Prywatne wizyty lekarskie – dlaczego warto

19 października 2020, dodał: Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

W trakcie prywatnych wizyt możesz już liczyć na pełną diagnostykę, a nawet zamówić prywatną opiekę w przypadku zagrożenia życia.

 

 

Prywatna opieka lekarska w domu

Prywatnie lekarz może zostać zamówiony do domu już nie tylko w przypadku infekcji. Wizyta domowa lekarza może być też związana z chęcią wykonania profilaktycznych lub diagnostycznych badań lekarskich, bez konieczności wychodzenia z domu. Jest to istotne zwłaszcza w obecnych pandemicznych czasach i w przypadku osób starszych, dla których wizyta w placówce medycznej może być ryzykowana.

Coraz częściej wizyta domowa lekarza może wiązać się z bardziej poważnymi stanami zdrowia. Opieka lekarska, a dokładniej prywatna opieka lekarska, może już zostać zapewniona pacjentom w nagłych przypadkach, gdy istnieje ryzyko zagrożenia zdrowia lub życia.
Jak dokładnie wyglądają takie domowe wizyty lekarskie opisujemy poniżej.

Wizyta lekarza w domu w nagłych sytuacjach

Domowa wizyta lekarska może być teraz zaaranżowana w sytuacjach, które do tej pory były zarezerwowane tylko dla państwowej służby zdrowia. Do niedawna podstawowe badania czy drobne zabiegi mogły być wykonane prywatnie, natomiast w poważnych lub nagłych sytuacjach, konieczne było skorzystanie z usług państwowej służby zdrowia. Czasem wiązało się to z trudnością w dostaniu się do szpitala czy długim oczekiwaniem na służby medyczne. Teraz wizyty lekarskie ratowników medycznych mogą być też zaaranżowane prywatnie. Opieka lekarska w takich sytuacjach może dotyczyć:

  • przyjazdu lekarza i służb ratowniczych medycznych
  • konsultacji lekarskiej
  • wykonania niezbędnych badań
  • transportu do szpitala

Badania które mogą zapewnić takie lekarskie wizyty domowe to:

  • EKG
  • zbadanie poziomu cukru we krwi
  • pomiar ciśnienia
  • badanie neurologiczne

Taka prywatna wizyta lekarza w domu wiąże się też z możliwością udzielenia natychmiastowej pomocy medycznej, takiej jak podanie tlenu, podłączenie kroplówki, podanie niezbędnych
leków w celu poprawy lub ustabilizowania stanu zdrowia, zmiana opatrunków lub szwów.

Prywatna wizyta lekarska w domu
– gdzie szukać

W Polsce istnieje kilka firm, które zajmują się tego typu usługami. Pamiętaj jednak, że domowe pogotowie lekarskie zawsze powinno mieć na stanie zarówno ratowników medycznych, jak i lekarza. Tak jest na przykład w przypadku Krakowskiej Grupy Ratowniczej. Świadczy ona usługi na terenie całej Polski,
w tym w województwie małopolskim, śląskim, podkarpackim, świętokrzyskim, opolskim. Oferuje w tych regionach, a także na terenie Europy, transporty medyczne. Szczegóły znajdziesz tutaj: kgr.com.pl.

Na hasło – wizyta domowa lekarza, cena staje się zawsze najbardziej istotną kwestią. Lekarz prywatnie w domu przeważnie  przyjmuje za około 200 – 300 zł. Wizyty lekarskie domowe, które wiążą się jednak z koniecznością wykonania diagnostyki, udzielenia pierwszej pomocy czy związane z transportem medycznym, są bardziej kosztowne. Taka cena jest już zawsze ustalana indywidualnie.

Domowe pogotowie lekarskie – czym się różni od państwowego

Ważną kwestią, którą należy poruszyć, jest to, czym taka prywatna opieka lekarza w nagłych przypadkach różni się od państwowej. Tak jak prywatnie lekarz przyjmuje Cię na najwyższym poziomie, tak samo domowa wizyta lekarska w sytuacji nagłej jest świadczona na najwyższym poziomie. Wizyty domowe lekarz odbywa z poświęceniem takiej uwagi i troski, jakiej dokładnie potrzebujesz i do tego odbywają się one w niezwykle życzliwej atmosferze.

Jednak to, czym najbardziej wyróżnia się taka wizyta lekarska, to szybkość wykonania usługi. Nie ma tu obawy, że na karetkę trzeba będzie zbyt długo czekać albo że w ogóle nie przyjedzie. Prywatna opieka lekarska jest świadczona profesjonalnie, szybko i masz pewność, że jesteś w rękach prawdziwych profesjonalistów.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Mężczyzna idealny
Tak macie racje kobitki
Prezent dla szefowej
Pewnie to zależy od firmy. W mojej HR-y mają nawet osobny budżet na urodziny pracowników:)
szpilki i jak w nich chodzic ?
Ja z kolei super się czuję na szpilkach:) Ostatnio nawet zamówiłam sobie śliczną...
bez czego nie możecie się obejść?…
Bez internetu pewnie długo bym nie pożył. Ale z chęcią bym go wypróbowała...