Przeszczep tłuszczu, lipotransfer

7 września 2018, dodał: Redakcja

Idealna sylwetka to marzenie wielu kobiet. Bywa jednak tak, że tłuszczyk odkłada się tam gdzie byśmy tego nie chciały. Co więcej, miejsca, które powinny być zaokrąglone, są przeraźliwie chude i również nie prezentują się tak jakbyśmy tego chciały. Dieta i ćwiczenia modelujące nie zawsze zdają rezultaty. Co możemy zrobić w takiej sytuacji?

Lipotransfer – nadzieja na idealną sylwetkę

W dzisiejszych czasach medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna dają nam sporo możliwości dążenia do idealnej sylwetki. Jedną z nich jest lipotransfer, czyli zabieg polegający na przeszczepianiu własnej tkanki tłuszczowej pacjenta. Pomaga on zarówno w modelowaniu sylwetki, uzupełnianiu tkanki tłuszczowej tam, gdzie ubywa wraz z wiekiem (okolice twarzy oraz piersi). Lipotransfer to też szansa dla osób po wypadkach i operacjach, w wyniku których doszło do powstania ubytków tkanki. Jak twierdzą specjaliści z centrumliposukcji.pl to nowoczesny i bezpieczny zabieg, który pomógł już wielu osobom.

Na czym polega zabieg przeszczepu tłuszczu?

Zabieg lipotransferu rozpoczyna się od pobrania komórek tłuszczowych z ciała pacjenta. Dzięki zastosowaniu odpowiednich kaniul tkanka tłuszczowa nie zostaje zniszczona, dzięki czemu ma szansę przyjąć się w miejscu przeszczepu. Po jej pobraniu tłuszcz zostaje wzbogacony w komórki macierzyste pozyskane z jego części poddanej odpowiedniej obróbce. Następnie nadaje się mu płynną konsystencję i wstrzykuje w miejsca, które tego potrzebują.

Zalety lipotransferu

Zabieg przeszczepu tłuszczu ma wiele zalet. Przede wszystkim w przypadku tego zabiegu wykorzystuje się tkankę pacjenta, dzięki czemu przyjmuje się ona znacznie lepiej niż w przypadku syntetycznych wypełniaczy. Co więcej, lipotransfer to również przeszczepianie komórek macierzystych, dzięki czemu zabieg ten może pobudzić i ujędrnić skórę.

Przeciwwskazania

Niestety, nie każdy z nas może poddać się zabiegowi liposukcji. Wśród przeciwwskazań do wykonania tego zabiegu wymienić musimy między innymi cukrzycę, ciążę, niewydolność nerek czy wątroby oraz choroby autoimmunologiczne. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat tego zabiegu zapoznaj się z informacjami na stronie centrumliposukcji.pl.

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Trójwarstwowe dno z aluminiowym dyskiem, miarka, lejek i system odcedzania - wyższa jakość gotowania!
Cena:
649 zł
Pełen wdzięku komplet wykonany ze zmysłowego, szyfonowego materiału
Cena:
96 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Piękne włosy, skóra i paznokcie
Cena:
99
Oryginalna forma i intrygujący efekt świetlny - teraz w promocyjnej cenie!
Cena:
699 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Diety diety i jeszcze raz diety
Mnie udało się schudnąć dzięki diecie. Plan dietetyczno treningowy dopasowany pod nasze cele...
krem na rozstępy - skuteczny i natu…
> luella napisał/a:> ogólnie z rozstępami sprawa jest taka, że kremy są spoko,...
Modelowanie ciała
ja ćwiczę na siłowni + chodzę na endermlogię :)
Jakie rodzaje masażu mogą działać w…
zabiegi, które polegają na masażu, endermologia np ;)