stopniu trudności.

 

Marta Galewska-Kustra: Pucio. Puzzle: Czego brakuje?

Puzzle dwuelementowe skierowane do dzieci od 2 lat. Na obrazkach jest Pucio w sytuacjach, w których… czegoś brakuje. Dziecko powinno przyjrzeć się obrazkowi głównemu, zastanowić się, czego brakuje, i dopasować do obrazka drugi element, na którym widnieje właściwy obiekt.

To na pozór proste zadanie wymaga skupienia uwagi na ilustracji, ale przede wszystkim pobudza do myślenia. Mimo niedużej liczby elementów puzzle dają okazję do wielu zabaw o różnym stopniu trudności, w zależności od możliwości intelektualnych i potrzeb dziecka.

 

Marta Galewska-Kustra: Pucio. Domino

Puciowe domino to kolejna okazja do spotkania z ulubionym bohaterem najmłodszych!
Pudełko zawiera 28 dwustronnych kartoników. Na jednej stronie znajdziemy prostsze domino obrazkowe dla młodszych dzieci (z podpisami, które mogą wesprzeć pierwsze kroki w nauce czytania), na drugiej zaś klasyczne (wspomagające ćwiczenie umiejętności liczenia) dla starszych.
Dzięki pięknym ilustracjom Joanny Kłos zabawka ucieszy każdego małego fana Pucia.

 

NOWOŚĆ W OFERCIE

Marta Galewska-Kustra: Pucio. Rodzinna sobota. Puzzle

 

Gra dla dzieci, które ukończyły drugi rok życia.

W pudełku jest 15 elementów. Każdy z nich przedstawia fragment jednego dnia w rodzinie Pucia. Po ich ułożeniu otrzymacie ciąg obrazków opowiadających o całej rodzinnej sobocie.

W dołączonej do zestawu instrukcji znajdziecie propozycje wielu ciekawych zabaw. Każda z nich ćwiczy wszystkie lub niektóre z następujących umiejętności: rozumienie słuchanego tekstu, uwagę słuchową, rozumienie sekwencji zdarzeń, umiejętność opowiadania, logiczne myślenie, pamięć, spostrzegawczość. Wzbogaca także słownictwo.

Zestaw zawiera również przykładowe opowiadanie, które możecie wykorzystać podczas zabawy.

Nie musicie się ograniczać do zabaw zaproponowanych w instrukcji. Korzystajcie z wyobraźni i wymyślajcie własne!

Pucio zaprasza do zabawy!

 






Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jakie radio?
Ja bardzo lubię słuchać radia RMF FM lub radia ESKA
kto jest fotografikiem?
Artysta fotografik zajmuje się robieniem zdjęć, przekazując innym swoją wizję świata bądź dokumentując zastaną rzeczywistość....
hollywoodzki uśmiech - czy to możli…
Hollywoodzki uśmiech to nic innego jak wcześniej wspomniany biały uśmiech, symetryczny i pozbawiony...
Ubiór na rozmowę kwalifikacyjną
W przypadku kobiet mogą być to ciemne jeansy, koszula i marynarka lub kardigan/sweter...