URODA I ZDROWIE

Polecane książeczki dla najmłodszych czytelników

17 czerwca 2019, dodał: pinkmause

Dziecko powinno mieć kontakt z książkami już od najmłodszych lat. Dobre książeczki dla małych dzieci bywają atrakcyjniejsze niż zabawki. Warto już w niemowlętach wzbudzać i pielęgnować miłość do książek. Przedstawiamy nową serię książeczek dla najmłodszych Hej żabo!, Hej Kocie! oraz Hej Psie! Wydawnictwa Wilga.

 

Książki dla małych dzieci to publikacje niezwykłe. Korzyści z oglądania i czytania jest wiele – w każdym wieku dziecka. Czytając dajemy dzieciom poczucie więzi, czułości i bliskości. Książeczki dla dzieci pełnią wiele funkcji: uczą, bawią, wspierają rozwój i rozbudzają miłość do książek, uczą wielu czynności, pozwalają poznawać świat i słownictwo, rozwijają mózg, wyobraźnię i wrażliwość. Do najważniejszych zalet czytania z maluchem zaliczamy takie faktory jak: stymulacja zmysłów (wzrok, dotyk, słuch), koordynacja wzrokowo-ruchowa, rozbudzanie kreatywności i wyobraźni, ćwiczenie spostrzegawczości i pamięci, rozrywka i zabawa, przybliżanie świata emocji (nazywanie uczuć), nauka (pierwsze słówka, odgłosy zwierząt, kolory itd.), tłumaczenie świata oraz wspólne spędzanie czasu z rodzicem. Dodatkowo wspomnienia wspólnego czytania pozostają z dzieckiem na całe życie.

Sympatię do książek można mieć wrodzoną, ale także nabytą. Aby zachęcić dziecko do książek, co w przyszłości zaowocuje bujną wyobraźnią i kreatywnością, warto proponować mu coraz to nowsze tytuły, które zwrócą jego uwagę. Dobra książka dla małego dziecka to taka, która nie tylko jest atrakcyjna dla malucha i wzbudza jego ciekawość, ale i potrafi skupić uwagę i zająć czas. Rynek książek dla dzieci jest ogromny. Cieszy fakt, że wydawnictwa pamiętają o najmłodszych maluchach, które nie tylko nie potrafią czytać, ale nawet nie umieją często trzymać takiej książeczki i przewracać jej stron. Dlatego w przypadku książeczek dla najmłodszych dzieci, niezbędna jest współpraca z rodzicem, który przeczyta, objaśni, opowie, zainteresuje, a także przytrzyma.

Jak pokazać różnorodność świata, przedstawić różne zwierzęta i ich zachowania? Najlepiej poprzez książeczki. W tej edukacyjnej kategorii brawa należą się serii książeczek Hej żabo!, Hej Kocie! oraz Hej Psie! Wydawnictwa Wilga. To najlepsze książeczki na deszczowe popołudnie czy do czytania na dobranoc, takie, które niosą za sobą mnóstwo humoru słownego i sytuacyjnego, mają sympatycznych bohaterów i ciekawe historyjki. Można je także zabrać w podróż lub czytać, gdy maluch się nudzi. Kolorowe, radosne obrazki, krótkie i proste zdania, często rymowane powiedzonka oraz codzienne przedmioty i sytuacje sprawiają, że dzieci szybko wciągają opowiastki o zabawnym kumaku, kocie, który zmienia zasady oraz psie długouchym, który lubi siadać na żabach.

Rymowane prześmieszne opowiastki o zwierzętach, które odkrywają, że każde z nich ma specjalne miejsce do siedzenia. Wspaniałym uzupełnieniem zabawnych tekstów są ilustracje światowej sławy ilustratora Jima Fielda. Wystarczy tylko… usiąść i czytać! Poznajcie zwariowane rymowane historie, które wasze dzieci pokochają… I jednocześnie będą miały możliwość odkrywania nowych gatunków zwierząt i miejsc do siedzenia, takich, o których nawet nie pomyślimy…

 

Jeśli chcesz znaleźć dla swojego dziecka zabawne i ciekawe książki, koniecznie sięgnij po te pozycje. Książeczki Wydawnictwa Wilga świetnie się czyta i cudnie ogląda, bowiem bogato ilustrowane książeczki o zwierzętach i ich miejscach do siedzenia zachwycają nie tylko dzieci, ale i rodziców. Istotne jest bowiem, że oprócz ciekawej historii, która wciągnie małego czytelnika duże znaczenie ma również atrakcyjne wydanie książek dla dzieci. Dzieci przecież bardzo lubią kolorowe ilustracje i obrazki, które pobudzają dziecięcą wyobraźnię i marzenia.

Książki dla dzieci Wydawnictwa Wilga to małe arcydzieła. Ilustracje, tekst, tematyka, papier, forma wydania – wszystko na najwyższym poziomie. Seria Hej żabo!, Hej Kocie! oraz Hej Psie! to książki, w których główni bohaterzy zabawnie opowiadają o innych zwierzętach, które dzieci mogą poznać. Mnóstwo śmiechu, zabawy i radości przy lekturze. Na przedstawione tytuły warto zwrócić uwagę szczególnie, jeśli szukacie naprawdę niebanalnych książeczek.

 

Wszystkie prezentowane książki mają sztywne okładki i wytrzymałe kartonowe strony, które zniosą niejedno. Przede wszystkim jednak są to książki stworzone przez artystów. Według nas absolutny must have w biblioteczce każdego dziecka. Warto czytać od najmłodszych lat i wyrabiać w dziecku miłość do książek. Książki, książeczki, bajeczki… to najfajniejszy prezent, jaki można podarować dziecku.

Wydawnictwo Wilga, Grupa Wydawnicza Foksal

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0
loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Ile herbaty dziennie można wypić?
Zielona herbata i czerwona są uznawane za bardzo zdrowe. Podobno zielona to najzdrowszy...
Łysienie u kobiet - fakty i mity
Najpierw warto zastanowić się, jaka może być przyczyna wypadania włosów, a później można probować...
Fitness w domu
Na youtube są fajne filmiki jak ćwiczyć w domu, polecam
Moda na kosmetyki indyjskie?
Mam mydełko indyjskie, nawet fajny zapach, ale słabo się pieni.. Drugi raz nie kupię.