Przesuń swoje centymetry – liposukcja i przeszczep tłuszczu

10 września 2018, dodał: Redakcja

Liposukcja jest jednym z najczęściej wykonywanych w XXI wieku zabiegów medycyny estetycznej. Zwana również odsysaniem tłuszczu niezmiennie jest najskuteczniejszą metodą na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej i odpowiedniego wymodelowania ciała. Nowoczesne technologie takie jak VASER Lipo pozwalają nie tylko zlikwidować depozyty tłuszczu, ale dają także szanse na ich przesunięcie w inne okolicy w celu ukształtowania idealnej sylwetki.

Czym jest liposukcja?

Liposukcja daje możliwość nieodwracalnego zredukowania liczby komórek tłuszczowych. Poprzez niewielką rurkę tłuszcz może zostać odessany z różnych partii ciała – brzucha, pośladków, ud, ramion, klatki piersiowej, pleców, podbródka czy nawet spod kolan. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym lub też miejscowym. Warto pamiętać, że liposukcja nie jest metodą odchudzania i służy przede wszystkim modelowaniu sylwetki. Mimo, że usunięta tkanka tłuszczowa nie regeneruje się i nigdy nie odrośnie, z całą pewnością nie należy rezygnować z ćwiczeń ani ze zdrowej diety. Na rynku dostępnych jest kilka sposobów wykonywania zabiegu, które wykorzystują różne technologie. Tradycyjne odsysanie tłuszczu zastępowane jest przez nowoczesne metody wykorzystujące wibracje, laser, strumień wodny, infradźwięki czy też ultradźwięki. Dokładny opis każdej z nich wraz ze zdjęciami „przed” i „po” dostępne są pod adresem: www.centrumliposukcji.pl

 

Liposukcja VASER Lipo HD

Wykorzystanie energii ultradźwiękowej do precyzyjnego odseparowania i usunięcia tkanki tłuszczowej – tak zdefiniować można liposukcję ultradźwiękową, zwaną również VASER Lipo. Metoda ta zapewnia szybkie i bezbolesne odessanie tłuszczu oraz pozwala maksymalnie skrócić czas rekonwalescencji. Po silnym nawodnieniu tkanki podskórnej, poprzez wykorzystaniu ultradźwięków oraz dzięki zjawisku kawitacji dochodzi do rozluźnienia tkanki tłuszczowej bez uszkodzenia nerwów i naczyń krwionośnych. Odessana masa komórkowa w znacznej większości nadaje się do przeszczepu w inne partie ciała. VASER Lipo wykonywane jest w metodzie High Definition (HD), a więc daje możliwość bardzo precyzyjnego rzeźbienia kształtów w tkance podskórnej, wyodrębnienia zarysu mięśni czy modelowania kształtu ramion i ud.

 

Przeszczep tłuszczu

Odessany podczas liposukcji pakiet komórek tłuszczowych może zostać przetransferowany w inne miejsce naszego ciała. Skuteczność takiego zabiegu zależy od kilku czynników – niezniszczone lipocyty należy lokować niewielkimi partiami w odpowiednio ukrwioną okolicę. Współczesne metody liposukcji, zwłaszcza VASER Lipo, pozwalają odsysać komórki tłuszczowe bez niszczenia ich, co znacznie zwiększa efektywność przeszczepiania tłuszczu. Własną tkankę tłuszczową można wykorzystać m. in. do modelowania piersi, co stanowi alternatywę dla wszczepiania implantów i zapewnia dużo bardziej naturalny efekt. Warunkiem wykonania takiego zabiegu jest dobry stan zdrowia i wystarczająco duża ilość depozytu tłuszczowego, który może zostać relokowany do innych partii ciała.

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Sprawdź na bielizna9.com!
Cena:
Technologia żywej wody „Living Water Technology”
Cena:
390 zł
Naturalna witamina C
Cena:
139 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 ZŁ
Pasty curry o oryginalnym, pikantnym smaku i niezapomnianym aromacie
Cena:
12,99 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Problem z kolanami
Z jakim lekarzem to konsultowałaś? Bo jak z rodzinnym to wiesz... Juz...
Suche włosy - nic nie działa
A próbowałaś pytać się u jakiegoś dobrego fryzjera? Może będzie wstanie Ci...
Jakie nosicie kolory na paznokciach…
Zdecydowanie wolę pastelowe, jakieś róże i beże, bardziej naturalne :)
Prezenty
zajrzyj do Home and You Tam jest dość duży wybór artykułów do domu