Przedłużanie włosów – pytania i odpowiedzi

3 lipca 2024, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Długie włosy to marzenie wielu kobiet. Niestety, z różnych powodów, nie wszyscy są w stanie wyhodować piękne pukle w naturalny sposób. Dla takich osób, idealnym rozwiązaniem może być przedłużanie włosów. Zobaczmy, co warto o nim wiedzieć.

przedłużanie włosów

Czym jest przedłużanie włosów i jakimi metodami można je wykonać?

Przedłużanie włosów, jak sama nazwa wskazuje, to zabieg, który ma celu sprawienie, że naturalne kosmyki będą dłuższe. W tym celu, do prawdziwych włosów doczepia się dodatkowe pasma. Oprócz wydłużenia, podczas usługi zazwyczaj uzyskuje się również efekt pogrubienia i zagęszczenia fryzury.

Istnieje wiele metod przedłużania włosów. Przedłużanie na klipsach, metoda szydełkowa, mikroringi czy keratynowe łączenia to tylko niektóre z nich. W ostatnich latach najbardziej innowacyjnymi i polecanymi metodami przedłużania włosów jest Bio Taśma oraz przedłużanie na keratynę lub kerawax. Sposoby te pozwalają na uzyskanie efektownej fryzury na długi czas, bez nadmiernego obciążania naturalnych pukli klientki.

Wybór odpowiedniej metody zależy od potrzeb oraz wyjściowego stanu włosów klienta. Specjalista wykonujący zabieg podchodzi do każdej osoby indywidualnie i wykorzystując swoją wiedzę oraz doświadczenie, dobiera do niej odpowiednią metodę.

Ile trwa proces przedłużania włosów?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, gdyż każda metoda charakteryzuje się innym czasem wykonania. Dużo zależy także od ilości włosów, które mają zostać zaaplikowane oraz umiejętności osoby przedłużającej. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że nie jest to szybki zabieg. Przychodząc do salonu na jego wykonanie należy liczyć się z co najmniej kilkugodzinnym pobytem na fotelu fryzjerskim.

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?

Trwałość przedłużania włosów zależy od wielu czynników, m.in.: zastosowanej metody przedłużania, jakości użytych produktów, umiejętności stylisty, ale również pielęgnacji pukli po stronie klienta.

Szacuje się jednak, że efekty przedłużania widoczne są przez kilka miesięcy. Przykładowo – przy Bio Taśmie korekty wykonuje się co 2-3 miesiące, a przy przedłużaniu włosów na keratynę lub kerawax – co 2-4 miesięcy.

Czy przedłużanie włosów może zaszkodzić naturalnym włosom?

Panuje powszechne przekonanie, że przedłużanie włosów obciąża i niszczy naturalne pukle. Jest to mit. Odpowiednio przeprowadzony zabieg i właściwa pielęgnacja przedłużonych kosmyków nie powinien mieć znaczącego wpływu na naturalne włosy.

Czy przedłużane włosy stwarzają jakieś ograniczenia w codziennym życiu?

Dużo zależy od metody, jednak zazwyczaj, a szczególnie przy Bio Taśmie, keratynie lub kerawaxie, przedłużone włosy nie stwarzają żadnych ograniczeń. Można je wiązać w kucyk, dowolnie stylizować oraz korzystać z wszystkich aktywności fizycznych. Wyjątkiem jest jednak farbowanie pukli. Koloryzacja mogłaby negatywnie wpłynąć zarówno na prawdziwe, jak i przedłużane włosy. Z tego powodu należy wykonać ją jeszcze przed przystąpieniem do przedłużania.

Jak wygląda pielęgnacją przedłużanych włosów?

Pielęgnacją przedłużanych włosów jest niezwykle istotna. Poprawnie przeprowadzona zapewnia doskonały wygląd i trwałość zabiegu. Konieczne jest stosowanie kosmetyków przeznaczonych specjalnie do przedłużonych pukli, odpowiednie nawilżanie oraz regularne czesanie włosów. Początkowo, pielęgnacją może wydawać się trudna i zawiła, jednak wraz z czasem staje się ona czymś naturalnym i prostym. O właściwe sposoby dbania o przedłużone włosy najlepiej jest zapytać stylistę, który wykonywał zabieg.

Czy są jakieś przeciwwskazania do przedłużania włosów?

Przedłużanie włosów jest zabiegiem o małej inwazyjności, dlatego nadaje się również dla cienkich i delikatnych włosów naturalnych. Ponadto, istnieje bardzo niewielka liczba przeciwwskazań do jego wykonania. Na usługę nie mogą pozwolić sobie osoby, które są uczulone na substancje klejące lub inne materiały używane podczas zabiegu. Oprócz tego, problem mogą mieć klienci z problemami skóry głowy. Niekiedy przeszkodą mogą być również zbyt krótkie naturalne włosy.

Czy przedłużane włosy wyglądają naturalnie?

Wiele osób myśli, że przedłużone włosy wyglądają sztucznie i tanio. Na szczęście czasy, kiedy doczepy przypominały perukę, już dawno minęły. Nowoczesne metody przedłużania pozwalają uzyskać bardzo naturalny i estetyczny efekt, dopasowany do urody i prawdziwych włosów klientki.

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Rossmann
W Rossmannie, można znaleźć szeroki wybór produktów naturalnych, które są delikatne dla skóry, nie...
Gdybym mogła być mężczyzną jeden dz…
To bym nim była ale jestem kobietą i wolę tego nie zmieniać!
Gdzie kupować ubrania w sieci?
Markowe i modne ciuchy spokojnie i bezpiecznie można kupować na platformach takich jak...
Jak kojarzy się Wam dentysta?
Kiedyś się bałam dentysty to prawda,ale teraz idę z uśmiechem na ustach, ponieważ...