Pożyczka a kredyt

24 marca 2015, dodał: Redakcja

Każdy dorosły człowiek choć raz w życiu stanął przed problemem braku pieniędzy. Jeżeli nie da się ich szybko zarobić najprostszym wyjściem okazuje się wzięcie kredytu lub pożyczki.

Smiling woman online shopping using computer and credit card in

Różnice między kredytem a pożyczką

Zasadniczą różnicą między kredytem a pożyczką są regulacje prawne. Zgodnie z nimi kredytu mogą udzielać jedynie banki i reguluje to prawo bankowe. Pożyczki może udzielić każda osoba lub instytucja dysponująca środkami finansowymi. Zasady udzielania pożyczek opisane są w Kodeksie cywilnym.

Pożyczkę można wziąć na dowolny cel a umowę zawrzeć w dowolnej formie, również ustnej, chociaż kodeks Cywilny zaleca spisywanie umów dla pożyczek powyżej 500zł na wypadek ewentualnych sporów. Cel kredytu jest zawsze ściśle określony w umowie, która pod rygorem nieważności musi być zawarta na piśmie. Koszty kredytu są dokładnie opisane w umowie, zazwyczaj składają się na nie prowizja bankowa i odsetki. Pożyczka może być nieodpłatna. Harmonogram spłat kredytu jest zawsze precyzyjnie określony umową, w przypadku pożyczki nie ma takiego wymogu, jednakże gdy brak jest oznaczonego terminu spłaty pożyczki, pożyczkobiorca jest zobowiązany do jej spłaty w ciągu sześciu tygodni po wypowiedzeniu umowy przez pożyczkodawcę.

Od kogo pożyczyć?

Pożyczyć pieniądze można od każdego jest chętny udzielić pożyczki. Może to być ktoś z rodziny, osoby znajome, a nawet osoby obce. Może to być także instytucja finansowa. Warunkiem jest tylko osobiste posiadanie pieniędzy, nie można pożyczać pieniędzy osób trzecich. Niektóre produkty bankowe nazywane kredytami w istocie również są pożyczkami, gdyż nie spełniają warunków kredytu opisanych w Prawie Bankowym. Mowa o pożyczce gotówkowej na dowolny cel lub kredycie odnawialnym na koncie osobistym. Z powyższego wynika, że pożyczkę można wziąć również w banku.

Pożyczka przez Internet

Szybkim i wygodnym sposobem na zasilenie konta osobistego gotówką jest pożyczka przez Internet. Dlaczego wygodnym? Przede wszystkim dlatego, że nie trzeba wychodzić z domu. Nie trzeba też stać w kolejce do okienka bankowego. Załatwienie całej sprawy on line to spora oszczędność czasu. Wszelkie formalności internetowe ograniczone są do minimum, wystarczy podać swoje podstawowe dane i czekać na decyzję, na ogół trwa to nie dłużej niż kwadrans. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku pieniądze pojawiają się na koncie niemal natychmiast. Wyjątkiem mogą być dni świąteczne lub godziny nocne, to już zależy od godzin pracy (również w systemie automatycznym) konkretnego banku i pożyczkodawca nie ma na to wpływu. Proste i wygodne pożyczki bankowe można znaleźć tu. Warto przy tym zauważyć, że Zaimo.pl dba nie tylko o własny interes, ale również o interes klienta, w związku z czym nie udziela pożyczek przekraczających zdolność kredytową wnioskodawcy.


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz

Rozwiąż poprawnie równanie: *


Aleja handlowa

Gorset mocno wyszczuplający talię, brzuch
Kkształtuje talię, górne i dolne partie brzucha
Cena:
31 zł
Forever Fields of Green
Zielone źdźbła młodych zbóż, pszenicy i jęczmienia oraz lucerny
Cena:
54,40 zł
Piżama chłopięca marki KANZ
Bawełniana, miła w dotyku piżama dla chłopca na wiosenne i letnie noce
Cena:
39,90 zł
Sukienka wyszczuplająca sylwetkę
Błękitna sukienka ze sklepu Thecovershop.pl
Cena:
170 zł
Naturalne płatki mydlane do prania Enklare NumberOne
Delikatne dla skóry, wykonane na bazie mydła naturalnego Enklare
Cena:
17,90 zł
Naturalna Witamina C - Colyfine.com
(ekstrakt z rokitnika) + Imbir + Kurkuma + Echinacea
Cena:
59,99 zł

FORUM - bieżące dyskusje

Peeling
Ja teraz używam peelingu z organique. Jest świetny! Więcej o nim znajdziecie na...
Ekskluzywne ciuchy - gdzie?
A co sądzicie o Martensach? Czy są one Waszym zdaniem warte uwagi?
Otwieranie restauracji pomoc w wdro…
Zamierzam otworzyć małą restaurację z daniami kuchni polskiej i potrzebuję wprowadzić system HACCP....
Taxi Warszawa
ostatnio jechalam taksa i bylo ok nie wydalam fortuny
facebook