Poradnik – jak wybrać najlepszy catering dietetyczny?

10 lipca 2019, dodał: Redakcja

Dieta pudełkowa nie jest dziś tylko „fanaberią” gwiazd, o czym świadczy dość powszechny widok osób zajadających smaczne posiłki z praktycznych opakowań. Widzimy je w biurach, małych firmach i dużych korporacjach, w urzędach, na uczelniach, w klubach fitness. Niektórzy zamawiają także dietę na dowóz do domu. Skąd takie powodzenie cateringu dietetycznego i jak wybrać dostawcę oraz menu…?

Dlaczego dieta  pudełkowa?

Zacznijmy od tego, że każdy posiłek powinien być zbilansowany, pełnowartościowy, a zatem powinien dostarczyć nam odpowiednią ilość białka, węglowodanów, witamin, składników mineralnych. Niestety, nawet jeśli mamy tego świadomość, opracowanie i przygotowanie prawidłowo takiego jadłospisu bywa niemożliwe.

Szczególnie, że odpowiednio skomponowana dieta powinna składać z pięciu takich smacznych i zdrowych dań. Wymagania rosną, jeżeli potrzebne jest menu „do zadań specjalnych”, czyli np. dietetyczne, niskokaloryczne (na redukcję) albo wręcz przeciwnie – zdrowe, wysokoenergetyczne np. dla sportowców. Inne wymagania?  Proszę bardzo – dieta wegańska albo wegetariańska, która będzie pełnowartościowa i odżywcza, menu dla osób ze skazą białkową, nietolerancją laktozy czy celiakią. I cały czas celem jest przygotowanie posiłków, które będą zgodne z restrykcjami i ograniczeniami, a przy tym zapewnią niezbędne składniki i wartości odżywcze.

Dieta w pudełkach, opracowana przez ekspertów w dziedzinie żywienia i dobrych kucharzy, wychodzi na przeciw takim potrzebom. Choć nie jest najtańsza, warto pomyśleć o oszczędności czasu (zakupy, gotowanie), uniknięciu pokus i niepotrzebnych (często kalorycznych) zakupów. Ponadto dobry catering dietetyczny to nowe smaki i dania, których nie chciałoby się nam przygotowywać w domu. Pozostaje zatem znaleźć dla siebie optymalną dietę i firmę, która zapewnia naprawdę wartościowe i smaczne menu.

Kryteria wyboru odpowiedniej diety w pudełkach

Wiemy już, że dieta pudełkowa to wygodne rozwiązanie, dzięki któremu możemy zjeść zbilansowane, smaczne posiłki bez godzin spędzonych w kuchni i na zakupach. Wybór różnych rodzajów zestawów w pudełkach jest na tyle szeroki i różnorodny, że podjęcie decyzji może być pewnym wyzwaniem. Weganie, wegetarianie czy np. osoby na diecie bezlaktozowej znajdą ofertę dla siebie bez problemu. Większość firm ma dziś takie menu w swojej ofercie.

Są też zestawy dla sportowców, niskokaloryczne, odchudzające, a nawet restrykcyjne, takie jak chociażby dieta sokowa. Warto wiedzieć, że catering dietetyczny może także uwzględniać specjalne potrzeby żywieniowe, takie jak choroby (cukrzyca, celiakia, nadciśnienie itp.) oraz nietolerancje pokarmowe.

Liczymy kalorie

Kolejne ważne kryterium to oczywiście ilość kalorii, która jest ważna nie tylko w przypadku osób, które chcą schudnąć. Wbrew pozorom nie brakuje także konsumentów zainteresowanych przybraniem na wadze oraz sportowców, którzy z trenują intensywnie i potrzebują odpowiedniej dawki energii.

Kluczem do sukcesu jest tu znajomość indywidualnego zapotrzebowania kalorycznego, które uwzględnia wiek, masę ciała, tryb życia, aktywność fizyczną. Na pewno przydana będzie konsultacja dietetyczna, która bywa częścią oferty w przypadku firm cateringowych. Korzystając z pudełkowej diety z dostawą pod wskazany adres nie musimy samodzielnie liczyć kalorii, wymyślać i komponować posiłków. Wystarczy, że sprecyzujemy cel (schudnięcie, nabranie masy, zdrowa, smaczna dieta) i wybierzemy podaż kalorii oraz rodzaj menu (fit, wege, bez laktozy itp.).

Wybieramy dostawcę diety w pudełkach

Konkurencja jest duża, jest w czym wybierać, co jest atutem, ale też może wydłużać proces decyzyjny. Dlatego warto szukać niezależnych, obiektywnych opinii, które pomogą w dokonaniu wyboru. Najprostsza metoda to rekomendacje znajomych, o ile mamy wokół siebie osoby korzystające z diety pudełkowej.

Możemy wówczas nawet zobaczyć i spróbować – co w pudełku siedzi. Zresztą wiele firm cateringowych oferuje promocyjne pakiety próbne, a nawet jednorazowe menu za darmo. Nie mamy wśród znajomych zwolenników diety na dowóz? Doceniamy internet – blogi, fora, opinie na niezależnych serwisach to cenne źródło wiedzy na temat wielu dostawców diety w pudełkach. Jednym z wiarygodnych miejsc w sieci jest na pewno cateromarket.pl – serwis, który z jednej strony promuje ten sposób odżywiania, ale też obiektywnie pokazuje za i przeciw oraz prezentuje oferty cateringu dietetycznego i ich niezależne oceny, rekomendacje.

Cateromarket radzi

Opinie pozytywne albo krytyczne to jedna strona medalu, jeśli chodzi o serwis cateromarket. Niemniej istotną kwestią są cenne wskazówki i porady na temat diety w pudełkach. Poczytamy tu właśnie o tak istotnych kryteriach wyboru, dowiemy się dlaczego cena nie jest najważniejsza i zbyt wysoka. Należy przecież brać pod uwagę czas spędzony w kuchni (często po prostu nie mamy kiedy przygotować 5 zbilansowanych da). Ponadto w grę wchodzą koszty produktów, energii, wszystko co dodatkowo ląduje w koszyku z zakupami.

Wraz z serwisem cateromarket zastanowimy się, czy zamawiać dietę na dowóz na cały tydzień, czy też w weekendy gotujemy domowo. Docenimy fakt, iż dobra dieta w pudełkach to zróżnicowane posiłki, wypracowanie prawidłowych nawyków żywieniowych i wsparcie w realizacji celów (schudnięcie, masa w przypadku sportowców czy rezygnacja ze słodyczy i podjadania) Wszystkie te cenne wskazówki i podpowiedzi  pomogą w zdefiniowaniu oczekiwań wobec menu i w wyborze optymalnej diety. Natomiast opinie użytkowników serwisu to realne wsparcie, jeśli chodzi o najlepszego, sprawdzonego dostawcę diety w pudełkach.

 

 

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Zakupy przez internet
To chyba zależy od sklepu :) Ja idę już tylko po sprawdzonych pewna...
Płyta indukcyjna
Płyta indukcyjna jest świetna nie tylko ze względów estetycznych, ale też ze względu na bezpieczeństwo....
nietrzymanie moczu
Spotkała się któraś z was z nietrzymaniem moczu po porodzie? Czy tabletki...
Jaki kierunek studiów wybrać?
Mam znajomą, która w wieku 59 lat zmieniła branżę:) I świetnie sobie radzi:)