Przegląd rodzajów pędzli do makijażu

2 kwietnia 2019, dodał: Redakcja

Zapewne wiele z nas nie wyobraża sobie wykonania makijażu i to niezależnie od okazji, bez użycia pędzli. Oczywiście niektóre rodzaje kosmetyków, jak choćby podkład, możemy również nakładać palcami lub za pomocą gąbeczki. Jednak makijaż wykonany przy użyciu pędzli jest bardziej jednolity, a produkty do makijażu równomiernie nałożone. Na rynku możemy spotkać ogromny wybór pędzli do makijażu, które różnią się od siebie nie tylko przeznaczeniem, ale również rodzajem włosia czy wielkością. Zanim więc wybierzemy któryś z nich, warto poznać ich zastosowanie.

Rodzaje pędzli

W zależności od rodzaju kosmetyków, do których są przeznaczone pędzle, różnią się one od siebie wielkością oraz kształtem. Zacznijmy od pędzla do pudru sypkiego. Powinien on być dość gęsty, miękki, rozłożysty i w miarę płaski. Jeśli chcemy, aby był delikatniejszy dla skóry, postawmy na pędzel z naturalnego włosia. Dzięki jego strukturze puder zostanie dokładnie rozprowadzony, tworząc idealne i równomierne zakończenie makijażu. Kolejnym rodzajem pędzli są pędzle do nakładania podkładu. Z racji przeznaczenia ich włosie powinno być bardziej zbite i twarde, a same pędzle dość płaskie i zdecydowanie mniejsze od pędzli przeznaczonych do nakładania pudru sypkiego. Cechą wyróżniającą pędzle do różu i bronzera jest z kolei ścięta końcówka, dzięki czemu ich włosie lepiej przystosowuje się do kształtu policzka, umożliwiając bardziej precyzyjne i równomierne nakładanie produktu. Warto pamiętać, by wybrać taki pędzel do różu lub bronzera, którego włosie nie jest równo przycięte. W ten sposób uzyskamy naturalny efekt makijażu.

Do makijażu oka zazwyczaj wykorzystuje się dwa rodzaje pędzli. Jeden z nich powinien być szerszy – przeznaczony do aplikacji cieni do powiek. Natomiast drugi, węższy i ostrzej zakończony świetnie sprawdzi się przy rozcieraniu cieni, tzw. blendowaniu. Dobrze mieć w swojej kosmetyczce dwa komplety pędzli do makijażu oka – jeden do cieni jasnych, a drugi do ciemnych. Jest to wygodne rozwiązanie, które pozwoli nam uniknąć niepożądanego mieszania się kolorów cieni. Ostatnią grupę tworzą pędzle do makijażu ust oraz brwi. Pędzle przeznaczone do makijażu ust powinny być bardzo cienkie, aby precyzyjnie rozprowadzić na ustach pomadkę. Warto z nich korzystać, gdyż faktem jest, że szminka nałożona za pomocą pędzelka dłużej utrzymuje się na ustach. Natomiast pędzle do makijażu brwi muszą być bardzo zbite i ostro ścięte. Dzięki takiej budowie pędzle te umożliwiają wygodną i precyzyjną aplikację produktów przeznaczonych do makijażu brwi, w tym cieni i wosku.

Pędzelki do makijażu na Avon.pl

Pędzle do makijażu możemy kupić w zasadzie w każdej drogerii. Niestety w wielu z nich są one zapakowane w folię, przez co sprawdzenie chociażby grubości ich włosia jest mocno utrudnione. Dodatkowo bardzo często opis i ich przeznaczenie są bardzo zdawkowe. Dlatego warto wybierać te miejsca, w których każdy rodzaj pędzla jest wyeksponowany osobno i dokładnie opisany. Zarówno w zakresie specyfiki, jak i przeznaczenia. Dużą popularnością cieszą się także sklepy online. Przykładem są chociażby pędzelki do makijażu na Avon.pl, które są nie tylko dokładnie scharakteryzowane, ale też dostępne w wielu różnych odsłonach. Dzięki temu w prosty i wygodny sposób przejrzymy wszystkie akcesoria niezbędne do wykonania profesjonalnego makijażu. W razie problemów z wyborem o pomoc możemy poprosić konsultantkę, która z pewnością udzieli nam fachowej porady.

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Oryginalna forma i intrygujący efekt świetlny - teraz w promocyjnej cenie!
Cena:
699 zł
Pełen wdzięku komplet wykonany ze zmysłowego, szyfonowego materiału
Cena:
96 zł
Trójwarstwowe dno z aluminiowym dyskiem, miarka, lejek i system odcedzania - wyższa jakość gotowania!
Cena:
649 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Piękne włosy, skóra i paznokcie
Cena:
99
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Nawóz kuurzy
Dbanie o ogród to ciężka praca. Pojawia się coraz więcej owadów oraz chwastów, które...
Garnitur.
Jesteś na etapie poszukiwania który będzie wpisany w potrzeby oraz nowoczesne podejście...
wzdęcia
Sama dość długo zmagałam się z takim problemem i ostatecznie na końcu okazało...
Hosting- gdzie?
Firehost działa przyzwoicie. Na spokojnie wystarczy pod postawienie na jednym koncie kilku małych stronek. Powinno...