Pożyczka a kredyt

24 marca 2015, dodał: Redakcja

Każdy dorosły człowiek choć raz w życiu stanął przed problemem braku pieniędzy. Jeżeli nie da się ich szybko zarobić najprostszym wyjściem okazuje się wzięcie kredytu lub pożyczki.

Smiling woman online shopping using computer and credit card in

Różnice między kredytem a pożyczką

Zasadniczą różnicą między kredytem a pożyczką są regulacje prawne. Zgodnie z nimi kredytu mogą udzielać jedynie banki i reguluje to prawo bankowe. Pożyczki może udzielić każda osoba lub instytucja dysponująca środkami finansowymi. Zasady udzielania pożyczek opisane są w Kodeksie cywilnym.

Pożyczkę można wziąć na dowolny cel a umowę zawrzeć w dowolnej formie, również ustnej, chociaż kodeks Cywilny zaleca spisywanie umów dla pożyczek powyżej 500zł na wypadek ewentualnych sporów. Cel kredytu jest zawsze ściśle określony w umowie, która pod rygorem nieważności musi być zawarta na piśmie. Koszty kredytu są dokładnie opisane w umowie, zazwyczaj składają się na nie prowizja bankowa i odsetki. Pożyczka może być nieodpłatna. Harmonogram spłat kredytu jest zawsze precyzyjnie określony umową, w przypadku pożyczki nie ma takiego wymogu, jednakże gdy brak jest oznaczonego terminu spłaty pożyczki, pożyczkobiorca jest zobowiązany do jej spłaty w ciągu sześciu tygodni po wypowiedzeniu umowy przez pożyczkodawcę.

Od kogo pożyczyć?

Pożyczyć pieniądze można od każdego jest chętny udzielić pożyczki. Może to być ktoś z rodziny, osoby znajome, a nawet osoby obce. Może to być także instytucja finansowa. Warunkiem jest tylko osobiste posiadanie pieniędzy, nie można pożyczać pieniędzy osób trzecich. Niektóre produkty bankowe nazywane kredytami w istocie również są pożyczkami, gdyż nie spełniają warunków kredytu opisanych w Prawie Bankowym. Mowa o pożyczce gotówkowej na dowolny cel lub kredycie odnawialnym na koncie osobistym. Z powyższego wynika, że pożyczkę można wziąć również w banku.

Pożyczka przez Internet

Szybkim i wygodnym sposobem na zasilenie konta osobistego gotówką jest pożyczka przez Internet. Dlaczego wygodnym? Przede wszystkim dlatego, że nie trzeba wychodzić z domu. Nie trzeba też stać w kolejce do okienka bankowego. Załatwienie całej sprawy on line to spora oszczędność czasu. Wszelkie formalności internetowe ograniczone są do minimum, wystarczy podać swoje podstawowe dane i czekać na decyzję, na ogół trwa to nie dłużej niż kwadrans. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku pieniądze pojawiają się na koncie niemal natychmiast. Wyjątkiem mogą być dni świąteczne lub godziny nocne, to już zależy od godzin pracy (również w systemie automatycznym) konkretnego banku i pożyczkodawca nie ma na to wpływu. Proste i wygodne pożyczki bankowe można znaleźć tu. Warto przy tym zauważyć, że Zaimo.pl dba nie tylko o własny interes, ale również o interes klienta, w związku z czym nie udziela pożyczek przekraczających zdolność kredytową wnioskodawcy.


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz

Rozwiąż poprawnie równanie: *


Aleja handlowa

Sukienka plażowa z falbanką
Pareo ze sklepu Lorin.eu!
Cena:
126 zł
Owoce goji Berry 2000
Nazjdrowsze owoce świata!
Cena:
89 zł
Naturalny olejek cedrowy
Sklep Afandi.eu
Cena:
45,51 zł
Elegancki portfel skórzany
Praktyczny, z przegródkami, o wysokiej jakości wykonania - skóra licowa.
Cena:
159,00 zł
Complete naturalny olejek CBD/CBDa z ekstrakcji CO2 10ml
Olejek 10% 10ml CO2 Z kodem rabatowym 10% KOD: „urodaizdrowie”
Cena:
229,90
Kapelusz z łańcuszkiem i frędzlami
Hit na lato od Szaleo.pl!
Cena:
29,99 zł
facebook