Radiofrekwencja mikroigłowa – sposób na blizny i zmarszczki

27 października 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Radiofrekwencja mikroigłowa RF to zaawansowana technologia odmładzająca. Technologia ta łączy dwa zabiegi – jednym z nich jest intensywne nakłuwanie skóry, a drugim działanie fali radiowej. Efektem radioterapii mikroigłowej jest kompleksowa rewitalizacja skóry, jej odmłodzenie i ujędrnienie. Tym, co wyróżnia radiofrekwencję mikroigłową – poza jej wysoką skutecznością – jest możliwość wykonywania zabiegów przez cały rok.

Radiofrekwencja mikroigłowa RF

Na czym polega radiofrekwencja mikroigłowa?

Istnieje wiele zabiegów medycyny estetycznej i kosmetologii, które bazują na procesie nakłuwania skóry, ale tylko radiofrekwencja mikroigłowa umożliwia jednocześnie wywołanie efektu termicznego w jej głębszych warstwach. Takie dwukierunkowe działanie jest możliwe dzięki wykorzystaniu specjalnej głowicy wyposażonej w cieniutkie igiełki, które nakłuwają skórę na określoną głębokość. Nakłuwaniu skóry towarzyszy emitowanie fal radiowych. Fale te mają częstotliwość od 0,5 do 7 Hz i im większa jest częstotliwość fali radiowej, tym mniejsza jest głębokość, na którą przenikają te fale. Fale radiowe działające na skórę podczas zabiegu radiofrekwencji wywołują efekt termiczny, polegający na podgrzaniu tkanki. Jest to efekt ograniczony do miejsc, w których nakłuwana jest skóra.

Zarówno sam proces nakłuwania skóry, jak i wywoływany przy pomocy fali radiowej efekt termiczny stymulują fibroblasty do syntezy nowych włókien kolagenowych. Dodatkowo oddziaływaniu fali radiowej towarzyszy obkurczanie włókien kolagenowych. Dzięki takiemu synergistycznemu działaniu możliwe jest kompleksowe wzmocnienie struktury skóry,  jej pogrubienie i resurfacing. A to przekłada się na możliwość wszechstronnego zastosowania radiofrekwencji mikroigłowej w zabiegach anti – aging.

Radiofrekwencję igłową można wykonać m. in, w Krakowie i Warszawie – w klinice dr Kuschill Medestetis. Więcej informacji znaleźć można na stronie medestetis.pl.

Dla kogo radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg idealny?

Jednym z najczęstszych wskazań do wykonania zabiegu RF jest nadmierna wiotkość i ścieńczenie skóry. Taki termolifting doskonale sprawdza się u osób z osłabiona strukturą skóry, pojawiającą się wraz z wiekiem. Spadek syntezy włókien kolagenowych postępujący wraz z wiekiem to fizjologicznie zjawisko zachodzące w skórze – jednak ten proces ten można skutecznie spowolnić, a nawet odwrócić. Nakłuwanie skóry i podgrzewanie tkanki bardzo skutecznie pobudza syntezę nowych włókien kolagenowych i obkurcza te już obecne. Efektem będzie zagęszczenie skóry i jej wzmocnienie, a także przywrócenie jędrności. Zabieg pozwala ponadto na wygładzenie jej powierzchni – dlatego radiofrekwencja mikroigłowa jest zabiegiem idealnym dla tych osób, które borykają się ze zmarszczkami i bruzdami. Kolejnym zastosowaniem zabiegu RF jest rewitalizacja okolicy oczu – ujędrnienie skóry, zredukowanie opadających powiek czy zlikwidowanie sińców i worków pod oczami.

Wskazaniem do zabiegi radiofrekwencji mikroigłowej jest obecność rozmaitych blizn, w tym blizn potrądzikowych, a także rozstępów. Zabieg doskonale sprawdza się także w przypadku przebarwień skórnych, umożliwiając na ich rozjaśnienie i przywrócenie jednolitego kolorytu skóry. Warto podkreślić, że radiofrekwencja mikroigłowa to bardzo wszechstronny zabieg, który można wykonać nie tylko na twarzy, ale także na innych obszarach ciała. Zabieg pozwala na zredukowanie rozstępów, wiotkości skóry, wymodelowanie i ujędrnienie sylwetki. Z zabiegu chętnie korzystają kobiety po przebytej ciąży lub osoby odchudzające się lub po zakończonej kuracji odchudzającej. Radiofrekwencja pozwala ujędrnić skórę i wzmocnić jej strukturę. RF pozwala rozjaśnić i odmłodzić obszary skóry szczególnie narażone na ekspozycję na słońce, takie jak dłonie czy dekolt.

Radiofrekwencja mikroigłowa – praktyczne wskazówki

Jedna z najważniejszych informacji dotyczących zabiegu RF jest ta, że zabieg może być wykonywany przez cały rok. Oznacza to dużą dowolność w zakresie planowania terapii – nie należy bać się ekspozycji na słońce, a zabieg może wykonany być nawet latem. Istotne jest także to, w jaki sposób należy przygotować się do zabiegu. Postępowanie przedzabiegowe sprowadza się do unikania czynników mogących uszkadzać skórę, a także palenia papierosów. Przed zabiegiem skóra jest zdezynfekowana i znieczulona. Zabieg trwa kilkanaście minut. Zabiegowi może towarzyszyć uczucie lekkiego kłucia oraz doznanie ciepła. Zalecane jest wykonanie serii zabiegów – najlepiej, gdy jest to około 5 – 6 zabiegów powtarzanych co tydzień. W klinice Medestetis zabiegi wykonywane są przez profesjonalnie wyszkolony personel.

W ramach pielęgnacji pozabiegowej wystarczy unikać podrażniania skóry, a także stosować filtry UV. Konieczne jest nawilżanie skóry delikatnymi kosmetykami, nawadnianie organizmu, a także unikanie alkoholu i papierosów.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Paznokcie hybrydowe
Piękne pazurki hybrydowe robią w salonie w Olsztynie. Zresztą nie tylko hybrydowe,...
Dobre salony fryzjerskie
jak jesteś z Warszawy to polecam, zeszłam z brązu na blond,kolor wyszedł super,...
Utrzymanie porządku
Mnie w utrzymaniu porządku w domu pomagają panie sprzątające. Dla ludzi zapracowanych i...
Ulubione fryzury
ostatnio to głównie albo kucyk albo puszczone luźno, często je po prostu suszę...