URODA I ZDROWIE

Różne odsłony grzywki – Trend sezonu jesień i zima 2020/2021

19 listopada 2020, dodał: mrln

Chęć na metamorfozę? Grzywka to najprostszy sposób na odświeżenie wyglądu przy minimalnym nakładzie czasu i pieniędzy. Do tego przyczynia się do stworzenia idealnych proporcji twarzy: zasłoni wysokie czoło, a odpowiednio przycięta, optycznie wydłuży krótką twarz. Nieważne czy nosimy włosy długie, średnie, krótkie, pokręcone czy proste – grzywka sprawdzi się w tym sezonie przy każdej długości i stylizacji. Oto 5 rodzajów grzywek w różnych modnych odsłonach:

 

1. Długa i ciężka

Klasyk wśród grzywek. Sprawdzi się zarówno w połączeniu z bobem, jak i przy długich włosach. Grzywka powinna sięgać za linię brwi, tak aby przy pomocy okrągłej szczotki i suszarki, lub prostownicy można było ją z łatwością wyciągnąć do przodu i zaokrąglić. W wersji z odrobinę dłuższymi bokami grzywka powinna lekko przechodzić i łączyć się z regularną długością włosów. Na taki rodzaj grzywki zdecydowała się m.in. Anna Lewandowska.

   

Sprawdzi się również w duecie z kręconymi włosami. Ważne jednak, aby włosy były półdługie i wycieniowane. Taką fryzurę mogliśmy zobaczyć ostatnio np. u Natalii Kukulskiej.

2. Postrzępiona

To delikatniejsza wersja długiej i ciężkiej grzywki – idealna opcja dla Pań, które mają obawy przed grzywką w pełnym wydaniu, a również chciałaby odświeżyć swoją fryzurę w modny sposób.  Grzywka powinna być równie długa jak poprzednia, jednak zdecydowanie cieńsza, tak aby lekko i swobodnie opadała na czoło. Pięknie komponuje się z długimi i prostymi lub lekko falowanymi włosami. Można nosić ją na prosto lub zaczesywać na bok.

3. Kurtyna

Grzywka kurtyna, zasłona lub firanka, tzw. curtain bangs, to najbardziej uniwersalna ze wszystkich grzywek. Ze względu na mnogość jej wariantów pasuje do każdego typu twarzy i może zdziałać cuda. Grzywkę tę powinny rozważyć przede wszystkim Panie o okrągłej twarzy lub wszystkie te, które chciałaby optycznie wyszczuplić twarz. Grzywka kurtyna stała się sławna w latach 60. za sprawą francuskiej aktorki Brigitte Bardot, jednak ciągle zachwyca.

4.  Krótka falowana

To najprostsza ze wszystkich zaprezentowanych grzywek – czesana prosto, w standardowej długości. Obserwujemy jednak jej nową odsłonę: lekko falowana, sprawiająca wrażenie niedbałej stylizacji. Wielbicielkami takiego looku są przede wszystkim Francuzki, którym szkoda czasu na mozolne układanie włosów, a więc zdecydowanie stawiają na naturalność. Jest to dobra wiadomość dla wszystkich z Nas, które chciałybyśmy zrezygnować z prostownicy. Grzywkę tę genialnie nosi Taylor Lashae.

5. Ultrakrótka

Jak sama nazwa mówi chodzi o wyjątkowo krótką grzywkę, która ze względu na swoją długość, czy raczej krótkość, niewątpliwie zaliczana jest do odważniejszego cięcia. Bardzo dobrze komponuje się w włosami półdługimi lub krótkimi. Zdecydowanie polecana jest jednak Panią o naturalnie prostych włosach, w przeciwnym razie należy liczyć się z tym, że układanie jej będzie niezwykle czasochłonne. Nie jest również już tak uniwersalna jak grzywka kurtyna – najlepiej sprawdzi się u Pań o owalnej twarzy, a posiadaczki okrągłego kształtu powinny raczej jej unikać, ponieważ dodatkowo uwydatnia twarz. Grzywkę tę genialnie nosiła legendarna ikona stylu Audrey Hepburn.

 

zobacz również:

Komu z grzywką do twarzy?

Grzywka – dla kogo?

Doczepiana grzywka – jak zakładać?

Najlepsze fryzury na wysokie czoło

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Ubrania hand made
W wolnym czasie sama coś przeszywam, ale ręcznie, więc tylko cieńsze rzeczy, np. zwężanie...
Jak dużo alkoholu kupić?
Moim zdaniem lepiej kupić więcej wina i piwa, zwłaszcza latem. Wódkę piją głównie mężczyźni,...
Publiczne czy prywatne?
Fakt, poza tym prawda jest taka, że dzieci często chorują, a za prywatne...
Stylowy plecak
Jakoś tak mam że zwykle plecaki kupuję w sklepach sportowych:) Ten styl mi pasuje.