URODA I ZDROWIE

SCORPIONS: wyjątkowe wydawnictwa na 50-lecie zespołu!

3 września 2015, dodał: sylmos

Scorpions świętują 50-tą rocznicę powstania zespołu wydając reedycje swoich najlepszych płyt. Zremasterowane albumy z lat 1977-1988, zawierające niepublikowane dotąd materiały, ukażą się 6 listopada na 180 gramowych vinylach, CD i DVD.

image001

Na wydaniach DVD znaleźć będzie można koncerty, wywiady z zespołem, fragmenty programów telewizyjnych i teledyski. Alternatywne wersje wielkich hitów, surowe miksy i wykonania live umieszczone zostaną na CD.  Wśród dostępnych formatów ukaże się również limitowany box składający się z 8 vinyli.

Trailer zapowiadający jubileuszowe wydawnictwa:


W 1965 roku pochodzący z Hanoweru zespół wyruszył w drogę, która jak się później okazało, wiodła do okoła świata i sprawiła, że Scorpions stali się jednym z największych zespołów rockowych świata. Sukces nie przyszedł natychmiast, lecz był budowany przez lata. Po 4 pierwszych albumach grupa nagrał 8 albumów wydanych w latach 1977 – 1988, przy których pracował producent Dieter Dierks. Krążki te zdefiniowały brzmienie i styl Scorpions. Od tego czasu grupa sprzedała ponad 100 milionów albumów na całym świecie. Dla całych pokoleń fanów hard rocka, kompozycje takie jak „Still Loving You”, „Rock You Like A Hurricane”, „Holiday”, „Big City Nights” czy „Blackout” stały się najważniejszymi utworami w historii muzyki.

Scorpions zawsze byli zespołem mistrzów gitary: Rudolf Schenker, Michael Schenker, Uli Jon Roth i Matthias Jabs uważani są za najlepszych gitarzystów wszechczasów. Zespół może się też pochwalić jednym z najlepszych głosów w historii rocka, a wkład Klausa Meine w sukces zespołu ciężko przecenić. W ciągu kilku lat po wydaniu albumów „Taken By Force” i „Tokyo Tapes” Scorpions stali się gwiazdami w Japonii, Europie, Północnej i Południowej Afryce, a także w byłym Związku Radzieckim i w południowo-wschodniej Azji. Każdy kolejny album był promowany ś‌wiatową trasą koncertową, a Scorpions doczekali się nieoficjalnego tytułu jednego z najlepszych koncertowych zespołów na kuli ziemskiej.  Ich legendarny koncert „Rock in Rio” obejrzało na żywo 350 tysięcy ludzi.

Muzycy Scorpions mówią o jubileuszowych wydawnictwach: Ciężko jest podsumować 50 lat w kilku słowach. Słuchając wszystkich tych piosenek, wśród nich wielu nigdy nie wydanych, nagranych w jednym z naszych najbardziej kreatywnych momentów, niemal cofnęliśmy się w czasie. To był dla nas wzruszający projekt – gdy słuchaliśmy archiwalnych nagrań, wczesnych wersji dobrze znanych utworów Scorpions. powracały wspomnienia, a my na nowo odkrywaliśmy nasze dokonania. Pracowaliśmy też nad poprawieniem jakości dźwięku, zachowując jednak oryginalne brzmienie.

 

W ramach 50-lecia Scorpions ukażą się zremasterowane albumy:

• Taken By Force (1977): CD / LP + CD
• Tokyo Tapes (1978): 2 CD / LP+2CD
• Lovedrive (1979): CD+DVD / LP+CD
• Animal Magnetism (1980): CD / LP+CD
• Blackout (1982): CD+DVD / LP+CD
• Love At First Sting (1984): 2CD+DVD / LP+2CD
• World Wide Live (1985): CD+DVD / 2LP+2CD
• Savage Amusement (1988): CD+DVD / LP+CD
• Limitowany Box 8 LP: Taken By Force, Tokyo Tapes, Love Drive, Animal Magnetism, Blackout, Love At First Sting, World Wide Live, Savage Amusement.

 

Album poleca wydawnictwo Mystic.pl


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Koronawirus - porady, obalanie mitó…
Zastanawiam się... Kiedy i jak się skończy? Czy świat się zmieni czy wszystko...
remont przedpokoju
Ja wreszcie zdjęłam boazerię, która tam była od 30 lat, więc wreszcie normalnie wygląda...
Rossmann
Ostatnio widzę tam fajne promocje na kolorówkę, kupiłam 2 pomadki w cenie jednej:)
Bank pocztowy - kredyt
Zaletą jest to że weźmie się go na poczcie, nie trzeba chodzić do banku.