Sandały męskie Birkenstock – jak je zabezpieczyć przed schowaniem do szafy na zimę? Przydatne wskazówki dotyczące konserwacji | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Sandały męskie Birkenstock – jak je zabezpieczyć przed schowaniem do szafy na zimę? Przydatne wskazówki dotyczące konserwacji

6 października 2023, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Prognoza pogody i widok zza okna mówią same za siebie – lato odeszło już bezpowrotnie. Wraz z początkiem nowej pory roku, odświeżenia wymaga nasza garderoba. Najwyższy czas schować letnią odzież, a na wierzch wystawić ciepłe swetry i bluzy. Zanim jednak ciśniesz swoje męskie sandały Birkenstock na dno szafy, dowiedz się jak poprawnie je zabezpieczyć. Dzięki temu kolejnego lata będą wyglądały jak nowe!

Sandały męskie Birkenstock

Prognoza pogody i widok zza okna mówią same za siebie – lato odeszło już bezpowrotnie. Wraz z początkiem nowej pory roku, odświeżenia wymaga nasza garderoba. Najwyższy czas schować letnią odzież, a na wierzch wystawić ciepłe swetry i bluzy. Zanim jednak ciśniesz swoje męskie sandały Birkenstock na dno szafy, dowiedz się jak poprawnie je zabezpieczyć. Dzięki temu kolejnego lata będą wyglądały jak nowe!

Krok 1: umyj swoje sandały

Przygotowanie sandałów Birkenstock do schowania zacznij od najbardziej podstawowej czynności, jaką jest ich umycie. Nie ma nic gorszego niż odłożenie na półkę nieprzyjemnie pachnących butów pokrytych brudem, który będzie w nie wnikał przez całą zimę. Dlatego wystartuj z aktualizacją garderoby na jesień od wypielęgnowania letnich rzeczy, w tym sandałów Birkenstock.

  • Podeszwy sandałów przemyj wilgotną ściereczką. W przypadku grubszej warstwy brudu możesz pomóc sobie szczoteczką, która usunie błoto itp. z zakamarków podeszwy.
  • Modele wykonane ze skóry licowej także możesz przetrzeć wilgotną ściereczką, a do cięższych zabrudzeń zastosować specjalny preparat.
  • Z kolei sandały z zamszu i nubuku wyczyść delikatną szczoteczką „na sucho” lub użyj specjalnego szamponu do tego typu materiałów.
  • W ten sam sposób odśwież wkładkę, aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu.

Sandały męskie Birkenstock

Sandały Birkenstock ze skóry licowej należy czyścić wilgotną ściereczką

Krok 2: zakonserwuj materiał sandałów męskich Birkenstock

Kiedy Twoje męskie sandały Birkenstock lśnią już czystością, możesz przejść do kolejnego kroku – konserwacji. Buty niemieckiej marki najczęściej wykonane są z naturalnych materiałów wymagających specjalnego traktowania. Modele z pianki EVA czy skóry wegańskiej są znacznie „prostsze w obsłudze”, dlatego jeśli posiadasz tego typu sandały Birkenstock, możesz pominąć ten krok.

Konserwacja skóry licowej chroni ją przed blaknięciem, pękaniem i łuszczeniem się. Z pewnością nie raz widziałeś, jak Twój tata czy dziadek pastowali eleganckie buty. Podobny zabieg warto zafundować swoim sandałom. Dzięki temu będą miały piękny, lśniący kolor.

Nie zapominaj także o zabezpieczeniu modeli ze skóry zamszowej i nubuku. Nawet sandały w wersji olejowanej warto pokryć warstwą impregnatu, który zaopiekuje się Twoimi butami czekającymi na nadejście słonecznej pogody.

Możesz również posłużyć się produktem do pielęgnacji korka, szczególnie jeśli sandały służyły Ci już niejeden sezon.

Sandały męskie Birkenstock

Impregnacja pozwoli zachować Twoje buty w dobrej kondycji – na zdjęciu sandały męskie Birkenstock ze strony Zdrowybut.pl

Krok 3: schowaj Birkeny w bezpiecznym miejscu

Spa dla butów wymagają specjalnego zakończenia – schowania ich w bezpiecznym miejscu. Dlaczego jest to tak ważne? Wrzucając swoje sandały byle gdzie i byle jak, możesz sprawić, że cała praca związana z ich wyczyszczeniem i zakonserwowaniem pójdzie na marne. Skórzane paski mogą zniekształcić się, przez co buty będą nie tylko nieatrakcyjne wizualnie, ale i niewygodne w noszeniu. Dlatego zadbaj o to, aby zabezpieczyć je przed takimi ewentualnościami i schowaj w bezpiecznym miejscu.

Najlepsze miejsca to te, które są suche i dobrze wentylowane, np. szafa czy półka dedykowana butom. Sandały Birkenstock warto umieścić w oryginalnym pudełku lub zaopatrzyć się w zamiennik o odpowiednim rozmiarze. Aby uniknąć zgniecenia pasków i ich odkształcenia użyj wypełniaczy – w tej roli idealnie sprawdzi się zgnieciony papier. Tak przygotowane buty z pewnością pozostaną w dobrej kondycji aż do następnego lata.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz