„Psychologia Relacji, czyli jak budować świadome związki z partnerem, dziećmi i rodzicami” – recenzja

13 lipca 2017, dodał: press

Psychologia Relacji, czyli jak budować świadome związki z partnerem, dziećmi i rodzicami – Mateusz Grzesiak

Współczesne czasy można śmiało nazwać erą szybko rozpadających się relacji – lawinowo rośnie liczba rozwodów, a nieskłócone rodziny to prawdziwy ewenement społeczny. Trudno nawiązać prawdziwie wartościową relację, a jeszcze trudniej ją utrzymać. Coraz częściej okazuje się, że źródłem problemów ludzi dorosłych jest ich dzieciństwo.

Mateusz Grzesiak skupia się tu na zagadnieniu dotyczącym relacji międzyludzkich w szerokim ujęciu. Analizuje relacje między dziećmi i rodzicami na różnych etapach życia, między małżonkami, a także między osobami, które dopiero zaczynają się poznawać. Pokazuje, jak bardzo początkowe lata życia kształtują naszą przyszłość i jak silnie wpływają na wszystkie dziedziny dorosłego życia. Dziedziczymy pewne wzorce postaw życiowych i schematy zachowań, które go nie ułatwiają. Problemy w pracy, szwankujące zdrowie i poczucie bezsensu życia to tylko niektóre konsekwencje niezagojonych ran z przeszłości i niewłaściwego komunikowania się z innymi ludźmi.

Podstawą dobrej relacji jest właściwa komunikacja. To truizm, który jednak trzeba ciągle powtarzać. Nasze rozmowy coraz częściej są powierzchowną wymianą informacji, za którą nie idzie wymiana emocji. A milczenie to pierwszy krok do rozpadu nawet najlepiej zapowiadającego się związku. Jak budować go świadomie i o niego dbać, dowiecie się właśnie z tej książki, pełnej przykładów z życia i praktycznych ćwiczeń do wykonania we dwoje. Dialog i porozumienie rodzą bliskość, a to właśnie ona zapobiega wielu konfliktom.

Autor w przejrzysty sposób prezentuje tu ważne kwestie psychologiczne, których znajomość pozwala nam unikać ranienia bliskich nam ludzi i skuteczniej komunikować się z nimi. Szczególnie polecam tę książkę młodym rodzicom, by nie powielali błędów swoich matek i ojców – a tym starszym na pewno przyda się ona do zrozumienia zawiłości relacji z ich dorosłymi już dziećmi. Warto czytać ten poradnik fragmentami, wracać do wybranych części i analizować je pod kątem własnych przeżyć. Mateusz Grzesiak nie daje gotowej recepty na uszczęśliwienie wszystkich ludzi, lecz wskazuje nam drogę do zrozumienia nie tylko siebie, ale też otaczających nas ludzi, bez których nasze życie byłoby puste, ale z którymi czasem ciężko wytrzymać…

Książka jest podzielona na rozdziały, które wzajemnie się uzupełniają i pozwalają zbudować pełny obraz związków międzyludzkich jako sieci powiązań między naszymi zachowaniami i emocjami, których intencje często rozmijają się z efektami. Sprawdźcie, jak wiele problemów z Waszego życia da się rozwiązać dzięki zawartym tu wskazówkom!

Książka jest dostępna TUTAJ
Dziękujemy Wydawnictwu Sensus za egzemplarz recenzencki –
Redakcja
Oceń:


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Piękna bielizna na każdy dzień!
Sprawdź na bielizna9.com
Naturalne płatki mydlane do prania Enklare NumberOne
Delikatne dla skóry, wykonane na bazie mydła naturalnego Enklare
Cena:
17,90 zł
Wyciskarka Sana
Sklep Eujuicers.pl
Cena:
1670 zł
Najlepsza oferta bielizny nocnej
Tylko na bielizna9.com!
Figi korygujące efekt brazylijski
Efekt PUSH - UP - HIT!
Cena:
33 zł
Forever Fields of Green
Zielone źdźbła młodych zbóż, pszenicy i jęczmienia oraz lucerny
Cena:
54,40 zł

FORUM - bieżące dyskusje

Tłusta skóra 25lat
Mi pomogło stosowanie bazy pod makijaż. Od tego czasu rzadko się świecę, a skóra...
E-booki gdzie ?
Ja wiem że jest mnóstwo dobrych miejsc do kupienia ebooków, gdzieniedzie można nawet...
Wstydliwy problem
Zamykam temat, już jest taki wątek: https://urodaizdrowie.pl/forum/topic/3811/nietrzymanie-moczu/
Groupon - opinie
skorzytsałam ze dwa razy ... wszystko ok, rzcezywiście warte polecenia