URODA I ZDROWIE

Prywatne wizyty lekarskie – dlaczego warto

19 października 2020, dodał: Redakcja

W trakcie prywatnych wizyt możesz już liczyć na pełną diagnostykę, a nawet zamówić prywatną opiekę w przypadku zagrożenia życia.

 

 

Prywatna opieka lekarska w domu

Prywatnie lekarz może zostać zamówiony do domu już nie tylko w przypadku infekcji. Wizyta domowa lekarza może być też związana z chęcią wykonania profilaktycznych lub diagnostycznych badań lekarskich, bez konieczności wychodzenia z domu. Jest to istotne zwłaszcza w obecnych pandemicznych czasach i w przypadku osób starszych, dla których wizyta w placówce medycznej może być ryzykowana.

Coraz częściej wizyta domowa lekarza może wiązać się z bardziej poważnymi stanami zdrowia. Opieka lekarska, a dokładniej prywatna opieka lekarska, może już zostać zapewniona pacjentom w nagłych przypadkach, gdy istnieje ryzyko zagrożenia zdrowia lub życia.
Jak dokładnie wyglądają takie domowe wizyty lekarskie opisujemy poniżej.

Wizyta lekarza w domu w nagłych sytuacjach

Domowa wizyta lekarska może być teraz zaaranżowana w sytuacjach, które do tej pory były zarezerwowane tylko dla państwowej służby zdrowia. Do niedawna podstawowe badania czy drobne zabiegi mogły być wykonane prywatnie, natomiast w poważnych lub nagłych sytuacjach, konieczne było skorzystanie z usług państwowej służby zdrowia. Czasem wiązało się to z trudnością w dostaniu się do szpitala czy długim oczekiwaniem na służby medyczne. Teraz wizyty lekarskie ratowników medycznych mogą być też zaaranżowane prywatnie. Opieka lekarska w takich sytuacjach może dotyczyć:

  • przyjazdu lekarza i służb ratowniczych medycznych
  • konsultacji lekarskiej
  • wykonania niezbędnych badań
  • transportu do szpitala

Badania które mogą zapewnić takie lekarskie wizyty domowe to:

  • EKG
  • zbadanie poziomu cukru we krwi
  • pomiar ciśnienia
  • badanie neurologiczne

Taka prywatna wizyta lekarza w domu wiąże się też z możliwością udzielenia natychmiastowej pomocy medycznej, takiej jak podanie tlenu, podłączenie kroplówki, podanie niezbędnych
leków w celu poprawy lub ustabilizowania stanu zdrowia, zmiana opatrunków lub szwów.

Prywatna wizyta lekarska w domu
– gdzie szukać

W Polsce istnieje kilka firm, które zajmują się tego typu usługami. Pamiętaj jednak, że domowe pogotowie lekarskie zawsze powinno mieć na stanie zarówno ratowników medycznych, jak i lekarza. Tak jest na przykład w przypadku Krakowskiej Grupy Ratowniczej. Świadczy ona usługi na terenie całej Polski,
w tym w województwie małopolskim, śląskim, podkarpackim, świętokrzyskim, opolskim. Oferuje w tych regionach, a także na terenie Europy, transporty medyczne. Szczegóły znajdziesz tutaj: kgr.com.pl.

Na hasło – wizyta domowa lekarza, cena staje się zawsze najbardziej istotną kwestią. Lekarz prywatnie w domu przeważnie  przyjmuje za około 200 – 300 zł. Wizyty lekarskie domowe, które wiążą się jednak z koniecznością wykonania diagnostyki, udzielenia pierwszej pomocy czy związane z transportem medycznym, są bardziej kosztowne. Taka cena jest już zawsze ustalana indywidualnie.

Domowe pogotowie lekarskie – czym się różni od państwowego

Ważną kwestią, którą należy poruszyć, jest to, czym taka prywatna opieka lekarza w nagłych przypadkach różni się od państwowej. Tak jak prywatnie lekarz przyjmuje Cię na najwyższym poziomie, tak samo domowa wizyta lekarska w sytuacji nagłej jest świadczona na najwyższym poziomie. Wizyty domowe lekarz odbywa z poświęceniem takiej uwagi i troski, jakiej dokładnie potrzebujesz i do tego odbywają się one w niezwykle życzliwej atmosferze.

Jednak to, czym najbardziej wyróżnia się taka wizyta lekarska, to szybkość wykonania usługi. Nie ma tu obawy, że na karetkę trzeba będzie zbyt długo czekać albo że w ogóle nie przyjedzie. Prywatna opieka lekarska jest świadczona profesjonalnie, szybko i masz pewność, że jesteś w rękach prawdziwych profesjonalistów.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Czy depilatory laserowe do uż. domo…
Miałam kiedys taki depilator z Philipsa ;) Ahh te czasy, to byl chyba satinelle...
Ile już udało Wam się schudnąć?…
Wasze wpisy napełniły mnie optymizem, że dam radę zrzucić nieco kilogramów.Szukam fajnego programu...
Dieta podczas karmienia piersią
Niestety przytyłam znacząco po ciąży, jeszcze karmię mojego bobaska i szukam jakieś dobrej...
Onko-bieg
Dla mnie lepsze są inicjatywy, z których kobiety chore na raka wynoszą jakąś...