Rozjaśniacz włosów – rozjaśnianie włosów w domu

23 czerwca 2021, dodał: Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Masz ochotę na olśniewający wygląd latem?

Okres wiosenny jak i letni to czas, kiedy kobiety najchętniej poddają się zmianom w swoim wyglądzie. Najczęstszą zmianą wizerunku jest zmiana koloru włosów, ponieważ kobiety latem chcą mieć olśniewającą fryzurę. Z pomocą przychodzą rozjaśniacze do włosów.

Dzięki nim można uzyskać piękne muśnięte słońcem włosy. Dla bardziej odważnych kobiet jest również możliwość uzyskania koloru blond, których wyjściowym kolorem był brąz lub głęboka czerń.

rozjaśnione włosy

Czy rozjaśniacz jest tylko w formie kremu?

Nie! Od jakiegoś czasu na rynku pojawiają się różnego rodzaju rozjaśniacze. Oprócz standardowej wersji kremu można również znaleźć rozjaśniacze w formie pudru, proszku np. firmy L’oreal, które w składzie posiadają również pro-keratynę dzięki której włosy będą wygładzone i wzmocnione.

Kolejnym rodzajem rozjaśniaczy są szampony rozjaśniające nadające się świetnie do pozbycia się bardzo niechcianych przez Polski żółtych tonów. Natomiast wspomniane wcześniej pasty rozjaśniające świetnie będą nadawać się do rozjaśnienia pojedynczych pasem włosów. Firma L’oreal również posiada ją w swoim asortymencie.

Jaki rozjaśniacz wybrać dla moich włosów?

Wszystko zależy od koloru oraz struktury posiadanych włosów. Jeśli Twoje włosy są jasne, delikatne i nie potrzebujesz znacznego rozjaśnienia rekomendowane będą dla Ciebie pudry. W zależności od producenta będą one w stanie rozjaśnić Twoje włosy o kilka tonów bez ich uszkodzenia. Świetnie będą nadawać się do rozjaśnienia całych włosów jak i pasemek.

Jeśli jesteś posiadaczką brązowych, ale cienkich i delikatnych  włosów i chcesz uzyskać efekt blond pasemek polecane będą dla Ciebie również pudry oraz pasty np. firmy Londa lub Kallos. Rozjaśnianie włosów podziel wtedy na partię w około kilkutygodniowych odstępach czasu. Zapobiegniesz wtedy wszelkim uszkodzeniom włosów.

Gdy posiadasz ciemne włosy, a marzy Ci się blond powinnaś sięgnąć po kremy rozjaśniające. W zależności od ich rodzaju są w stanie rozjaśnić włosy nawet o kilkanaście tonów! W tym przypadku musisz również pamiętać o stopniowym rozjaśnianiu włosów, dlatego najlepiej zaopatrzyć się w kilka produktów, lub jeden o większej pojemności.

rozjaśnianie włosów

Jak długo trzymać rozjaśniacz na włosach?

W zależności od rodzaju i producenta rozjaśniaczy, należy je utrzymywać od kilku do kilkudziesięciu minut. W celu uzyskania dokładnej informacji należy spojrzeć w instrukcję użytkowania dołączoną do każdego produktu rozjaśniającego włosy.

Czy moje włosy będą zniszczone po rozjaśnianiu?

Jeśli użyjesz produktów dobrej jakości zgodnie z ich zaleceniem Twoje włosy prawdopodobnie będą w bardzo dobrym stanie. Natomiast jeśli posiadasz bardzo ciemne włosy, a myślisz o kolorze blond na całej ich powierzchni pamiętaj, aby podzielić rozjaśnianie na partie w kilkutygodniowych odstępach! Będzie to zapobiegać wysuszeniu i zmatowieniu włosów oraz jakichkolwiek zniszczeniom.

Czy rozjaśnianie trzeba powtarzać i ile ono kosztuje?

Gdy uzyskałaś swój wymarzony kolor włosów nie ulegnie on zmianie, jak w przypadku wypłukiwania się farb koloryzujących. Trzeba pamiętać jednak o poroście włosów i ewentualnym odroście. Wtedy należy nałożyć rozjaśniacz jedynie na odrost, a nie na całe włosy. Co do ceny w zależności od rodzaju rozjaśniaczy można znaleźć je od kilku do kilkudziesięciu złotych. 

Mogę mieć uczulenie stosując rozjaśniacze?

Może zdarzyć się uczulenie na rozjaśniacz do włosów. Aby sprawdzić czy jesteś uczulona na jakikolwiek składnik rozjaśniacza do włosów musisz wykonać próbę uczuleniową. Aby ją wykonać należy niewielką ilość rozjaśniacza nanieść na okolicę zgięcia łokcia, na szyi poniżej linii włosów lub za uchem.

Jeśli reakcja uczuleniowa wystąpi poczujesz natychmiastowe pieczenie lub swędzenie skóry. Wtedy należy niezwłocznie zmyć rozjaśniacz bieżącą wodą obserwować stan skóry.  W takiej sytuacji niezbędne będzie zaprzestanie stosowania danego rozjaśniacza do włosów i  zmienienie go na inny. Każdorazowo trzeba wykonać jednak wyżej opisaną próbę uczuleniową na skórze. (Dobre rozjaśniacze do włosów znajdziesz w sklepie Trena.pl: https://trena.pl/189-rozjasniacze-do-wlosow)

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jaki podkład wybrac do cery mieszan…
Matujący, żeby trzymał świecenie w ryzach
Makijaż do danego typu urody
Ja mam śniadą cerę, ciemne oczy i włosy więc tylko wyraziste kolory się sprawdzają
W jaki sposób używać rozświetlaczy?…
Umiarkowanie, żeby nie świecić się za bardzo...
Drukarka - jaka?
Brother - bardzo wydajna, mam ją już 8 lat