Praca na stojąco – sprawdź, jak dobrać biurko! | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Praca na stojąco – sprawdź, jak dobrać biurko!

23 lipca 2020, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

W dzisiejszych czasach siedzący tryb pracy jest praktycznie dla nas codziennością. Osiem godzin lub nawet więcej siedzącej pracy nie wpływa pozytywnie na nasz kręgosłup. Chyba, że przygotujemy sobie jak najbardziej ergonomiczne miejsce do pracy. Czyli dobierzemy odpowiednio fotel i biurko do pracy.

 

  1. Regulowane biurko do pracy – dlaczego warto je kupić?
  2. Praca na stojąco – czy to możliwe?
  3. Ergonomiczne biurko, czyli jakie?
  4. Jak prawidłowo dobrać wysokość biurka?

 

Dobrze dobrane ergonomiczne meble do biura, czy biura domowego to ratunek dla naszego kręgosłupa i poprawienie komfortu i wydajności naszej pracy.

Regulowane biurko do pracy – dlaczego warto je kupić?

Nieprawidłowa postawa, skrzywiony kręgosłup i inne schorzenia wynikające z siedzącego trybu pracy, to konsekwencje źle dobranych mebli biurowych (biurka, krzesła). Aby uniknąć i zminimalizować ryzyko wystąpienia chorób należy rozsądnie dobrać biurko. Oczywiście niemożliwe jest, aby zmieniać biurko, jak rękawiczki, aby dopasować je do dynamicznie zmieniającego się otoczenia, czy nawet jeśli dziecko rośnie, to nie sposób co rok kupować nowe biurko. Nie oszukujmy się, ale przeciętną osobę, czy nawet małą firmę nie stać na dodatkowe wydatki, aby cyklicznie zmieniać biurka. Jednak jest na to rozwiązanie. Biurko regulowane do pracy tradycyjne lub elektryczne. Jednorazowo może być większym wydatkiem, niż zwykłe biurko jednak w perspektywie czasu, taki wydatek na pewno się opłaci.  Regulowane biurko daje możliwość dostosowania optymalnej wysokości dla każdego, czy dorosłego w pracy, czy dziecka podczas odrabiania lekcji, czy zwykłych codziennych zabaw plastycznych. Ciekawe rozwiązanie oferuje Fly-desk. W ich ofercie znajdziemy biurka premium regulowane elektrycznie.  Stelaż regulowany za pomocą specjalnego mechanizmu ma zakres regulacji od 625 aż do 1275 milimetrów!

Praca na stojąco – czy to możliwe?

Siedzący tryb pracy nie jest dla nas najlepszy dlatego warto rozważyć opcję pracy na stojąco. Biurko do pracy na stojąco to bardzo dobre rozwiązanie. Jest to połączenie klasycznego biurka z mechanizmem regulującym wysokość blatu i kąt jego nachylenia. Przyjrzyjmy się naszym skandynawskim sąsiadom. U nich praca na stojąco jest już standardem, który pozytywnie wpływa na wydajność pracowników w pracy. To tylko przykład, bo nie od dziś wiadomo, że praca na stojąco wpływa pozytywnie na naszą koncentrację, a tym samym praca jest efektywniejsza. Takie ergonomiczne biurko do pracy na stojąco daje możliwość regulacji wysokości, a co za tym idzie z łatwością dopasujemy je do wzrostu, a co najważniejsze możemy dobrać optymalną wysokość do charakteru naszej pracy. Zatem jeśli praca za biurkiem, to tylko w komfortowych warunkach i dobrze dobranych meblach biurowych. Warto wiedzieć również, że jeśli mamy możliwość powinniśmy pracować zmiennie. Czyli raz na siedząco, a raz na stojąco. Pozwoli to utrzymać odpowiednie krążenie krwi, a także będzie to optymalne rozwiązanie dla naszego kręgosłupa.

Ergonomiczne biurko, czyli jakie?

Ergonomia oznacza dostosowanie miejsca i przestrzeni pracy tak, aby praca była jak najbardziej wydajna i mało męcząca. Ergonomiczne biurko zatem powinno być wykonanie wyłącznie z materiałów wysokiej jakości, aby posłużyło bardzo długo. Takie biurko znajdziesz na Fly-desk. Szczególnie polecamy biurko elektroniczne, które ma regulowaną wysokość poprzez zamontowany specjalny mechanizm. Dzięki czemu swobodnie możesz regulować wysokość blaty biurka. Co za tym idzie możesz je dopasować do swojego wzrostu, czy wzrostu dziecka. Dostępne są różne modele biurek, dzięki czemu możesz wybrać takie, które najbardziej będzie odpowiadać Twoim preferencjom. Zarówno wizualnym jak i ergonomicznym. Przy zakupie biurka nie zapomnij również o fotelu, który także ma znaczenie dla Twojego kręgosłupa. Szczególnie, jeśli pracujesz lub zamierzasz wprowadzić tryb pracy naprzemiennej, czyli na stojąco i siedząco. Dobrze dobrany fotel o biurko to gwarancja efektywnej i komfortowej pracy, a także zminimalizowane ryzyko wystąpienia chorób kręgosłupa.

Jak prawidłowo dobrać wysokość biurka?

Regulowane biurko do pracy samo w sobie jeszcze nie gwarantuje Ci komfortu użytkowania. Chociaż biurko ma regulowaną wysokość, to trzeba wiedzieć, jaka wysokość będzie optymalna dla Twojego wzrostu. Tylko w ten sposób zagwarantujesz sobie wygodę podczas pracy, a biurko regulowane będzie spełniać swoją funkcję.

Naturalna pozycja w pracy. Tak mówią zasady bhp i każdy lekarz. Żeby pracować zdrowo, trzeba pracować w naturalnej pozycji. Ale co to oznacza? Kąt zgięcia pomiędzy przedramieniem, a ramieniem powinien wynosić dziewięćdziesiąt stopni. Czyli powinniśmy zachować kąt prosty. Druga metoda dopasowania biurka sugeruje, że blat biurka powinien znajdować się około trzy centymetry wyżej, niż łokcie osoby siedzącej. Jak zatem dostosować wysokość biurka do swojego wzrostu? Niewielka matematyka. Od swojego wzrostu odejmujemy 100 centymetrów i zostawiamy zapas +/- 10 cm. Co to oznacza w praktyce? Osoba mająca 170 centymetrów wzrostu, powinna dobrać wysokość biurka w przedziale wysokości od 72 do 75 centymetrów. Natomiast dla osoby powyżej 180 centymetrów wzrostu wysokość blatu powinna być w granicach od 80 do 85 centymetrów. Oczywiście należy mieć na uwadze fakt, że zawsze powinniśmy dobierać biurko do naszych indywidualnych preferencji, a nawet zaleceń lekarza – jeśli takie mamy.

 

 

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz